*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (47)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna seara mamaici...si multa caldura...in suflete..ca la ce vreme e afara..
Va pup..si imi pare rau ca nu am mai scris...in ultima vreme..ca am fost intr-o stare...o combinatie ciudata intre frica, panica, resemnare, suparare...si muuulta speranta...
zi am fost la control sa vad daca minunatul meu col scurt si-a revenit..speram sa ma duc la serviciu...
Insa..doamna dr a spus ca raspund foarte bine la repaosul la pat...si la tratamentul medicamentos...si ca cel mai bine ar fi sa stam inca o saptamana..sa ne revenim complet...
Vizita aceasta la dr mi-a redat din nou ambetul..simt ca e mai bine..mi-a revenit sfletul la loc...
Oricum dimineata, cand am vazut ce vreme oribila era afara...ma gandeam ca ..cel mai bine pentru bebele meu este sa stea in casa..la caldurica ..sub plapuma...Asa ca tot raul spre bine.
Voi incerca sa citesc ce ati mais cris in ultimele 2 capitole pe care nu am reusit sa le parcurg..si va pup..apasat

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente

Alina 23 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

BB maine-i ultima zi in care sunteti la oferta: 2 in 1 De miercuri vei fi cu bebe in brate Iti tin pumnii pt maine, la control.

Fetelor io ies cu sotzul la restaurant, impreuna cu niste prieteni, ca-i ziua dragului meu Nu facem petrecere (ca azi sunt 5 luni de cand a murit tatal sotului meu), luam masa. Va pup

29+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Am reusit sa pun o poza de la echo.
http://www.flickr.com/photos/12657960@N03/
aici e si un filmulet scurt:
http://www.youtube.com/watch?v=l90KWO1ueyA
24+

Vine Barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

laura_dimitris te-au lasat la Municipal cu pijamale ?
La noi mureau de istericale si ca aveam "tupeul" sa ne punem chilotei
Se vede ca au evoluat si manierele asistentelor din Municipal

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetele care ati nascut deja, nu imi spuneti si mie daca imi ajung doua camasi pt maternitate sau trebuie mai multe? Va rooooooog!

Pupici,
Angelique 30+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 10 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


hello zuzelor,

dar ce spor aveti .. de cand am plecat eu, s-au scris pagini bune!

madalina28, stai fara grija ca iti voi spune pe PM despre scorurile de la giulesti .. daca e un forum specializat, voi posta si acolo. oricum voi scrie si aici ptr ca sunt fete care nasc la giulesti si chiar cu dr ion ionut.

darene, laura, angelique, multumesc ca va place numele .. suna asa frumos .. deja tati nici nu vrea sa auda alta varianta .. e indragostit de EVA MARIA ..

creata .. deci ai gasit lenjeria pana la urma .. a mea e tot cu galben! parca mi-a placut mai mult decat cea prazulie ...acum numai sa se potriveasca la patut .. eu il aveam deja si am stiut ce imi trebuie ... sper sa fie ok .. cauta si tu un patut de 120/60 ..si stii ce o sa-mi mai iau eu .. o husa impermeabila de pus sub cearceaf .. e buna daca bb scapa pipi cumva prin pampers sau daca vomita sa nu se pateze` salteluta .. am gasit pe c h ic bebe

despre sora mea .. are contractii la 4 minute, dr a spus ca pe la miezul noptii s-ar putea sa vina juniorul ..e de dimneata la giulesti, spune ca stie pe de rost scarile de cate ori le-a urcat .. se pare ca bebe nu se grabeste ... nu-i place vremea de afara .. va dau de veste imediat ce aflu .. oricum, ei i-au facut injectii ptr declansarea nasterii - nu inteleg de ce ...ca are doar 3 zile peste termen .. in fine sper sa fie totul ok si sa fie bebelinul sanatos!

off fetelor si eu am aceeasi problema ... cu ce ma imbrac la iarna .. adica haine / platon si sincer ma gandeam la un poncho .. ptr moment mai am o hainuta de piele intoarsa care ma mai incape si niste hanorace mai elegante - daca pot sa spun asa - cu blanita sintetica pe ele ..


am fugit .. tre' sa caut niste gris ptr soacra .. face o prajitura ..


pupicii multi

29 BB EVA MARIA

http://www.flickr.com/photos/14096542@N05/

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

BB_Yasmi - iti doresc:O nastere cat mai usoara,un bebelus plin de sanatate,laptic din abundenta si recuperare rapida!Sa fii tare.

My Baby Development.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Pentru cele doritoare de poncho-uri...am vazut unele f. frumoase la Bucur Obor , pe culoarul de la intrarea principala , dinspre metrou. Erau vreo 4 modele pe multe culori , la 65 RON .

In leg cu pijamaua versus camasa de noapte...si eu prefer pijama cu pantaloni , am unele f. dragute din matase in care ma simt f. bine ...insa cica ar fi mai bine camasa de noapte , mai ales pt cele care fac epiziotomie. Una la mana ...controale dese , toalete dese la taietura si e cam neplacut "imbraca-te-dezbraca-te" ; doi la mana ...cusatura cracilor de la pantaloni poate sa jeneze, iar la cele cu cezariana , elasticul poate sa incomodeze si el .
Din motivul asta mi-am cumparat camasi de noapte...unele f. haioase si vesele cu Tweety si cu albinutze , in culori tari - am gasit tot la Bucur Obor cu halate asortate.

Laurici , distractie placuta si sa-ti traiasca sotziorul ! Sa fiti fericiti amandoi si sa va bucurati de bebe !

Raca , super poza - foarte clara ! Ai un bebe scump de tot !
Maine se lanseaza DVD-ul ala al Danei Nalbaru cu micutza ei , despre ingrijirea bebelusilor . Parca la Diverta - Mall Vitan , insa nu stiu la ce ora...aveti voi idee? Eu as vrea sa mi-l iau si cred ca voi da o fuga acolo maine seara ...mai vine cineva?


28+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Fetele care ati nascut deja, nu imi spuneti si mie daca imi ajung doua camasi pt maternitate sau trebuie mai multe? Va rooooooog!

Pupici,
Angelique 30+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 10 saptamani!



eu mi-am pregatit 3, iti pove dupa!!!

gina, laura multumesc!! ink nu pot crede!! parca deja imi lipseste burtoiu' mare.......dar cand ma gandesc ca voi avea o bubulina mica ma ia cu emotii.....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 2 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Fetelor..ati cumparat careva de la Toria pe net? Eu sunt din Buc..si vroiam sa stiu daca ma costa mult transportul.


www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente

Alina 23 si Stefania

Mergi la inceput