Ingineri fosti, viitori....(14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


PAC inseamna "Proiect pentru autorizatia de constructie" .
katik, ar face bine o schimbare, dar toti prietenii, toata familia sunt aici...nu cred ca ne vom muta vreodata insa va spun: Bucurestiul este o industrie de tocat nervi.
nico, pai ia vindeca-l tu pe al tau sot!!!! pai ce, masinile se schimba ca ciorapii? noi o schimbam pt. ca avem o solenza si vrem ceva mai bun, cu airbaguri, mai fiabila, avem si un mic cheag pe care nu vrem sa-l risipim pe altceva......plus ca daca vom face un bebe, trebuie sa avem cum sa-l transportam mai in siguranta.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Iepu, spor la toate proiectele voastre, dar mai baga si un pic de odihna!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Claudia...si noi pe aici, suntem prinsi cu o groaza de treburi,eu am aflat ca pot sa-mi fac firma singurica si ma macina tare ideea asta,cu ingineria mea pot sa fac un curs de nutritionist si pot colabora cu un doctor...Daca asta acum cateva luni era doar un vis, la care visam cu ochii inchisi, acum visez cu ochii deschisi...ma agat si eu de o iluzie sau poate cine stie, poate voi implini acest vis...Pana acum mi-am implinit visele, cu toate ca mi se parea imposibil aici.Alex s-a integrat bine la gradi, ma trezeste dim mai devreme, sa mearga la scoala.Pe mine ma ia iar gatul asta si bag la greu pastile de echinaceea, care m-au ajutat pana acum...parca cu tine vb ca sunt bune si se gasesc la Dm, costa vreo3,5 si sunt bune si pt copii.

Nico...legat de masina, pe aici nu se practica cumpararea masinilor noi, nu se merita...pt ca platesti cativa ani buni si dupa un an masina nu mai are valoare, ba dipotriva scade la jumatate, poate si mai putin.Al meu sot acum 7 ani a luat o omega opel cu 75000 marci pe atunci si acum 3 ani am mai luat pe ea 3000euro, dar ne-am invat minte.
Acum avem un Crysler voyeger de 7 locuri, arata ca un vapor, asa ne zic prietenii cu 15000e si suntem f incantati, si daca ne plictisim luam alta, dar pot sa-mi iau o masina fara vreo rata la banca..asa ca trebuie gandit bine.In ultimii 3 ani am avut 4 masini, dara cum pe asta o pastram mai mult, ca e tare faina si suntem multumiti de ea
pupici la toate ing

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

ce se intampla cu ing de aici?


miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Salutare!
Eu de abia fac fata cu servici, alergat dupa copil la gradinita, mancare, spalat si curat prin casa. Mi se scurg ochii de somn dar este prea devreme.
Anca, bafta la proiectul in derulare, sa iasa cum iti doresti, sa fie sanatos si cuminte, eu cred ca vrei un leut destept si plin de personalitate .
Nico, al meu facea asa cu telefoanele. Cumva si cu masina de servici dar fiind de servici nu ma deranja. S-a potolit de cand si-a pierdut permisul. Ti-am vazut printesa in rochite, este o scumpa.
Miki, asa nici eu nu mi-am permis aici decat o masina de 11 ani , cand intra in Norvegia li se dubleaza pretul de productie. Chiar un coleg mi-a spus ca s-a dus sa o ia din Germania ca a iesit mai bine asa.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salut fetele, ce faceti?
la noi e o vreme infecta, n-am iesit de vineri din casa, ploua si e un frig, brrrr iar copii astia ne-au scos peri carunti si mie si lui tata-su astazi.Vai, cat pot fi de rai!!! nu mai rezist! Lui Marc trebuie sa ii spun de 100 e ori un lucru, acuma stiu si de ce am dureri de gat, ca tip ca o apucata ca altfel nu se mai poate, cred ca am nevoie de super nanny , iar Luca nu e cu un gram mai bun ca frate-su. Cum nu facem ce vrea, cum da cu capul in usa, ne dispera de-a dreptul, siroprile de tuse nu vrea sa le ia, cu forta i le dam, acuma seara dupa ce fain frumos l-am imbaiat, am vrut sa-i dau umckaloabo, si si-a facut o scarba de a vomitat tot laptele cu biscuiti ce il bause cu minute inainte. Pai atunci, sa nu tampesc!!!
Uf, ca greu mai e!!!

Acum asteptam sa adoarma amandoi, ca sa avem si noi putina liniste.
Pana atunci, mai citesc si eu putin pe aici. Tocmai m-am hotarat ce le cumparam nerusinatilor de Craciun: lui Luca o orga electronica, ca lui ii place sa cante si sa danseze, iar lui Marc un joc cu ciocanel, cuie si placute de lemn. Si poate bate placutele cu cuie si forma ce figuri vrea el...si atat, ca, ca de obicei cumpara socrii cu duzinele...
Am mancat cam mult azi, de maine nu mai mananc numai cat sa nu mor de foame!!!

o seara placuta si mai vb maine la cafea!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inginerele!
greu tare in we. si ieri, si azi de dimineata pina seara roboteala nu altceva: pune masa, stringe masa de citeva ori pe zi, fa mincare, fa ordine, spala rufe, ai grija de copii, de amindoi deodata ca trag de mine ca de gumilastic
claudia, si la mine exact aceeasi situatie, nu mai repet.
otilia, cum mai este la gradi?

io nu mai sunt in stare sa mai scriu nimik, revin dimineata cu forte proapete
somn usor sa aveti!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!
haideti la cafea si
precum spuneam am avut doua zile infernale, e putin spus: facut doua ture de mincare, pt. noi si pt robi, aseara am mai facut si o placinta cu mere. jucat cu copiii, amindoi deodata, ca altfel nu se poate. acuma cere si robi mult mai multa atentie, acum suntem la faza de mers, exploram, trebuie sa stau cu ochii pe el ca pe butelie. as putea sa-l las liber dar krisztina mai imprastie prin casa bucatele de jucarii sau mai stiu eu ce si mi-e frica sa nu le stringa robi.. asa, trebuie sa-l tin de manutze si sa mergem sau sa merg dupa el cind merge de-a busilea. intre timp trebuie sa ma joc si cu fata, ca dehh, altfel se bosumfla intr-un minut si "nu mai sunt prietena ta".
si la noi a fost f. urit afara, am iesit aseara pe la 6 un pic cu ei afara ca n-am mai putut dar am stat doar 30 minute ca am inghetat eu, ei n-aveau treaba.tot vreme urita se anunta si zilele urmatoare.
claudia, si la noi ca si la voi: fata nu mai asculta nimik, trebuie ridicata vocea altfel nu merge. se supara imediat daca nu se intimpla lucrurile cum vrea ea.nu vrea sa se culce seara: aseara am pus-o in pat la 8.40 si la 10.10 inca mai vroia pishi a treia oara, caca a doua oara, apa a n-spea oara, plapuma a 50-a oara. e groaznic, dupa ce ca eram amindoi rupti de oboseala, mai si circul asta, e groaznic
miki, si noi tocmai suntem la "proiectul" masina si cam nehotariti: intre una noua si mai mica si una folosita in germania si mai mare. grea problema
bafta in tot ceea ce faci, sa ti se indeplineasca visul cit mai repede!!!!!! noi tinem pumnii cu totii!!!!!
anca, totusi ce masina ati vrea? ca m-ai facut curioasa, paote ne vin si noua ceva idei
gabiK, adevar grait-a-i!!!!
ne-am vaccinat si noi vineri, pina acum totul e ok, nu se vede inca nici un efect advers, sper sa nici nu apara. totusi este ceva: parca l-ar fi injectat cu energie nu cu vaccin
na hai ca v-am inebunit de tot, mai iau o pauza, astept sa va treziti
sa aveti o zi si o saptamina bune!




Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ioana, tu pe unde umbli? ia mai treci si da cu subsemnata pe aici, ce mai face teroristul? zici ca nu-i scapa nici un dop. harnicutz baiatul

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, fetelor!!!!!! VAI....ce poate fi mai crud decat sa te trezesti luni dimineata, pe o vreme ca asta, si sa mai si vii la servici???? OF!
katik, cum rezisti? Ai vreun elixir minune??? Ca eu nu am copii si sunt rupta....aseara in pat am facut un usor atac de stress...ca incercam sa adorm si nu puteam nici de frica, aveam in cap numai proiectele la care nu am apucat sa lucrez nimic in weekend si pe care nu reusesc sa le predau de 2 luni de zile! Incepusera sa ma treaca toate caldurile si sa mi-o ia inima razna! Of.
De masina, vrem sa ne luam Ford Focus (apare acum in ianuarie un model nou) si asteptam inca listele de preturi. Intre timp incercam sa producem cat mai multi bani ca sa putem sa facem un credit cat mai mic!!!
Eu am ajuns la concluzia ca nu sunt facuta pt. 7 joburi deodata, de fapt..nici macar pentru 2! Si macar daca ce fac acasa ar fi ALTCEVA decat fac la servici.....as face cu placere (de ex....sa fac traduceri, ca am facut intr-o perioada.....si imi place mult).....si sa nu mai stau tot pe scaun si cu ochii in calculator!
Sambata am fost la un botez...asa copil frumos si cuminte n-am vazut de cand sunt! Si MARE...la 2 luni are 6 kg..... Sa tot ai copil asa.......al meu insa sigur va fi o rautate!
claudia, si la voi e vreme rea?????
va pup....sa avem o saptamana buna toate!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput