Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

nu a dat senzatia ca s-ar sufoca doar ca are muci si un harait pe piept.

ce dracu mai.mi-a spus sa nu mai folosesc batista bebelusului si pompita.

ii pun picaturi cu ser fiziologic il curat cu tamponel de vata apoi ii pun picaturi.

ii dau siropel si lamaie un strop + vat C diluata in ceiuc.
siropel are panadol si eurespal.

Doamne ce necajita sunt.


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmkriss spune:

AVEM SI NOI SA VA ARATAM UN FILMULET FRUMOS, SAU CEL PUTIN ASA CREDEM NOI. Urmariti-l !!!
http://good-times.webshots.com/video/3098827960101413837nRZXjX




FLORI si Eduard-Alexandru (23 septembrie 2007)
Poze BB

Flori graviduta si BB la echo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

frumos VMKRISS.


Sa va traiasca.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vmkriss, foarte frumos. Asa m-a impresionat, mi-au dat lacrimile. Parca si uitasem de perioada burticii. Mi se par asa departe grijile si gandurile de atunci si filmuletul vostru mi le-a reamintit.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Noi raportam bebe marait toata ziua, asa ca n-am prea apucat sa arunc ochii oe aici. Ii curge rau un ochisor de aseara si pare sa-l si deranjeze, pentru ca alt motiv de maraiala nu vad.

Maruntzika, si al meu se uita crucis, mai ales daca il apropii de fata mea. Ma apuca durerea de cap cand se uita asa la mine. Acum serios vorbind, cu Miruna eram disperata. Tot asa, am inebunit pediatra si mi-a zis ca la 6 luni sa ma duc cu ea la oftalmolog. La sase luni punct m-am infiintat cu copilu' la oculist, care mi-a ras in nas, si mi-a zis ca pana la un an nu am ce cauta acolo. La un an ne-am dus din nou, si n-avea copilul nika. Oricum, eu ii fac control in fiecare an Mirunei.

Rox, nu esti paranoica. Si eu as cere o a doua opinie.


Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna seara!Afibebe, vad ca te framanti atat de mult, nu ai ce face decat sa mai mergi eventual la un doctor si sa te rogi sa fie bine bebe. Si eu m-am speriat putin cand am auzit ca Mario nu a avut febra ca eu pe asta ma bazam ca ar fi un simptom nasol, si eu sunt la al doilea copil. Prima fetita nu a avut muci decat dupa 3 ani cand a mers la gradi si nici atunci ceva grav. In schimb asta mica cred ca de la 2 sapt tot fornaie pe nas si scoatem mucisori cu ser.Mihaela sigur ca poti scoate fetita mai ales ca zilele astea a fost frumos afara, noi am scos-o de la 10 zile dar atunci era mai cald intradevar.Si legat de plans afara si micuta mea plange in carucior, eu credeam ca din cauza ca mananca putin si des si i se face foame. Si nu doarme mai deloc ziua decat in brate, cred ca am rasfatat-o si noi dar ne e asa draga ce sa facem.Mai fetelor nu ati spus nimic de cusatura mea (si cat m-am gandit pana sa scriu) cred ca nu e prea bine desi nu doare, Roxana in tine era baza ca stiu ca sigur te-ai uitat la a ta, ma duceam si eu mai linistita la control. Ana , mai bine nu ma uitam nici eu la ea ca asa mai mult m-am speriat.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Myral, eu chiar n-am de gand sa ma uit la cusatura. Atata timp cat nu doare si a trecut testulnu-mi fac griji.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ana a mea tocmai ca inca nu a trecut testul dar sunt presata.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, eu nu am mai studiat cusatura de data asta dar am testat-o intensiv si nu au fost probleme. Eu zic sa mergi linistita la control. Daca nu doare cand stai pe ea nu ar trebui sa fie probleme. Acuma o mica jena posibil sa simti. Eu zic sa o si testezi. Apropos de testat, dupa Alex nu cusatura m-a deranjat, nu pot sa explic exact ce nu era ok. Durerea era pe toata zona cu pricina (cred ca de la atrofiere ) nu pe taiatura in sine.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma apuc de capitol nou repede ca tre sa ii fac baita acusi.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput