Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Acum sa va povestesc despre noi...

Dupa cum ziceam, n-am avut tastatura tot week-end ca Bobo a varsat cafea pe ea si a scos toate tastele s-o curete. Evident ca a iesit un talmes-balmes si n-a mai functionat. De cumparat s-a cumparat abia aseara ca am avut musafiri. A fost soacra-mea la noi. Mi-am amintit ce pitbull esr Teodora acu ceva vreme si m-a apucat rasu'. Saraca femeie nici n-a indraznit sa puna mana pe copil pana nu i-am pus-o io in brate dupa ce data trecuta i-am facut un intregh instructaj ca nu se pupa bb samd. In rest m-a ajutat tare mult, a gatit, a fracat baia si a vrut neaparat sa spele geamurile. Tare de treaba, m-am simtit vinovata, ca doar e mama sotului meu si nu menajera.

V-am ami povestit ca Degetica mea cam varsa dupa mese. Ei bine, cred ca una dintre cauze este ca are nasul infundat mai mereu. Am v orbit cu pediatrul si va face un exudat nazalo-faringian sapt viit cand vom face vaccinul de 2 luni. Acu doarme. Sper sa se obisnuiasca asa, ca pana ieri intervalul 6-10 era de scandal cu muzica si deans, ca altfel nu se potolea.

Bifat molifta vineri. DE botez (sa nu radeti de mine) o sa vorbesc cu pediatra, ca io stiu cum e cu bb astia prematuri si mititei?!

Ieri mi-am dat seama ca la un moment dat o sa vina si Mos Craciun, fiindca am ndescoperit ca am o secretie transparenta. Oare ce-o fi asta? Am uitat cu totul cum era, de parca as avea pierderi de memorie.

In legatura cu intrebarea intrebatoare a Sabinei si curajoasele care au povestit cum au pacatuit ele inainte de control, io l-am avertizat pe Bobo de ce a zis Rox, ca pt prima data dupa nastere ea vrea epidurala, si cred ca l-am speriat, ca acu nu prea mai pare interesat....

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am vorbit si eu cu Teodora si tot asa zicea ca e colul tare, nici gand sa se inmoaie cu nimic, si nu sunt sanse sa nasca azi.

Andrei e cam agitat, nici mie nu mi-ar placea sa stau cu bustenii aia. Intr-a12a mi-am rupt mana si mama mama ce scandal am facut cu gipsul, voiam sa mi-l tai singura. Mi-e asa mila de el. Sigur ca nu isi va aminti, sigur se va corecta problema, si ma bucur ca am descoperit problema si se rezolva, decat sa ma trezesc dupa aceea ca are probleme la mers.

Si Alex avea probleme la piciorus, altfel, insa s-au corectat cu masaj si gimnastica. La el nu au dat rezultat, dar recunosc ca nu am prestat cum trebuie. Nu pentru ca imi era mila, ca eu daca stiu ca trebuie execut chiar daca nu imi place. Ci pentru ca nu am stiut ca trebuie sa trag pana trosneste. Cand am vazut azi cum ii facea doctorul am realizat ca si eu sunt de vina ca nu am facut cum trebuie.

Sper sa nu dureze mai mult de o saptamana gipsul, daca nu, il vor pune iar si ma duc inainte de botez sa il scoatem. Off!

Cu botezul in schimb am rezolvat, ramas pe 27 la crama de la Doina. Maine sun parintele de la Rusa sa vad ce se mai aude cu constructia si stabilim ceva final.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor despre Mario bolnaviorul nu mi stie nimeni nimic????


Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Rezolvat si io cu restaurantul si aranjatul la mese. Toaletele is pregatite. Pantofi, genti si bijuuri. Coafor amanetat. Mai am de cumparat cruciulitele si sunt gata de marea petrecere.


Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Rox, trist intr-adevar . Imi dau seama ce zi ai avut. Ma doare sufletul pt. micutul Andrei. De fapt pt. tine, ca sigur suferinta ta ca mama e mai mare decat a lui. Ei bietii bebelusi suporta oricum mult mai bine ca noi durerea, citisem undeva ca durerile lor din primul an de viata, cu colicii si dintii ar fi insuportabile pt. un adult.
Bernix, nu prea ai de ce ma admira, sincer. Nu sunt mare gospodina, eu cand vad pe aici ce scriu fetele care spala si gatesc si tin toata gospodaria cu bb cu tot ma rusinez tare. Eu am femeie la curatenie, ma ajuta mama la gatit (desi imi place tare sa gatesc insa nu apuc) iar in rest am avut mare noroc de copii cuminti. Stii cum se zice, la barza chioara ii face Dumnezeu cuib .
Cat despre operatie sa stii ca nici eu nu mi-am revenit la fel data trecuta. Nu-mi explic de ce acum a fost mult mai bine. Iar apropo de cicatrice, ca parca spuneai ca inca o simti si te jeneaza, exista un gel super scump pe care-l poti folosi dar care face toti banii. Contractubex se numeste si e folosit in chirurgia plastica, daca te vei unge insistent nici nu o sa se mai vada taietura, daramite sa o simti.
Multumesc frumos pt. ca mi-ai spus ce ti-a recomandat tie apropo de sport.

Teodora
Sper sa scape repede de dureri...

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sim, de unde a stiut c um e cicatricea ta la nivelul uterului? Ti-a facut eco?

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isa13belle spune:

Felicitari noilor mamici !!!! Bebei sanatosi si cuminti !!!!
Roxana, si bebelusa mea are probleme la picioruse(talval), mai ales la unul, da' i le-a pus pe amndoua in gips. Noi suntem la al doile gips; primul l-am tinut patru zile, iar asta 8 zile.La ce doctor mergeti voi la Grigore Alexandrescu? Noi meergem la Patrancus. Offf....si mie mi se rupe sufletu cand o vad cu "ghetutele" astea; speram sa treaca repede.Andrei cum le suporta?

Pupici

isa13belle mama de Sofia Diana 30sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Apropo de dorul de burtica, eu nu-l simt si nici nu cred ca-l voi simti vreodata. Cred ca ma opresc aici. De acum o vreau mereu lipita de spate . Hi, hi, hi...dream on .

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Vesti de la KRISS:
E bine. Maine sa vada cum se simte cand se va ridica in pat dar abia asteapta sa-si vada fetita.


Curaj Kriss! O sa fie bine!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Roxana_G am plans numai imaginandu-mi copilasul tau mai ales ca am vazut si poze de ingerasi...pup talpitzele lui cu "ghetutze" sa treaca repede si pentru tine ca imi dau seama cat suferi privindu-l! Sigur o sa fie bine, mult curaj!

Mergi la inceput