MAMICI DE ITALIA (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata!si o ....trezirea ca se raceste...

liliana ma bucur ca sunteti bine!

mirela tutto aposto?

sa avem o zi buna!

Stefania X 2 32+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata!
Multumim de cafea...inca mai era calda.

Cristina s-a lasat cu paruiala ...glumeam.

Micio semne da ,contrctii , miscari , dar tot degeaba ...cred ca face precum fratele ei mai tarziu 40+5.Taicasu vrea sambata dupa pranz ca in rest lucreaza...ar fi cumplea sa-l asculte

Am vazut ceva oferte panolini huggies si ma duc sa cumpar si cum este si mercato poate ochiesc ceva practic ptr alaptat.

Ali38si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neata fetelor!
Ma bucur s avad 'revad' posturile la toate si bineinteles ca bbii sunt bine!

Eu ma chinui sa ii dau completare lui Ale dar nu accepta sub nici o forma...nushu ce sa mai fac.. om trai si om vedea ...pana atunci mai prepar nishte lapte il mai arunc sterilizez si tot asa..
Cristina sper sa rezolvi cu sotul si ar fi bine sa il implici in activitatile cu fetita.Sa ii faceti baita sa il pui sa ii vorbeasca( poti sa ii zici k nu o sa il recunoasca ca tata dxak nu ii vorbeshte)
multumim de uralesi eu sunt de el LOGIIICCC!!!

mirela....dana....dove sunteti??

aaaa am uitat undi e cafeaua ??( odau eu??§)
p.s eu sunt vaaarza de racita

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Mamii cred ca stai cam mult neinvelita...invidia.

Fetiliii e un soare afara fug sa aprofit ca cica vine frigul polar

Ali39si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu cred k am racit tocmai pt k am stat invelita..si am transpirat si m.am dezvelit si am racit...mda ata ete sunt prashtie ma dor toate alea

uite k daduse shtefania cafeaua si eu chioara am mai facut.o odata...


roxali... profita de vreme ca aici e intuneric bezna

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Neatza!
Am intrat sa va salut si eu, ca dupa-amiaza soseste acapatatorul de pc de la lucru.
Aici e soare , dar e racoare, deja nu prea mai sunt copii in parc. Mie mi se par cam exagerati, cum e putin frig ii tin in casa sa nu raceasca, sau ii imbraca la patru ace si-i tin in carucior sa nu se murdareasca. Ma rog, oi fi eu crescuta mai in munti!
Mamii, nu mai ai laptic, de ce bagi completare?
Liliana, imi inchipui ca nu e usor sa stai numai in pat, trimite depresoasele la plimbare, puiutii au nevoie de mami lor vesela



Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

uff oana am laptic dar nu atat de des cum a inceput sa vrea el imi vine laptele la 3 4 ore si el vrea uneori mai des mi.a luat intr.o luna jumatate 480 de grame cam putin nu ma sperii dar ash vrea sa ii bag o completare...da nu accepta biberonul sub nici o forma!acum ca acum ...da sper sa nu mi se micsorese proviziile k atunci e belea mare..

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Mamii, nu mai stiu cum e cu greutatea si varsta, dar iau din ce in ce mai putin, normal. Tin minte ca si eu am facut la fel pe la 5 luni cand ziceam ca nu-i mai ajunge laptele meu, eduard primea bibe, dar nu tolera lactoza, formula de soia sau orez era scarboasa rau, deci i-am dat inainte cu alaptatul, dificil a fost ca de papa s-a luat pe la 8 luni, timp in care gateam si aruncam.
Pediatrul ce a spus?

Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

buna fetelor!!!
am venit si eu la cafea?
Cristina-ai reusit sa mai treci peste suparare? incearca sa rezolvi sa fi vesela pt.Giulia daca esti suparata te simte
pe la noi timpul e cosi e cosi,a plouat acum e soare si innorat nu se stie
Mamii-eu trebuie sa-i schimb laptele Giuliei sa trec de la mellin 1 la 2,problema e ca de 2 zile maninca tare rau nu vrea nici cum si in loc sa pape la 4 ore sa incerc sa-i scot o popata cum mi-a zis pediatrul sa-i maresc doza si sa-i dau 5 in loc de 6 pe zi trec 6-7 ore si abia o fac sa manince,acum sa vad cum e daca continua o duc la pediatru
Micio-pina la urma l-ai convins pe sotul tau sa-ti cauti de lucru sa-l duceti la gradi pe Eduard? asa imi amintesc ca ziceai ca vrei sa-ti cauti de lucru
Dana-tu cum esti pusa cu munca? ai inceput sa cauti sau te-ai intors unde lucrai?

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Buna la toate!
noi zacem in pat cu o durere de cap de toata frumusetea
Liliana- injectiile sunt Prontogest ,progesteron ca ajuta la relaxarea uterului.

+27 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput