Mamici de septembrie-octombrie 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Piciulika, eu am o obsesie cu unghiile. Mirunei i le-am taiat in spital, in secunda in care mi-a pus-o in brate, iar lui Vlad imediat ce am ajuns acasa. SI acum i le tai cam la doua zile.

Laurici, bravo pentru grasunel. Inca o data,

Tomasa, asa mi se intampla in fiecare an cam de cand am realizat ca porcul nu zboara si timpul nu se intoarce inapoi. Acum, ca o depresiva veritabila ce sunt, ma indop cu dulciuri. Sper sa nu mi se aplece si mai ales sa nu-i dau vreo durere de burta copilului, ca el bietul n-are nici o vina. Las ca-mi trece pana maine, promit! Sa va traiasca mandretea de fata!


Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

la toate printesele si cavalerii sarbatoriti azi

eu nu prea am avut timp de net, am inceput agitatia pt botez, am umblat o gramada prin magazine sa-mi caut ceva de imbracat si pauza, nimik nu-mi vine bine, mai bag maine o tura poate-mi gasesc totusi o rochie , daca nu asta e, cumpar una bucata costum cu pantalon si gata , uff cat sunt de mare

Betty sa stii ca eu am folosit aspiratorul si de 5-6 ori la inceput , acum mai e nevoie doar 1-2 ori, dar dr a zis ca sa-l folosesc de cate ori este nevoie, la inceput a fost super cumintica, dar acum incepe sa planga cum ii pun Sterimarul, da ma misc repede intr-un minut jumate doua termin
multa sanatate micutului Mario



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani !!!!!!!!!!! tuturor bebicilor care implinesc o luna.

Noi am facut baita si am reusit sa adormim....sper sa nu se trezeasca prea repede sa ma pot odihni si eu.

Azi am reusit si eu sa-mi cumpar pentru botez un pantalon si un sacou, sincer nu ma mai incape nimic, ma refer la pantaloni sau fuste, vad ca raman la +6kg, sper sa nu mai pun pana la botez, as manca toata ziua.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/559049911AmKpDg?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anisia, nu ne spui ce face micul crestin??????? sau inca sunteti in reveneala dupa botez????//

Merg si eu la nani, asa ca NOAPTE BUNA



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/559049911AmKpDg?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

Dragi mamici, burtici si bb-lusi,

Vrem si noi aici la voi. Alex, zis si murguletz, dirijoru’, baracuda are 8 saptamini si creste ca Fat-Frumos. A ajuns la 7 kilograme de la cele 4300 pe care le-a avut la nastere. Nu petrece mult timp la titza, dar se pare ca stie el ce face acolo. A avut si el acea acnee de care vorbiti. Nu am facut nimic si a trecut de la sine. La patru saptamini a avut si ceva mucisori care l-au suparat mai ales noaptea dar pe care i-am dovedit cu solutie salina, salteaua de la patutz inclinata putin ca se dreneze mai usor mucii si pompa.

Sanatate la toti bebelusii si la multi ani sarbatoritilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Of, Sabina, cred ca am auzit de tragedie. Doamne, Doamne!
La Multi ani pt Maria Tomasei! Sa creasca mare, sanatoasa!

Si eu unghiile le tai des, ca altfel e prapad ce se zgarie, acum e din ce in ce mai dificil ca e mai mare si pricepe ca fac ceva acolo si nu-i convine.

Ana, intru si eu in clubul celor dinainte de schimbare varsta. La mine si prefix! Uite, pt tine

Daca vreti sa ne mai vedeti:
http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1


Somn usor! O seara linistita!


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumim pentru urari!
Sabina, trist de tot .
Roxana, cruciulitele le iau nasii si le vom prinde in piept, bomboane nu duc pentru ca urmeaza masa la restaurant si lumea de la biserica merge la masa. Despre prosop, sapun, vin si ulei habar nu ma daca le iau eu sau nasa, chiar o sa o sun sa vorbesc cu ea ca are experienta la botezat.
Azi l-am cantarit ca sa vad cat a luat intr-o luna si surpriza: 1100 g. Eu simteam ca s-a facut baiat mare cand il mutam de la un san la altul, dar nu ma asteptam sa sara de 1 kg.
Azi a fost linistit bebe, am scapat de durerile de burta de alaltaieri si ieri (pe care le-a avut din cauza mea, am luat niste lapte UHT Fulga si ala l-a terminat). Acum a adormit, ma duc si eu la dus si poate intru mai tarziu.


Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

La multi ani tuturor prichindeilor si de la noi!

Noi azi am fost si am facut EEG-ul si asteptam acum rezultatul. Trebuia sa sune dr azi dar probabil a avut urgente asa ca ramane sa luam legatura cu ea maine. Pana atunci doza este aceeasi de medicament.
In rest suntem bine, papam si crestem.
De vreo 2 zile ar manca non stop. Noaptea nu prea doarme, in sensul ca de la 12-5 sta treaz si ar manca tot ce prinde. Ii dau san dar uneori este nevoie de completare ceea ce si facem, ii dam completare din lapticul salvat cat a fost in spital si pe care il avem la congelator. Nu stiu ce o sa ne facem cand se va sfarsi. O sa fie o tragedie. Pana atunci ne bucuram din plin de el.
Maine facem si noi o luna de viata si o sa-l cantarim pe prichindel sa vedem ce si cum.
Cu mucisori ne confruntam si noi si asteptam o batista a bebelusului de la o prietena din Spania. Ne-a pus-o deja la posta as aca ar cam treui sa ajunga ca sa salvam situatia.
Cam atat despre noi.
Pupici tuturor bebicilor si mamicilor.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nana va pup pe amandoi si sunt alaturi de tine

anca 38+

Maria
poze

AMR MAXIM 14 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Oana MC, bine ai venit ! Cred ca Alex al tau e campion pe aici cu 7 kg ! wow ! Sa scrii si datele tale sa te treaca fetele in listuta.
Sim, si eu sunt curioasa cat o a luat in greutate printzesa mea luna asta, o s-o cantaresc maine seara, cand va fi si tati acasa la baita. Dar cred ca l-a luat pe Stefan, , sigur a luat mai mult de 1.1 kg, am cantarit-o joia trecuta si luase deja 1.05 kg. Oricum, Stefan are avans la greutate si marime, asa ca nici o sansa sa-l ajunga. Da' nici nu vrem, ca ea e fetitza si tre' sa fie delicata . Ne-am programat si noi marti la vaccin, numai ca noi mergem dimineata, la ora 9.30, ca tati mai trebuie sa ajunga si la serviciu. Mi-ar fi placut sa ne vedem, stiu ca vine si Rox, voi sunteti programate la pranz. Alta data... Poate la o portie de papanasi ? hmmmmm
Nana, ceasul meu arata ora 00.01, asa ca pot sa-ti urez LA MULTI ANI! sa fii sanatoasa si sa te bucuri alaturi de tati de un bebe sanatos, voios si norocos !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput