Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sar'na de capitol, Carpatina. Plecasem la dr pt ca mancase printul si incepuse scandalul.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

La noi a fost show asta noapte. Bebe s-a trezit pe la 3 si ceva, a papat si nu mai avea chef de somn. Mi-a zambit, a vorbit, dar cum il puneam in patut si ieseam din camera, scandal. Am rezistat eu pana la 6, dupa aia s-a dus sotul la el si l-a adormit. De fapt, nu stiu care pe care a adormit ca amandoi au picat lati . Asa ca azi iar am dormit amandoi pana la 12

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian
Plecasem la dr


Si? Toate bune?

Vesti de la duamna?

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna. M-am intors de vreo ora, dar am incercat sa linistesc bebelusul. Azi am umblat, am fost pe la infrumusetari, si apoi la ortoped cu amandoi copiii. De unde am plecat tare necajita si nervoasa pe Alex care a facut un circ ca la carte cu tarat pe jos si urlete de ne stie tot Medicover. In fine, am mers si cu mama ca am zis sa ma ajute insa mai rau a fost.

Spuneam ca sunt asa trista...Domnul Andrei este bine cu manuta, a zis doctorul sa nu imi fac griji, deja s-a retras nodul si sigur va disparea de tot. Apropos, mi-a spus ca si fetita lui a avut fractura de clavicula si nu i-au zis nimic din maternitate, ca a descoperit singur acasa. Mda...Asta e vestea buna. Vestea proasta este ca piciorusele strambe nu s-au corectat (v-am zis ca isi flexa laba de la jumatate) pentru ca trebuia sa trag foarte tare de ele pana sa urle, asa ca acum sunt in gips ambele. Mi se rupe sufletul de bietul bebe cat sufera el. Nu a plans rau la gips, era deja mort de foame de aproape de 2 ore si a adormit plangand pana sa ii puna gipsul. La Medicover nu s-a putut si l-am dus la Grigore Alexandrescu. Bietul de el sta cu caramizil alea pe pcioare, ca nu se pune numai laba, ci tot pana la genunchi. Imi e asa mila de el...tare chinuit saracul.

Imi vine mereu sa plang de suparare. Iar mi-a amintit doctorul de dureri sunt la fracturile de clavicula. Mi-am amimtit intepaturi peste intepaturi in maternitate, lampa, si uite acum bietul se adauga si piciorusele.

Ce sa mai zic...Deocamdata stam asa pana marti, insa daca e prea agitat sau se umfla degetele trebuie scos mai repede. Gipsul oricum se schimba la o saptamana la bebelusi ca le cresc piciorusele. Marti ne vede iar dr si decide daca mai punem o saptamana. Mai nasol ca pe 27 e botez si vineri va trebui sa ii scot gipsul. Offf!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Atat am umblat azi incat nu am apucat sa va tin la curent cu starea Teodorei (apropos Teodora, nastere usoara si un BB MIhnea sanatos!), dar banuiesc ca v-a informat Sim. Ultimul sms de acum 2 ore spunea ca nu i-au facut inca epidurala si zicea ca o cam doare. De atunci nimic, nici nu mai raspunde la mesaje.

Acum sa vad din urma de la voi...

Tomasa, eu am avut un cui impotriva gauricilor cu acul, nu era vorba de sterilizare. Eu am avut mari probleme din pricina asta si nu imi pot schimba cerceii decat cu mare efort. Imi trebuie un anumit model si foarte subtiri, pentru ca atunci mi-au gresit gaurile, au facut de 2 ori in stanga, s-au unit stramb. Nu iti spun ca mi-au copt de zeci de ori. Ca atare port numai tortite de fetite...ca ale Alexandrei. Si nu se gasesc nicaieri pe la noi. Pe ai mei si ai ei care sunt aproape identici (doar ca ai mei au si o piatra) i-am luat din Turcia si chiar si acolo am umblat foarte mult pana am gasit modelul asta.

anca78 si ochialbastri

Kriss, felicitar, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Offff... mai Andreiutule mai... Plang si eu cu tine si ma doare sufletul!
Curaj Rox, o sa treaca... toate trec...!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Gabriela, Georgi_ana25, Marunzika ce fetite dulci aveti!!! Niste bombonici!
Mihnutzu bravo mami punctual nu oricum! pentru Teo!!!!

La multi ani Anca78 si ochialbastri!!!

Vigantol ii dau si eu lui bebe e solutie uleioasa si se pun 2 picaturi in gurita echivalentul a 1000 unitati. Vigantoletten este comprimat si se dizolva in apa intr-o lingurita (e de mai multe concentratii).
Nu mai stiu cine se plangea de gustul amar al gluconatului de calciu. Ca sa-l dai mai usor il poti pune direct in tetina nu in biberon chiar inainte de masa. Asa il inghite pe tot si nici nu are timp sa se dumireasca.
Apropo de programe cred ca si al meu si-a facut unul: de la 9 -10 dimineata pana pe la 4 dupa-masa e treaz cu pauze scurte de somn, cu planset consolat doar de tzitzi si de leganat insistent... Bine ca nu e noapteaaaa!!!

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gabriela, felicitari pentru botez si pentru mica crestina! Mare noroc ca a fost cumintica. Astept pozele, mai ales ca stiu ca Sara e tare frumoasa.

Teodoran, cred ca ti-e dor de burtica, dar nu uita ca dupa 9 luni iese din ea tot un bebelus care plange si are nevoie de atentie. Uite eu am copii la 3 ani diferenta si tot e greu, d-apoi sa fi fost mai mica.

SabinaY, felicitari pentru primul zambet catre mami! Cand revii la serviciu?

Ali, eu nu ma gandesc deloc la burtica, dupa Alex imi lipsea, acum este ceva tare departe. Nu i-am simtit deloc lipsa.

Miaunici, e micut bb, numai rabdare iti recomand. O sa se mai regleze, te inteleg ca esti epuizata si nu mai pot, dar cu timpul, usor usor se mai imbunatateste situatia. Si daca te consleaza cu ceva, si eu am plans odata cu Andrei.
Rabdare si cu burtica gelationoasa. La 3 saptamani inca era urata, dupa o luna a inceput sa se reduca singura. Uite azi si cosmeticiana mea a fost uimita cat mi s-a retras in numai 2 saptamani de cand am fost la ea ultima data.
Georgiana, eu trebuia sa ii dau numai o picatura ca are fontanela aproape inchisa. Ai ingeras tare dragut!

Deja plange puiul. Ma duc sa il rasfat saracul...mi se rupe inima de el.







Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, . O sa treaca ele si astea, dar sunt necajita ca tot trebuie sa il chinuim saracul.

Oricum uitasem sa mentionez ca am mers si cu Alex sa vedem ce o doare la picior unde tot arata. Si se pare ca si ea are o mica problema, deocamdata nimic grav, urmeaza sa ii dam numai cu antiinflamator la genunchi. Atat scandal a facut ca nici nu am auzit cum a zis dr ca se numeste problemuta, ar fi un fel de punguta cu lichid in spatele genunchiului. Deocamdata se simte ceva foarte usor acolo, nu si-a putut da seama insa ce este, sa vedem dupa tratamentul antiinflamator. Si sa ma duc candva sperand ca va fi mai linistita, pentru ca nu a putut nenea dr nici sa o consulte, Va dati seama ce a facut daca nici nu auzeam ce mi-a zis omul ala.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Pe la 4 si ceva am vb eu cu Teo, o pusese moasa sa topaie pe o minge de travaliu pentru ca nu se dilata, iar colul e rigid. Zicea ca o sa se bage la un somn. Sper sa fie mai bine pana acum. O sa o mai sun pe la 8, asa.
Carpatina, la mine toate bune, uter la locul lui, cicatricea de pe uter abia vizibila.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput