Durerea unei pierderi de sarcina ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Laura_Ioana ma bucur atat de mult cand vad ca ai deja 29 de saptamani, mai ai putin si nasti, si erai atat de zuza la inceput, cred ca la odiseea ta tu aveai cele mai multe temeri. Ma bucur ca puiutul tau e bine.


http://tt.lilypie.com/Mkp9p3.png
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Zozela multumesc mult pt informatie! Deci zapacita, tot zapacita Ii tin pumnii stransi stransi! Doamne ajuta sa reuseasca din prima
Violeta sa stii ca nici nu-mi mai amintesc cat eram de zuza, acum nu ma mai agit pt nimic! Serios! Simt ca si cum sarcina merge de la sine, nici la controale nu mai merg asa des...m-am culcat pe o ureche De fapt mi-am pus increderea in Dumnezeu si stiu ca doar El poate face visul meu sa fie real!

29+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Michelle, o dedicatie de la mine

http://www.youtube.com/watch?v=JKL2WsCegww

Stelele care cad
Nu pier
Stelele care cad
Se duc pe un alt cer


Dana, felicitari de sarcina, sanatate multe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Sarcina gemelara, una intrauterina, oprita din evolutie, una extrauterina care mi-a sectionat trompa, a traversat-o, mi-a strapuns perineul si s-a infipt acolo.
Hemoragie interna (“lichidul” de la toate ecografiile era de fapt sange), infectie aproape de septicemie, oprirea din evolutie a sarcinii din uter mi-a salvat viata, pentru ca extrauterina facea ravagii, si nu si-au dat seama decat cand a crescut Beta Hcg-ul. In plus, cheaguri de sange aproape calcipiate in tot abdomenul, si in jurul ovarului drept (era acoperit). Daca nu ma opera pe 16, in 2 zile muream fara drept de apel.
Concluzie: laparoscopie - mi-a scos trompa, ovarul drept nu se stie daca mai este functional, perineul are un “crater” (asa mi-a spus dr.). Am 3 gaurici in burta, am avut drena si am mai eliminat 600 ml sange dupa operatie, a fost urat de tot. Trebuie sa incerc cat mai repede sa raman insarcinata, pentru ca pe masura ce trece timpul dupa aceea este posibil sa nu mai pot face copii. La orice fel de raceala / anexita etc riscurile sunt f mari ref bebe in viitor, din cauza asta mi-a spus sa ma grabesc. Se intampla 1 la ceteva milioane de oameni.

Felicitari inca o data fetelor gravidutze!!!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Ingeras, cate a trebuit sa induri! dar...ce nu te omoara te face mai puternic! Sa dea Dumnezeu sa te refaci cat mai repede si sa ai un bebe care sa iti umple viata. Tu esti dovada ca nimic nu este intamplator...organismul nostru este f. destept...Ai multa grija de tine acum si sa ne scrii ce mai faci!

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

of, ingerasa, prin ce ai trecut!!acum esti deja acasa??sa ai mare grija de tine, da!! sa te faci repede bine si sa asculti de nenea dr.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Ingeras
Sanatate multa si refacere grabnica. Of, de ce unele persoane sunt atat de chinuite...
Trebuie luata partea buna a lucrurilor, traiesti, sunt sanse reale sa ai un bebe, o ai pe Maya.

Ai grija de tine acum, tine-ne la curent cu starea ta.
Consi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Ingeras multa sanatate!Sper din suflet sa ramai cat mai repede insarcinata!

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Offff ingeras prin ce ai putut sa treci. Bine ca ai ajuns la timp la doctor si nu a fost si mai rau. Iti doresc multa sanatate si sa dea DD sa reusesti sa faci un sanatos cat mai curand posibil.
toate fetele.

to be or not to be?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ingeras, mi s-a facut rau cind am citit prin ce ai trecut. Doamne-ajuta ca s-a terminat totul cu bine. Sper din tot sufletul sa ramai cit mai repede insarcinata si sa-i daruiesti Mayei un fratior sau o surioara.
Liana, ma gandesc la tine si iti tin pumnii, trebuie sa fie bine de data asta. Doamne, ce emotii am pentru tine, sper sa ne dai o veste buna peste doua saptamani!!!
Flavia, aproape ca mi-au dat lacrimile cind am citit ca s-a angajat sotul tau. Nici nu stii cit ma bucur, acum o sa va puteti pastra casuta si nu o sa mai ai motive de suparare!!!! Ai fost tare incercata de-a lungul vietii, dar uite ca pana la urma toate s-au rezolvat! Ma bucur mult pentru voi!
Andreea, ce a trecut timpul si la tine! E normal sa te simti bine, ca doar ai intrat in trimestrul II. Nici eu nu mai aveam greturi in saptamana 15. Chiar asa, nu ai aflat ce e bebicul?
Hair, ce mai faci? Ce iti fac copilasii? Foarte frumoasa melodie!
Michelle, ma gandesc mereu la tine!

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput