Durerea unei pierderi de sarcina ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Liana,
Michelle, draga mea, te pup si astept sa dai un semn de viata, sper ca esti bine.
Flavia, ma bucur ca v-ati linistit, tu si sotul, ca si copiii sunt mai linistiti cand va simt pe voi asa.
Alinush, cum e? sper ca e tot fara cm. tin pumnii
Andreea, in curand o sa simti fluturasi in burtica, eu l-am simtit tare devreme pe bebe. eh, sunt asa de multumita de cum a iesit ecografia de morfo fetala... iar sotul e super incantat ca bebe seamana cu mine si imi spune ca stie ca o sa arate ca tatal meu care, nu ca e tata, da' e frumos rau. pupici dpua mii pentru tine si bebe.
Dana, la inceput ma trezeam noaptea pe la 4 si abia adormeam pe la 5.30, apoi suna telefonul pt sot si adormeam bustean pana la 9-10. atmosfera placuta sa fie in casa, tu odihneste-te, nu neaparat sa dormi, asculta muzica, uita-te la filmele preferate, eu desenez cand vreau sa ma simt bine, nu neaparat pt copii, mai redecorez casa. fi optimista, va fi ok acum!
slimatei, tin pumnii, dar va fi bine!
myry, si eu am avut cosmaruri la inceput cu bebe. si am avut mult timp si dupa ce am facut chiuretajul. visam tot timpul ca faceam chiuretajul si incercam sa fug de acolo si nu puteam. cam asa a fost si in realitate... stai linistita, e normal sa-ti faci griji in privinta lui bebe, ne-am pierdut inocenta.

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Myry, sanatate multa, tin pumnii pt vineri. Sunt sigura ca o sa fie totul bine. Cosmarurile nu fac decat sa reflecte starea ta de neliniste. Incearca sa alungi gandurile negre.
Violeta, daca tu te simti pregatita fizic si psihic, poti sa incerci sa ramai insarcinata. Mie doctorita mi-a spus ca dupa o luna, max 2, pot ramane iar insarcinata. Au trecu trei, nu s-a intamplat nimic pana acum, dar nu disper. Cred ca DD are grija si de noi.
Miha, si eu fac un MBA, te inteleg perfect. Zilnic ma intreb, ce mi-o fi trebuit??? Nu mai am timp, nu mai am stare sa invat, nu mai am chef.
Andreea-rasfatata, ai grija de tine. TREBUIE sa fie bine de data asta, asa ca nu te mai gandi la prostii. Abia asteptam sa ne spui cum a fost la eco.
Marina, frumoase ganduri! Relaxeaza-te in continuare, ca doar nu vrei sa iasa bebe incruntat.
Dana, Flavia, Slimatei, Ninia, Michelle, Lau si restul fetelor, pupici la toate!Consi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Violeta mie mi-a recomandat doctorita mea sa astept 2 luni. Daca analizele ti-au iesit bine eu zic ca ai putea sa incerci. Dar o ecografie ai facut, sa vezi daca e totul in regula pe acolo?

Liana30 tin pumnii pentru maine. Abia astept sa ne dai niste vesti bune.

Andreea hai nu te mai ingrijora, lasa ca il vezi la eco si te vei linisti. Abia astept sa ne povestesti. N-ai inceput inca sa-l simti pe bb? Eu sunt bine deocamdata, ma lupt cu greturile.

Slimatei sigur ca fi bine la eco, hai ca mai e foarte putin si iti vei tine bebelina in brate.

Lau Meli tu ce mai faci?

C.Myry tin pumnii sa fie bine la control. Incearca sa alungi gandurile negative, sigur Dumnezeu are grija de bebelusii nostri de data asta.

Mav tu ce mai faci? Nu ne-ai mai scris demult. Sper ca esti bine.

Va pup pe toate si sa aveti o zi buna,

Cristina 9+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna dimineata fetelor!
Va doresc o zi frumoasa si fara probleme!
Va pup pe toate!


Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

buna ziua fete dragi!
Va pup pe toate ca nuam timp sa va scriu la fiecare!

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Va pup si eu. Am timp sa va scriu dar nu o fac inca pe la ora asta ca sunt cam in butoiul premenstrual, suparata, iritabila si tot tacamul. Asa ca doar va pe .

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Liana imi cer scuze, dar nu stiu ce anume comitzi azi Oricum, iti tin pumnii
Violeta imi pare rau a s-a terminat asa sarcina ta! Cica se ramane mult mai usor gravi dupa un chiuretaj, acum depinde de tine daca te simti pregatita! Data viitoare va fi bine!
Andreea si tu ai deja 14 saptamani! La mai multe! Cand mai mergi la eco? Vrei sa stii sexul?
Michelle sper ca faci eforturi mari sa nu cazi in depresie, da? Depinde numai de tine, sa stii, orice am spune noi! Te pup cu drag si ma astept sa fii fata curajoasa care ai fost pana acum! Si eu m-am ingrozit de ziua in care se implinea 1 an de la moarte puiului meu, dar in ziua respectiva am evitat sa ma gandesc la ce a fost! Efectiv nu m-am gandit! Am ales sa nu ma mai traumatizez singura si asta te sfatuiesc sa faci si tu
Mirelus ce mai faci, draguta?
Tizo au venit uratii aia singuri sau vor o incurajare

29+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Teo2rina, ai dreptate, ne-am pierdut inocenta!

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Laura-Liana este la unguri-azi face inseminarea!M-a sunat ieri si era bine,numai avea emotiile de data trecuta,era calma si isi fuma ultimele tigari!Nebuna ca de obicei!

Ela.. in 17+ cu !!

Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Mersi pentru raspunsuri si pentru incurajari fetelor. Acum sunt in a doua zi a CM, si cand o sa se opreasca sangerarea o sa merg sa fac eco, si daca totul este in regula o sa incerc de luna asta sa raman.
Va pup pe toate

http://tt.lilypie.com/Mkp9p3.png
vio

Mergi la inceput