*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (47)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Irinouka, mi-era ca maine uit hartia acasa, cu datele setului, asa ca am intrat acum. Mai am 13 minute pana cand incepe Law and Order pe Hallmark.

Bun, deci setul de pat Bertoni contine:
1. 2 buc. laterale de pat 110x35 cm
2. 2 buc. perne 55x35 cm
3. 1 buc. perna 30x45 cm
4. 1 buc. pilota 115x65 cm
5. 1 buc. cearsaf 120x76 cm
6. 1 buc. pled de infasat 40x70 cm

Compozitie bumbac 100%. Umplutura pentru perne, pilota si laterale: poliester 100%. Se spala la 30 grade. Am gasit aici http://www. bebe-strumf. ro /catalog/index.php?cPath=25_33. Daca le cumperi separat, te duce cam peste 1.500.000 lei. Dar nu m-am uitat foarte atent. Poate mai arunci tu un ochi.

Iar salteaua de infasat e Brevi, dar nu scrie nimic pe ea. Ca si dimensiuni. Trebuie sa o masor.

Cand vine al meu sot acasa, o sa ne uitam la pat si poate il masuram, sa vedem ca e ok ce am cumparat.

Ellenuta facem galerie pentru sora ta si bebicul ei!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

BB_Yasmi felicitari, bebelus sanatos si voios si recuperare usoara.Ne gandim la tine.
Fetelor ce ziceti de branza de burduf, eu consum saptamanal aproape, ca e sarata, mai des nu vreau desi as manca non stop.Branza de burduf de la magazin si branza de vaca de la soacra asta e portia de branza care o consum. E bine, nu e bine? ce ziceti?
In rest lapte in fiecare zi, legume ioc, fructe in fiecare zi, intregi sau sub forma de suc, si in rest mananc aproape ce mancam si inainte, numa cred ca un pic mai mult ca deja am pus 10 kg.


28 de sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


angelique,

teoretic, ai nevoie de 2 camasi .. dar avand in vedere ca una e de sacrificiu (la nastere), ar fi bine sa ai 3 (poate una o mai patezi noaptea .. io stiu). bine, sunt spitale unde iti dau halat special ptr nastere dar nu stiu exact care-s acestea.

irinuka, te cred ca nu suporti camasile, nici eu nu le sufar .. dar am inteles ca e mult mai comod de imbracat decat pijamaua .. gandeste-te sa-ti tragi pantalonii pe tine cu taietura aceea la dansa .. auch .. bine, acum fiecare cum vrea .. eu optez ptr camasa desi nu le sufar ...

pupici

bb EVA MARIA


http://www.flickr.com/photos/14096542@N05/

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


gatta,

mie mi-a luat mama deja 2 camasi cu nasturi in fata ptr alaptat .. dra cred ca voi trage o fuga la obor sa-mi mai iau una .. vesela cum spui tu si cu halatel asortat ...

off .. ce spuneti de vremea de afara ... brrrr .. nici nu-mi vine sa ies ..


pupici

29 bb Eva Maria

http://www.flickr.com/photos/14096542@N05/

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Laurici, pentru sotul tau: LA MULTI ANI cu sanatate si cu multi, multi, multi,multi ani impreuna cu tine si bebelusul vostru !!!!

Irinuka, nu stiu daca deranjeaza pijamaua la cezariana pentru ca nu am avut cezariana. La epiziotomie, pe mine cel putin... nu m-a deranjat. Eu am avut la mine 2 camasi de noapte si o pijama.

Lala, nu m-au lasat cu nimic al meu pana am nascut.... Dar asistentele de la sala de travaliu erau foarte dragute toate. Si... am avut ocazia sa le vad de multe ori avand in vedere ca m-am internat marti spre miercuri si am nascut vineri dimineata... Imi spuneau ca este mai bine sa stau cu camasa aceea sac data de spital ca sa nu o murdaresc. Au avut dreptate....
Eu stateam in pijamaua mea de seara pana dimineata cand trebuia sa merg la toaleta epiziotomiei... Nu m-am intrebat niciodata pana acum daca nu cumva le-am fentat cu pijamaua mea... Oricum, cand eram imbracata cu pijamaua nu mai era nimeni sa ma vada... Mi-amintesc insa ca nu m-au lasat sa-l imbrac pe dimitris cu lucrusoare de la mine ce trebuia sa stea in niste scutece de la spital ca o sarmaluta dar cu manuntele scoase afara.
Oricum, nu sunt poate extraordinare conditiile... dar sincera sa fiu nu m-a deranjat nimic cate zile am stat acolo la municipal.Si, oricum, mi s-a parut fooarte curat!

Raca, superba fotografia copilasului tau! Si atat de clara !!! Parca statea la pozat!!! Ce nasuc si gurita frumos conturate are!

Alinatudor, ia uita tu acum ca ai fost la medic, si stii ca este totul bine, si de frica si de panica si de suparare!!!! Si profita de "vremea din casa" ca afara este urat-urat!!! Eu mi-am aranjat la servicu maine sa nu merg dimineata la birou si sa me duc doar la pranz la judecatorie o fuga si apoi sa ma intorc acasa. Asa ca .. URA!!! maine lenevesc si eu pana la 8 in pat!!!

Din pacate... Irinuka tot nu sunt la 12 acasa ca sa vad reluarea la Y&R... Dar am sperante sa prind episodul de 16.00 si-ti povestesc pe PM ce se mai intampla!!!
Lasa, ca intram noi in prenatal si sa vezi atunci distractie. Ca si dupa ce nastem.... Ce bine manca dimitris in timpul acestui serial.... Ca sa nu mai vorbesc ce fan Catalin Maruta am fost in cei 2 ani de stat acasa cu dimitris....



Laura 25+ beba Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Racamersi de raspuns, sunt mult mai linistita acum, nu stiam pe cine sa cred, in legatura cu Rh asta.Problema e ca mi-am cam pierdut increderea in medici, si de asta caut raspuns in mai multe parti.Mersi inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

uuuuffff, in sfarsit am ajuns acasa. oribil afara, bleahhhhh....

creata, saru'mana de detaliile despre lenjerie. misto tare. iar galben rulz, e valabil si pt ellenuta.

laura ioana, la multi ani pt dragul tau!!!

alinatudor, bine-ai revenit. lasa ca e mai bine acasica, mai ales daca statul in pat a dat rezultate. e cald si bine si e pacat sa nu profiti. oricum, cel mai important e ca la control ai primit vesti bune. nu mai sta suparici ca ne certam. :-)

gatta, as veni eu maine da' nu stiu exact cand scap de pe plantatie. cu gym-ul te-ai razgandit de tot pana la urma?

tinand cont si de parerile voastre, o sa imi iau, pana la urma, si camasa de noapte si pijama. nu ma gandisem la faza cu controalele si toaleta epiziotomiei. bucur sa traiasca, daca tot stau la doi pasi.

laurici dimitrici, asa tanjesc dupa Y&R ca imi vine sa intru pe site si sa citesc episoade in avans, numai sa ma simt iar conectata la portia obisnuita de spalatura pe creier...doamne, ce-o sa ne mai rasfatam in concediu, phiiiii....o sa-i organizez palugelului ora de somn in functie de serial, jur!!!

pupam

irina 27+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am citit la capitolul trecut discutiile despre Feta, asa ca m-am gandit sa va pun link-ul cu alimente interzise in timpul sarcinii : http://www.desprecopii.com/info.asp?id=16

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Laura ai maaare dreptate cu vremea...vantul asta sufla asa de tare..parca suntem in filmele de groaza...
Sa stii ca m-am cam obisnuit sa lenevesc..si..imi cam place

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente

Alina 23 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ellenuta, si noi vom merge la nunta cumnatei mele anul viitor, si bebelusa noastra v-a avea 4 luni, si gandeste-te ca o duc cu avionul vreo 3 ore, apoi un drum de 6-7 ore cu microbusul, apoi in 2-3 zile alt drum cu masina de 5 ore. Asa ca tu nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Eu ma gandesc ca totul o sa fie bine.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput