N-AM CURAJ SA CONDUC (9)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Noe, asa e, arata chiar bine. Si e mai mare decit Navigator sau Escalade.
Aici citeva poze facute de noi la LA Auto Show. Doar cele cu Sequoia. Ca mai sint vreo 300 de poze si cu celelalte masini expuse : http://community.webshots.com/album/561694267TZtfdK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

Noe, asa e, arata chiar bine. Si e mai mare decit Navigator sau Escalade.
Aici citeva poze facute de noi la LA Auto Show. Doar cele cu Sequoia. Ca mai sint vreo 300 de poze si cu celelalte masini expuse : http://community.webshots.com/album/561694267TZtfdK




uau, deci niste pasionati
poate va intalniti cu husbandul meu, daca mergeti si la Detroit, la anulma uit acu' la poze



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

www.culinar.ro/forum/continut/Noul-Culinar-ro/17220/Cine-are-cei-mai-multi-Xcenti-/#entry421099" target="_blank">vrei tu frigiderul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Pasionati, dar ne multumim cu primul Auto Show anual, care e in LA. Poate vine hubby-ul tau pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

May Simina....doar sti si tu ca modelele japoneze pentru Unchiu' Sam nu sunt ca astea pentru Europa...d-aia imi vine mie sa-mi dau cu tezla...sti tu unde,ca ma mai uit la masinute ca cea de-ai pus matale...si mor si ma sfarsesc de ofticatiune...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Ana68

May Simina....doar sti si tu ca modelele japoneze pentru Unchiu' Sam nu sunt ca astea pentru Europa...d-aia imi vine mie sa-mi dau cu tezla...sti tu unde,ca ma mai uit la masinute ca cea de-ai pus matale...si mor si ma sfarsesc de ofticatiune...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana






da, Ana, asa e....sotul si-a comandat-o pe a lui din State, nu-ti spun cate taxe am platit



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

www.culinar.ro/forum/continut/Noul-Culinar-ro/17220/Cine-are-cei-mai-multi-Xcenti-/#entry421099" target="_blank">vrei tu frigiderul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by Noe

quote:
Originally posted by Ana68

May Simina....doar sti si tu ca modelele japoneze pentru Unchiu' Sam nu sunt ca astea pentru Europa...d-aia imi vine mie sa-mi dau cu tezla...sti tu unde,ca ma mai uit la masinute ca cea de-ai pus matale...si mor si ma sfarsesc de ofticatiune...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana








da, Ana, asa e....sotul si-a comandat-o pe a lui din State, nu-ti spun cate taxe am platit



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

www.culinar.ro/forum/continut/Noul-Culinar-ro/17220/Cine-are-cei-mai-multi-Xcenti-/#entry421099" target="_blank">vrei tu frigiderul?



...si-atunci sa nu-ti ina sa-ti tragi cu tezla-n c***e?!!!!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veronyk spune:

Am o intrebare legata de semnul incepatorului.Eu conduc masina prietenului meu dar in acelasi timp o conduce si el.Am pus semnul incepatorului si nu-l mai dam jos pana nu trece un an de cand am eu carnetul,cum e si normal,dar nici cand conduce el masina nu-l dam jos.Mi-a spus cineva ca asa ceva nu e voie,cand conduc eu masina sa fie semnul cand conduce el masina,sa-l dam jos,lucru care mi se pare total aiurea.Spunea ca el a patit-o ca l-a oprit politia si l-a luat la intrebari ca de ce are semnul incepatorului si el nu este.Voi ce parere aveti?Trebuie dat jos semnul cand conduce un sofer cu vechime si sa-l pun inapoi cand conduc eu,sau il putem lasa acolo tot timpul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Poate sa spuna ca are carnetul de mult dar de-abia acum s-a apucat de condus.Parerea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

Soferitelor! Ce ma fac ca am carnet de 5 ani si nu am condus mai mult de 5 ore cap la cap...... pt ca aveam o Dacie... dar acum sotul o sa-mi cumpere un VW Golf si va trebui sa-l conduc... ce ma fac ca mi-e cam frica sa ies singura in trafic... vreau sa iau cateva ore cu instructor.. stie cineva un instructor bun in Constanta pe un VW?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by Veronyk

Am o intrebare legata de semnul incepatorului.Eu conduc masina prietenului meu dar in acelasi timp o conduce si el.Am pus semnul incepatorului si nu-l mai dam jos pana nu trece un an de cand am eu carnetul,cum e si normal,dar nici cand conduce el masina nu-l dam jos.Mi-a spus cineva ca asa ceva nu e voie,cand conduc eu masina sa fie semnul cand conduce el masina,sa-l dam jos,lucru care mi se pare total aiurea.Spunea ca el a patit-o ca l-a oprit politia si l-a luat la intrebari ca de ce are semnul incepatorului si el nu este.Voi ce parere aveti?Trebuie dat jos semnul cand conduce un sofer cu vechime si sa-l pun inapoi cand conduc eu,sau il putem lasa acolo tot timpul?



Exact cand faceam eu scoala m-a rugat un coleg sa intreb, el avea carnetul de mai mult timp dar nu prea condusese si voia sa-si puna semnul si nu stia daca este voie. Il puteti lasa linistiti sus si cand nu esti tu la volan, nu au ce sa va faca. Legea prevede pedepse pentru cei care nu il poarta desi trebuie, nu spune nimic cum ca nu ai voie sa-l porti mai mult de un an sau altele asemenea. Daca ii face sicane politistul, poate spune ca n-a mai condus demult si se simte mai in siguranta asa. Oricum, de facut nu-i poate face nimic. Ar fi trebuit sa stii si tu ce prevede Codul Rutier, daca esti incepatoare si abia ti-ai luat carnetul...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput