Ingineri fosti, viitori....(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

am luat si eu o bucata de hirtie cu numele buruienii aleia si m-am dus la doua magazine de prod naturiste si am intrebat. alea habar n-aveau, m-au intrebat ce e aia. le-am spus, nici macar n-au auzit de asa ceva
claudia, si la noi discutiile despre mosi sunt in toi, se face lista deja pt. scrisoare. la cite sunt pe lista cred ca ajunge de-acum trei ani incolo si pt. toti mosii, si pt. iepurasi
problema mea este ca robi nu accepta nici un fel de recipient dar nici gustul de lapte. o sa incerc si cu lapte praf sa vad, poate ia bibe macar si atunci il mai pacalesc cumva
anca, spor la trebi! cum stati la faza cu masinutza cea noua?


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
incep prin a ura multa sanatate bolnaviorilor nostri. vad ca suntem tare multi.
otilia am admirat printesa ta. e tare frumoasa. sa va traiasca!
si la alex la gradi merg singuri la toaleta asa ca puiul meu face kk dupa ce vine acasa. nu vrea sa se stearga singur.
vad ca ati avut o adevarata aventura la gradinita.
felicitari pt "r". alex mai greu il spune.
si noi avem probleme cu personalitatea. acum e pedepsit: o saptamana fara desene si calculator. dupa 2 zile (in care nu si-a cerut iertare la educatoare) a cedat el crezand ca prime4ste desene dar a descoperit ca mami e rea o saptamana. la gradi trebuia sa spuna o poezie pe care o stia foarte bine (m-a mirat si pe mine) dar i-a spus edcatoarei ca trebuie sa se gandeasca si nu are chef. si a mai vorbit si urat cu bona.
sofia bine ai venit in grupul nostru. acum esti trecuta in listuta.
miki ce dulce e alex. trebuie sa-i pui mai multe provizii. sanatate multa.
anca bafta multa nasilor tai. eu tare ma bucur cand aflu ca sunt oameni care infiaza.
kati laptele trebuie sa fie diluat: 2 parti lapte si una apa 9eu asa tin minte. vezi sa nu fie prea gras.

si la noi acum se impodobeste orasul dar i-am spus lui alex ca mai e mult pana la cracium. zilele trecute se juca cu o prietena de-a mosul.
alex nu e lacom. vrea sa-i scrie mosului sa-i aduca cadou si andrei
noi inca suntem racite, dar ne vindecam. eu am trecut pe paracetamol. andra nu a primit nimic.
batista bebelusului nu e prea buna pt noi. am revenit la pompita mea veche. e ciudat ca andra respira foarte bine afara. deci am stat foarte mult afara. am reusit sa facem si poze. acum incerc sa pe pun.
vad ca andra e fata cuminte si ma lasa sa scriu. daca incerc sa dorm plange.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Hei!
katik, la proiectul "masinuta" ......avem de asteptat inca vreo 2 luni numai ca sa dam comanda, deoarece modelul vechi nu se mai fabrica si se vand doar masini existente in stoc care nu au dotarile care ne intereseaza pe noi iar modelul nou nu este inca intrat pe piata si nu se stiu exact preturile si dotarile disponibile. Din pacate, am pierdut o reducere importanta care era la modelul vechi fiindca nu ne-am hotarat cu o luna mai devreme si probabil modelul nou va fi mai scump....adica oricum mai scump si in plus nu vom mai avea reducerea. Asa ca acum tragem tare sa strangem banuti pentru un avans cat de cat decent.
nico, sincer, si eu m-am gandit demult sa infiez....chiar si daca voi avea copiii mei....dar nu stiu daca sotul meu ar agrea ideea asta..Cred ca el ar fi de acord sa adoptam doar daca nu am putea avea copiii nostri...si este o decizie mult prea importanta ca sa incerc sa il conving....daca nu va fi de acord, mai bine o lasam asa. Dar vom vedea.
Va pup!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Seara buna fetele, ce faceti? eu l-am culcat pe Luca, de Marc nu am avut insa chef, ca isi bate joc de nervii mei, a dormit dupa-masa azi la socrii, asa ca nu e obosit inca si are pretentia sa stau langa el pana la 23 cand are el de gand sa se culce...dar nu am vrut, asa ca s-a dus tata-su la el si vad ca a si venit sa ma intrebe ce sa faca, ca Marc nu e obosit deloc, uf ca greu mai e...

Kati, pai la farmacie este aici, nu la naturiste, direct in farmacie intreaba...eu le-am dat cu chiu cu vai, Luca si-a facut scarba si a inceput sa verse acum seara, si nu e rau la gust deloc, iar Marc cu talente ca l-a durut burta de la cateva picaturi.

Anca, eu nu am fost pana acum la Titisee, nu e departe, cam 170 km, ne-am hotarat insa sa mergem unde merg vecinii de deasupra noastra in fiecare an, problema e numai sa mai prindem locuri, mergem cu inca o familie.Le-a scris Christian email sa intrebe de locuri, primim raspuns cam in 24 ore.
Ma bucur pt nasii tai, si eu as putea iubi un copil care nu e al meu, al meu sot insa e ca si al tau. Aici e ft greu sa adopti un copil, dureaza ft mult, si daca esti peste 40, poti sa-ti iei adio.

Pai anul asta au aparut cam tarziu podoabele si dulciurile de craciun, tin minte ca anul trecut deja din august vazusem la metro. si noi cred ca facem anul asta pomul mai repede sa ne bucuram mai mult de el, altii il fac deja la inceputul lunii ianuarie, noi intotdeauna in ajun. Abia astept.
Eu azi am facut cateva teste de germana si tare mi-a placut, ma pregatesc pt examenul de limba luna viitoare...
Na cine credeti ca a plecat la noi in pat sa se culce??? ati ghicit!!!nu stiu ce le place asa, dar numai la noi ar sta, amandoi. Si Luca la fel acuma seara arata patul nostru ca acolo vrea!
Dar dupa ce adoarme il ducem pe Marc la el, desi la nopate iar vine, dar macar cateva ore sa dormim bine!

Noapte buna tuturor!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata la toata lumea!
haideti la cafea si la sa va treziti mai repede!
claudia, figuri sunt piticii tai cu culcarea. si la noi a avut krisztina o tentativa dar n-am lasat-o ca dupa aia nu mai scap, asa ca simbata, duminica dimineata dupa ce se trezeste vine la noi, atunci e ok.noi ieri am stat afara citeva ore a aobosit fata de pica din picioare dar tot n-a vrut sa se culce.
nico, vizionat pozele! andra e o printesa minunata!!! cel mai mult mi-au placut pozele in care ea este pusa pe iarba si toata lumea se uita la ea ca la o minune(ceea ce si este!).sa va traiasca si sa va bucurati de ea!bine ca sunteti mai bine, trece incetisor si raceala. noi mergem azi la vaccin, incercam sa vedem daca suntem bine pt. vaccin.mi-e groaza ca asta e cam urit dar ce sa facem, trebuie.
si noi acum invatam sa-l spunem pe "r", invatam poezia cu "rica nu stia sa zica...".
anca, pai atunci spor la facut bani!
la noi a fost dezamagire totala ieri la gradi: nu s-a facut inot ca n-a venit profesorul, nu stiu ce sedinta au avut in alta parte. dar recuperam saptamina viitoare, vom face de doua ori
am inceput si engleza: a venit acasa si mi-a spus cum o cheama, hello cookie (astia inca nu stiu ce/cine sunt dar o sa aflu). au inceput si dansul, mi-a aratat citeva miscari, tare mindra era. se vede ca se ocupa de ei, tare ma bucur!
pai sa aveti o zi faina! la noi e urit, nu e frig 9 grade acum dar ploua cu galeata si bate vintul tare(prin urmare ne-am imbracat cu pelerina cu broscutza).



Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata!
Oare exista vreun leac impotrica somnului cronic?????? parca m-a calcat trenul!
claudia[b], super! si eu as vrea sa-mi scot sotul intr-un weekend la munte, ca vine si ziua lui.....
Maine mergem la un botez, hi hi. Si apropo de asta: am hotarat sa ma las de fumat si .....sa incepem faza PAC la proiectul "bebe' (ca SF ul deja a trecut). Numai sa reusesc sa ma mai detasez de stressul cumplit din ultima vreme, care incet-incet depaseste orice limita! Chiar vorbeam aseara cu sotul ca nu ne-am da inapoi de la a ne muta prin Cluj!!!!!Era doar idee......dar cred ca mi-ar placea.......daor ca nu cunoastem pe nimeni acolo...
[b]katik
, de unde si pana unde "cookie"? [:D}] Oricum, cred ca se potriveste.
va pup, o zi buna!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, pai asa a spus ca au invatat, nu mi-a spus mie. cred ca e ceva personaj de undeva. da' las' ca aflu ca azi iara avem engleza
ce este acel PAC?
si ce daca nu cunosti pe nimeni in cluj? o sa cunosti, nici o pb. citeodata face f. bine o schimbare!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare!
acum a plecat andra asa ca si eu hop pe forum.
anca eu am discutat cu sotul inainte sa ne casatorim despre infierea unui copil. am hotarat ca daca nu putem face copii vom infia, daca facem doua fete luam un baiat si daca vor fi 2 baieti luam o fata. era de acord. acum avem pereche si daca mai vrem probabil vom mai face. in schimb am multe cumostinte care nu pot dar nici nu vor sa infieze. bona noastra e in aceasta situatie si acum regreta.
la cluj si noi vrem sa ne mutam. am hotarat sa stam in valcea doi ani si apoi ne mutam in cluj dar uite ca au trecut 6 ani si suntem tot aici. din primavara avem ceva oferta de lucru dar salariile sunt mai mici. aici avem si firma si merge binisor. parca imi e groaza sa o iau iar de la zero. sincer nu stiu ce vom face. inca nu am spus la nimeni.
la capitolul masina sotul meu o ia razna rau de tot. aseara a fos cu masina la service si ma suna ca are nevoie de 4000 de euro fara a spune motivul. vine acasa pe la ora 22 si imi da vestea cea mare: vrea sa schimbam masina ca a gasit una mai buna. asa face de fiecare data. eu nu pot sa il inteleg. acum avem un audi A4 si e foarte buna. el spune ca ne trebuie una mai noua. deci adio masinuta pt mine.
anca daca afli un tratament pt somn sa-mi dai si mie reteta. ma trezesc toata noaptea la fata si ziua nu mai dorm. deci sunt si eu cam zombi.
nici eu nu stiu ce inseamna PAC.
claudia si la noi e greu sa=i culcam. andra vrea sa adoarma la san, iar alex nu se culca fara poveste.
kati sunt putin invidioasa pe Krisztina ca face atatea. eu pe alex incerc acum sa il inscriu la karate. poate acolo il primesc.
multumesc pt laude. am mai pus cateva pozici la "andra_2 luni" si"alex" www.flickr.com/photos/9282960@N06/1630654933/in/set-72157602493887748/" target="_blank">asta imi place mie mult.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, e o nebunie poza aia!!!!! si toate celelalte, le-am vizionat inca o data!
de multe ori ma intreb daca nu face prea multe fata dar vedem pe parcurs. astea deocamdata ii plac tare. plus ca a mai aparut o oportunitate: www.fastrackids.ro. ne mai gindim, pina acum ideea este ca o s-o ducem.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salut fetele, am intrat rapid sa vad ce faceti, eu plec la socrii la masa, am fost cu Luca la grupa de copii, ii zice "cafea pentru mame", la Marc la gradi intr-o incapere se tine intotdeauna vinerea, copii se joaca iar memele beau cafea si povestesc...insa a facut pe el si am venit repede acasa sa il spal ca apoi plecam la masa.
Stiti unde au dormit copii azi noapte? la noi in camera, Luca la el in pat, si Marc ca un mielusel intre noi! Dar de azi, salut, nu-i mai las, n-are decat Luca sa adoarma unde vrea, iar apoi va fi transportat, ca Marc face scheme, cica fara Luca nu vrea nici el sa doarma la el in camera.

Anca, mie imi place Timisoara, daca ar fi sa aleg unde vreau sa locuiesc, acolo m-as duce. tin minte la inceput cand am venit aici, ziceam ca nici un oras nu e asa fain ca si Timisoara... patrioata nu? dar imi trebuie cetatenie germana :)

Nico, vazut poze! am vrut si aseara si am uitat...cat e de faina pitica...ce as smocai-o putin! si ce par mare are! pe cine vrea Alex sa pupe in prima poza?

Kati, succes la vaccine, si noi vrem dar nu stiu cand ca cu tusea asta care nu mai pleaca...la noi e pe lista meningita urmatorul vaccin!
Ce fain de Krisztinutza ca-i place si face atatea! noi ne chinuim de cateva saptamani sa-l inscriem pe Marc la fotbal si nu raspunde nimeni la telefon.

Miki, voi ce mai faceti?

aud ca Luca si-a dat drumul la tv, se uita la desene. Zice catre mine cateodata "nene" si atunci stiu ca vrea desene.

Maine sunt singurica cu copii, al meu se duce la un seminar de calcualtoare ceva pana pe la 17 dupa-masa.

Pupici si sa aveti un weekend placut!

Claudia






Mergi la inceput