Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, ce are de tras saracutul Andrei! Ufff, macar sa i se indrepte repede labutele si sa scape de gips.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Offf, Roxana, ce ghinioane are saracutul Andrei...Imi vine mie sa plang, nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau
Nici nu stiu ce sa mai zic... Sper sa se corecteze pana marti si sa scapati de gips.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Roxana curaj!! Nici nu o sa stie bb Andrei ca a avut picioarele in gips! Eu am intalnit problema asta in familie si vreau sa iti spun ca desi s-a depistat mult mai tarziu si s-a pus gipsul aproape de 1 an baiatul are acum niste picioare superbe.

Si al meu, Victor a avut ceva probleme la picioruse, dar cu masaj insistent facut de tati (adeka fara mila) s-au indreptat.

Vezi ca daca nu te induri tu sa ii faci masajul la bb exista kinetoterapie pentru bebei si fizioterapie specializata.

Teo dilatare usoara... off pana nu ajunge singura la 5 cm nu-i pune anestezia. Nasol ca s-a rupt apa cu colul super inchis, sa speram ca mingea aia isi face treaba.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

kris79 felcitari!
teo
Roxana multi pupici lui bb Andrei si multa sanatate!
Am facut mulaj la manute :)), va place, vedeti aici
Pupici la toate burticile si maicile!




YANNISA MILENA
24.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andries, din cate am inteles, colul s-a sters, dar e rigid. Nu inteleg eu exact cum vine treaba, da' sper sa se dilate repede sa ii puna epidurala.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Fete dragi si vorbarete, scriu iarasi dupa ceva absenta (motivata de lipsa tastatura + cazut net)si, ca de o0bicei voi raspunde aiourea cu totul, adica basa cum isi aminteste subsemnata.

Roxule gures, tare rau imi pare de bb-le tau campion (cred ca-i cel mai cel din odisee). Trece repede cu siguranta. Oasele copiilor asa de mici sunt maleabile si se indreapta usor, o sa vezi.

Luy si fetele care erau interesate de calciu (recunosc ca aiurita cum sunt am uitat care anume) io ii dau Degeticai, la sfatul pediatrei ca o urmareste inca de la nastere un sirop pe care-l soarbe cu mar5e placere. Este de la egiptenii de la Pharco.
Vigantol luam si noi 2 picaturi pe zi, insa dr noastra zice ca nu trebuie schimbat flaconul lunar. Este imbuteliat ermetic si nu are rost sa cumparam de fiecare data alt flacon.

Tomasa, io l-am intrebat pe Radoi la externare, adica la 2 sapt de la operatie daca si cand pot face sport. A zis ca dupa min. 2 luni.
Te admir tare mult ca te descurci singura cu 2 copii si cu cezariana asta proaspata, ba mai ai timp si de postari pe forum.

Bee, tin pumnii sa iasa NVDC. Cine-i dr. asta care se incumata la asa ceva cu o prima ceza asa recenta?

Michael de Piciulika si Iulius de Alinus, bun venit acasa, sa aveti grija de mamici, sa le prote4jati, sa mai poata posta si pe forum!

Sabinelu, stai mama linistita, cu tremuratul lui Gheo, doar l-a vazut pediatra! Ce bine ca respiri aer de munte!

Teodoran si mie mi-e dor tare de burtica, mai ales ca io am pierdut-o pe neasteptate si cu vreo5 sapt mai devreme. Mi se pare c-am facut orice altceva in timpul cat am fost insarcinata, mai putin sa ma bucur bde starea asta si de minunea care mi se intampla.

Teodora, nastere usoara si Mihnutz vesel si mancacios!

Vazut poze cu o multime de bb-i frumosi!



Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, ne vedem maine pe la 12-1? Te sun eu inainte ca sa ai timp sa te pregatesti. Ce zici?

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Draga Nana, imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin incercarea asta, ca trebuia sa ai rabdare, sa astepti si sa speri, sa induri incertitudini, sa astepti rezultatul unor analize cu sufletul strans de teama si de ingrijorare si sa-ti vezi copilul cu atatea fire iesin si intrand in el. Stiu bine ce inseamna fiindca si eu am fost in situatia asta. Sa stii, draga mea, ca psihicul tau conteaza tare mult pentru bb, ca el are nevoie de tine sanatoasa si optimista fiindca simte ca lupti odata cu el pentru a se insanatosi.
Va urez multa sanatate si ma rog pentru voi!

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Andries
Teo dilatare usoara... off pana nu ajunge singura la 5 cm nu-i pune anestezia. Nasol ca s-a rupt apa cu colul super inchis



Si la mine tot cam asa a fost... pana la urma anestezista a trebuit sa faca cum a cerut clientul... si sa puna anestezia la dialtare 1... mama ce dureri am mai indurat pana atunci.. offf.. nici ca vreau sa-mi amintesc. Hai Teodoro!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mi-a trimis Teo mesaj, nu s-a dilatat inca. Colul tot rigid, nu reusesc sa il inmoaie

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput