Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 16

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Pussi,da,baietii mei sunt identici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

luminita eu una nu-i deosebesc

somnic usor la toata trupa de puiuti, strengarei, burtici si mamici



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Acum eu am inceput sa-i deosebesc.Nu as putea spune ce e diferit la Andrei fata de Stefan,dar au fiecare o alta expresie a fetei.Bine, lucrul asta ajungi sa-l vezi numai daca stai mai mult zi de zi cu ei.
Marturisesc ca in primele 3 luni mi-a fost cam greu sa-i disting.Noroc ca Doamne Doamne s-a gandit la mine si Stefan are o alunita la pliul piciorului drept,iar Andrei nu.Dar pentru a observa acest lucru,trebuia sa-i dezbrac.Asa ca ii imbracam in culori diferite:pe Stefan in albastru si pe Andrei in verde.Daca schimbam culorile ii incurca toata lumea
Bona nu ii cunoaste nici acum.Daria ii mai incurca si ea.
Cert e ca Stefan e un pic mai grasut fata de Andrei,dar si pt asta trebuie sa fii foarte atent ,pt ca diferenta nu e mare.
Ce ironie a sortii!! Am cunoscut candva o familie care avea baieti gemeni absolut identici(cel putin asa mi se parea mie).Eram pe atunci nemaritata ,deci nici gand de facut copii,si i-am spus celui ce avea sa-mi devina sot:Cum o fi sa ai doi copii trasi la xerox?... Si acum am aflat raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Annamersic! Mi-ai facut-o data asta! In poza aia aveam ochii asa azurii de la blitz si hormoni de sarcina. In realitate, sunt un albastru-gri-verzui (se schimba nuanta predominanta in functie de lumina si starea mea de spirit).

Sa va impartasesc din "sechelele" educarii de copii de 2 ani. Aseara, il aud pe sotul meu "prelucrand" motanul care il tot zgaria incercand sa-si faca "culcus" in bratele lui: "Mushu, uita-te la tati cand vorbeste cu tine!"

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Luminita dar chiar trasi la xerox!!!! De ai tai zic! si au niste gurite de fetite. Si sunt si grasani! Daria are ochii albastri sau mi s-a parut mie? Parca ea albastri si baietii caprui....E o frumoasa Daria si ii sta bine cu ochelari; ai o fotografie in care tine si un buchet de flori in mana de zici ca-i "doamna invatatoare"
Laura tu ti-ai gresit cariera!!!! Tu ai aptitudini educative, nu gluma! Te-ai gandit vreodata la asta? Te-ai vazut vreodata (cu ochii mintii) ca educator? Sau psiholog? Sa stii ca vorbesc serios!!!
pussi

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

quote:
Originally posted by Laura25
Aseara, il aud pe sotul meu "prelucrand" motanul care il tot zgaria incercand sa-si faca "culcus" in bratele lui: "Mushu, uita-te la tati cand vorbeste cu tine!"

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni






Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lavinia esti dragutza ca de fiecare data. Am fost profesoara de informatica (la cel mai tare liceu din oras ), 1 an, imediat dupa ce am terminat facultatea. Recunosca fara sa ma laud ca am reusit sa fac cate ceva in anul ala. Am avut o clasa de a XI-a care mi-au spus la final ca intr-un an cu mine au invatat mai mult decat in 2 cu alt profesor, cu multa vechime (dar si f. dezinteresat). Mi-a placut de multe ori (in special relatia pe care o aveam cu copii, poate si datorita varstei mele foarte apropiata de a lor, dar si succesele profesionale, progresele pe care le vedeam la ei). Dar au fost si lucruri care m-au facut sa renunt dupa primul an fara sa regret prea mult. Cel mai tare cred ca m-a deranjat snobismul profesorilor cu vechime si cu multe aere (poate aici a contribuit si faptul ca la liceul ala era plin de fost/viitori inspectori, profi cu copii super-olimpici). In clasa, printre copii, era f. bine. Dar in cancelarie, pur si simplu nu imi gaseam locul. Atunci am fumat cel mai mult din viata mea (cate o tigara in feicare pauza). Eu inca ma simteam super in blugi si adidasi, iar acolo era plin de cucoane ferchezuite, cuafate, cu costume de Stilleman. Si mai stateam si cu socrela (profa si ea ) care ma pisa marunt in privinta tinutei, ca sa nu o fac de rusine, ca pe ea o stie toata lumea buna din oras. Apoi banii erau foarte putini in perioada aia (acum am inteles de la tata, care e si el profesor, ca lucrurile s-au mai schimbat in privintza salarizarii).

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara,
imi cer mii de scuze ca dau buzna....am si eu o problemuta...daca mi-ati putea ceva informatii...ce m-as bucura.
Am aflat de foarte curind ca....in burtica mea bat doua inimioare....bucurie fara margini!Mai am doi baieti...asa ca poate Doamne Doamne m-a fericeste si cu...macar o fetita.intrebarea mea ar fi....sunt in acelasi sac,ce sanse ar fi sa fie identici?Sincer...mi-as dori doua fetite,acu daca m-a gindesc mai profund..nu mi-ar sta rau nici linga patru flacai.Aoleu,numai cind zic patru....vad deja in ceata,insa e scuzabil cred,abia am aflat si am destul timp sa m-a obisnuiesc cu ideea.
Multumesc pentru eventualele raspunsuri.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mi-am mai amintit o faza .
Rares, acu vreo 2-3 saptamani, cand inca Bianca era doar "Zea", nu "Biaca". Ii arat intr-o carticica un B si ii zic "B, de la Bianca". La care el, prompt si dand din cap in semn de aprobare "B, a Zea!" (B de la Zea)

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Poze noi cu copilutzii

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput