Ingineri fosti, viitori....(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Claudia, am fost si la sfintire...a fost o vreme nemaipomenita, parca era vara...dupa sfintire s-a tinut si o masa la un restaurant romanesc in Mannheim si am mancat purcel la rotisor, dar am stat doar 2 ore, ca bebeii mei erau adormiti in masina cu ai mei...a fost chiar super.
Numai ca ai mei bebei mai sunt raciti, tusesc acum si le-am schimbat siropul, sper sa le treaca, ca cu babestele mele de leacuri nici o sansa...
in rest Alex ii merge bine acum la gradi, s-a acomodat, faza rea e ca mananca mancarea de la copii, ieri a venit acasa cu un biletel sa-i cumpar 2 mandarine, cred ca le-o fi mancat pe la gradi
va pup si fug rep sa ma plim cu bicicleta o tara ca tare e fain afara

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Otilia, si eu m-am chinuit cateva zile cu gradinita ca al meu nu vroia sa ramana singur acolo, dar cateva zile l-am dus si cand il apuca plansul si tipatul, de ziceai ca se darama cladirea(ca slava d-lui are plamani), il lua una din educatoare in brate si eu plecam repede...in primele zile m-a sunta sa vin dupa el, de asta m-a luat panica si am scris pe aici ce sa fac, dar apoi s-a obisnuit si acum dupa doua sap, va dati seama, ma trezeste dimineata cu noaptea in cap ca vrea sa mearga la scoala...raman socata de atitudinea lui.

Despre intarirea imunitatii sunt f multe produse in Romania, cred ca si pe aici sunt si trebuie sa ma apuc sa le caut: Tictura de echinaceea e f buna, poate cel mai puternic imunostimulator, dar se prefera in forma de capsula pt copii, tinctura pt noi e buna si mai sunt ursuleti si brontisori care sunt un fel de mentosane f bune pt imunitate.
Numai bine

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Noi am mai luat echinacea, la Robert a mers bine, la Lili nu:( o iarna am tras tare, cu boli, si toate cele, iarna viitoare am trecut la Oscillo.
Katik, eu n-am gasit la noi... dar poate in TM ai mai mult noroc.
Incearca Stodal pt tusa... ai mai dat? este si sirop, si granule, eu prefer granule.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Gabi, ai dreptate, m-am dezmeticit si eu mai pe urma...sigur ca nu e mult la cateva picaturi, chiar si o lingurita...eu ma gandeam la mine ca daca beau un pahar de vin cu 12% alcool, il simt imediat :)
Am sa imi cumpar si eu sa vedem cum e, demult aveam de gand, maine merg pana in oras si aunci intru si la farmacie.



Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

of, se pare ca acel virus nu ne lasa in pace... azi iar a facut un pic de temperatura:( oricum, facem tratamentul in continuare, inca nu vreau sa trec pe antibiotic. Asistenta o controleaza in fiecare zi, dimineata n-avea rosu in gat.
Ma gandesc sa intreb doctorita si de niste vitamine, ca mi se pare cam slabuta fata, din iulie a crescut 7 cm, si n-a pus nici un gram. Si la inceputul verii tot slabanoaga era:(

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, inginerelor!
sofia, bun venit la noi!
vai, fetelor ce emotii am avut ieri! nasii mei au avut prima vizita pt. atestatul in vederea adoptiei! Se pare ca a iesit totul bine.
Sanatate puisorilor bolnaviori!
Va las, am o zi grea.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
incerc sa ma trezesc dar nu merge, sunt tahuie. si robi e super miriit, nu vrea lapte de vaca, adica nu accepta nici un fel de recipient:bibe, canita, pahar
incerc sa mai revin mai incolo, acum nu sunt in stare sa scriu

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza! haideti la cafea!
da' mare inghesuiala a fost ieri aici la inginere. ce ati patit cu toatele? sper ca sunteti bine!
sa aveti o zi buna, poate veniti careva la o "vorba"!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salutare! ce faceti fetele, va luptati cu virusii? pe unde umblati?
tusitorilor mei nu le mai trece, pe Marc l-am trimis la gradi de azi, am cumparat si eu umckaloabo, i-am dat lui Luca acum dimineata 10 picaturi, a strambat din nas, am luat si eu, nu e rau, dar a naibii de mica sticla aia...daca e bun, mai cumpar.
Ieri am fost plecati dupa-masa la ziua unei fetite, azi Marc dupa-masa e la bunici, mancare am, mai fac un piure pt Luca... eu vad ca slabesc incetisor si sunt tare fericita.
Marc il asteapata deja pe Mos Nicolaie, in fiecare zi ma intreaba cand vine, deja a inceput de vreo luna sa ma intrebe de Mos Craciun, unde locuieste si alte cele, am inceput sa ascultam si colinzi, citim povesti cu Mos Craciun, asa ca ne pregatim incetisor. Aici acusi se impodobeste prin oras, parca vad ca intr-o luna e totul numai instalatii prin vitrine, in magazine gasesti de ja de o vreme mosi de cioco, globuri si tot ce vrei.
Noi ne-am duce undeva de 1 noiembrie ca e sarbatoare si aici e zi libera, vinerea e apoi iar liber...da nu stim unde, adica am sti daca ar fi sa mergem fara copii, insa nu pot socreii cu amandoi, ca Luca e rau si nu asculta...asa ca trebuie sa luam si copii. Poate aici undeva in Schwarzwald, am sa intreb si prietenii nostri poate vor si ei sa vina ca toti au copii si pt copii ar fi fain. dar as vrea sa fie si fain, si ieftin, poate si zapada putin...hm, mai vedem, daca nu avem cu cine, atunci stam acasa...

Kati, incearca cu biscuiti laptele, poate asa ar vrea. Eu tot asa i-am dat lui Marc ca nici el nu a vrut lapte pur, si la Luca tot asa ii dau. Macin biscuitii si gaura mai mare la tetina, si gata bea. Lui Marc dupa ce i-am aruncat sticla pe la 2,6 ani a inceput sa bea cacao cu paiul, ca n-a mai vrut atunci cu biscuiti. Insa eu ma bucur ca beau si asa.

Nico, voi cum sunteti? tot bolnaviori?

Oti, cum mai e la gradi?

Pupici si sanatate din belsug bolnaviorilor!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Claudia,
ce zici de Titisee? ca tot ziceai de Schwarzwald! Mie mi-a placut multe Titisee, este departe de voi??? ca nu am acuma harta in minte...
AAAAAAAAh...mie imi place pe Mainau...dar acolo-i fain primavara.
Ma mira ca la voi au inceput deja cu pregatirile de Craciun!!!!!! mi se pare foarte devreme! Dar si eu cred ca anul asta voi impodobi bradul si mai devreme, sa ma bucur de el....pe la 1 decembrie.
Sanatate multa, sa scapati de tuse.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput