*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (47)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Salutare dragele mele,

Uite am si eu un pic de timp liber sa scriu 2 randulete.
Noi suntem bine, in general, dar ma doare burtica (zici ca am febra musculara). Ma doare mai mult in jurul buricului. M-as duce acasa sa ma intind in pat, ca asa m-am saturat de scaunul asta de la birou.

Azi port o rochie de stretch, care nu este pt gravidute, dar e foarte comfortabila. Am primit si complimente pentru decolteu . Mi-a venit sa rad, pentru ca eu nu am sanii asa de mari si intotdeauna mi-am dorit ceva mai mult de la mama natura. Acum insa sunt foarte multumita... Oare mai cresc?

Cat despre vremea din Romania aveti grija. Am vorbit cu mama ieri si zicea ca la Brasov ningea destul de rau si e frig. Eu slava cerului nu ma pot plange. Azi stau la 26 de grade iar maine la vreo 19 pentru ca incepe sa ploua.

Trebuie sa luam mai mult de o camasuta de noapte la spital?

Monica-Matz 26+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by ramonab
Fetelor ce ziceti de branza de burduf, eu consum saptamanal aproape, ca e sarata, mai des nu vreau desi as manca non stop.Branza de burduf de la magazin si branza de vaca de la soacra asta e portia de branza care o consum. E bine, nu e bine? ce ziceti?



Ai grija cu mancarea sarata , in general, ca nu e buna. Mai ales ca mananci branza aia asa de des.
Si incearca sa mananci si legume, bebe are nevoie.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Multumesc de primirea calduroasa, fetelor!
In Finlanda e bine. Sigur ca vine mosu' anul asta ...poate aduce chiar o buburuza :)). De fapt aici se sarbatoreste Craciunul pe 24,ca vine mosu' mai devreme...doar suntem in tara lui, nu?
In ceea ce priveste hainele de iarna...eu a trebuit sa-mi cumpar haina de iarna cu 2 numere mai mari sa-mi incapa burtica...este imposibil sa port doar poncho; este mult prea frig si vant aici. Am gasit si haina de iarna pentru gravide dar era extraordinar de scumpa, iar calitatea materialului lasa de dorit.
Tin sa va spun ca ma uimesc preturile de care vorbiti..pt nastere, doctori...si chiar pentru o lenjerie de pat pt copii...1600000 este enorm...Ce contine?..de curiozitate. Eu am cumparat lenjerie de pat cu 25 euro, iar aici la spital noi nu vom plati decat 50 de euro pe zi camera de familie in care va locui si sotul meu si este inclusa si mancarea. Nimic altceva. Bine...pe de alta parte platim impozit la salariu de ne usuca...dar si voi platiti ceva pt sanatate, din cate stiu eu.
Poate ar trebui sa va mutati toate in Finlanda:)). As avea si eu zuze cu care sa ma vad :).
pupici,
Miki



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Iri, camasa si fara chiloti...imi amintesc ce bun era wc-ul turcesc...faceam pish si ma zoiam toata...din cauza operatiei nu puteam nici macar indoi genunchii...cu o perie de spate invelita in batista data cu sampon ma spalam...horror dak ma gandesc acum dar atunci nu-mi pasa...la cezariana sa-ti dai jos pantaloni, chiloti e...dureros!

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by miki_baby
Tin sa va spun ca ma uimesc preturile de care vorbiti..pt nastere, doctori...si chiar pentru o lenjerie de pat pt copii...1600000 este enorm...Ce contine?..de curiozitate. Eu am cumparat lenjerie de pat cu 25 euro,



Ma mir ca e asa ieftin la voi. Aici , doar aparatoarea de la cap costa 45 euro, si nu ai de unde sa o iei mai ieftina, o paturica 30 euro, 2 cearceafuri 20 euro, cel mai ieftin patut 170 euro, cea mai ieftina saltea 100 euro ......etc .Asa ca tu esti o norocoasa ca ai gasit lucrusoare asa ieftine.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Miky baby bine ai venit. Fericito o sa poata sta si sotul tau cu tine in salon ( la somnik ca refer). Io deja imi pun problema ca o sa'i simt lipsa si ca imi va fi tare greu sa dorm singurica.

all

24+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Buna dimineata fetele!

Ma gandeam sa-mi iau si eu pijamale la spital dar m-ati facut sa ma razgandesc,o sa cumpar 3 camasi de noapte.Ce fericire pe mine ca aici WC-urile au furtun atasat si o sa pot sa ma spal super usor.

Raca ai un baietel tare frumusel!
alinushca felicitari pentru reusita!Sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!
iulia82 e un cap pe odisee intitulat Contractii nedureroase,poate chiar ai citit pe acolo.Din ce am citit de la fete atuncii cand sunt contractii trebuie sa se intareasca toata burtica,nu numai jumatate.La mine cateodata se intareste doar jum si nu pot sa respir (incep sa suflu de parca acus stau sa nasc),e bebe care se muta dintr-o parte in alta cu totul;de ex dupa,este cu capul in dreapta sus,picioarele dreapta jos.Imi dau seama pt ca il simt dupa aceea cum misca in partea respectiva si sus si jos in acelasi timp.(cica ar sughita).
Sau mi se intareste toata burtica si iarasi nu pot sa respir bine si atunci bebe se intoarce;daca e initial cu fata la burtica se intoarce cu spatele.Exact asa am simtit la monitorizare de vreo 3 ori,mi s-a intarit burtica si nu puteam sa respir si nu au fost contractii.Eu chiar ma asteptam sa-mi zica ca am contractii,de unde;atunci am stat sa analizez mai atenta ce se intampla in burtica.In plus marti seara am facut eco si era cu fata si burtica la pozat iar a doua zi seara era invers,cu spatele si avusesem in ziua respectiva experiente de care ti-am povestit.Eu ma simt destul destul de nasol cand se intampla chestiile astea,bine ca nu dureaza prea mult.Sper ca ti-am fost de ajutor.
Va pup si sa aveti o zi buna!

Poze
Elena
30+
AMR 10 Sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata , poftiti la o cafea fierbinte sau un laptic cald , dupa preferinte .

Laura Dimitris ai fentat asistentele .
Eu am nimerit o tura acra , acra ...era una la copii de iti venea sa dai cu ea de pamant ( mai aveam un pic ca de urlat , am urlat la ea )
Cele de la nasteri si moasele au fost niste dragute
In rest curatenie si conditii ok .
Vroiam sa te intreb mai demult daca poti sa imi spui off course : esti jurist sau avocat ? ( eu fac parte din tagma nr 2 ).

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetele care sunt interesate de poncho am vazut ieri vreo trei modele dragute si nu foarte scumpe in oferta Metro

Madalina 24+Sofia
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Lala, jurist sunt acum. Sunt si avocat in baroul prahova dar nu mai rezistam cu naveta ploiesti bucuresti si sunt suspendata. Prestez la protocolul de stat acum
Poate ca ne stim de pe holurile instantelor de judecata...
Ce ma bucur ca mai avem un numitor comun in afara sarcinii actuale, a primului nascut baiat, a spitalului municipal...


Laura 25+ beba Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput