Ingineri fosti, viitori....(14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, da' tu de unde sti ca al tau va fi o rautate?las' ca o sa vezi!
elixir n-am, cafea cit incape, din cind in cind cite un pitbull(adica ceva energizant) mai cite o vit C de 1g, si multa, multa rabdare, care din pacate se cam termina pe seara si atunci ies scintei


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata, o saptamana placuta!
Ssunt pe fuga, am un termen de livrare miercuri .
Azi a fost prima zi cand nu a mai plans la gradinita, uraaa, sper sa o tina asa pana vineri.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

otilia, multa bafta!!!! sigur deja se obisnuieste cu gradi! mami are fata mare, ce mai!
spor la treaba!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

`Neata fetele, brrr ca tare frig mai e si la noi!

Kati, am crezut ca numai eu am exemplare din astea!!!
Ce masina vreti sa va luati? Noi suntem pt masini noi, asa stii cel putin ca un timp n-ai probleme cu reparatiile...acum avem un passat, are 4 ani, eu as vrea sa-l schimbam, dar al meu zice ca nu, il tinem 10 ani!!!buuun! pana acum n-am avut probleme, insa e asa cum zice si Miki, dupa 1 an, scade pretul la ele cu cateva mii bune, iar dupa 3 ani mai primesti pe ea jumatate din valoarea automobilului.
Inainte de avea copii, am avut un BMW Z3, vai cat era de frumoasa!!!si acum ma gandesc la ea...dar eram numai noi doi!!! acum vad ft rar, ca nu se mai fabrica, au aparut modele noi, insa nu asa frumoase ca si Z3!

Eu ma pun sa aspir acum, am si 2 camasi de calcat,Luca inca tuseste, sper sa-i treaca odata ca nu mai am chef de racelile astea! si e abia inceputul iernii.

Anca, mai odihneste-te si tu, ca sanatatea e mai importanta ca orice! Si pune-te pe treaba, fa un bebe si atunci sa vezi ocupatie!!!

va pup dulce, ma pun pe treaba si n-am nici un chef!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, nu prea stim, depinde care va fi bugetul, care inca nu-l cunoastem la sigur. peste o luna aflam, deocamdata studiem un pic oferta.inclinam catre VW golf, mai vedem pina atunci. si eu am de calcat o gramada dar numai tragere de inima n-am. plus ca trebuie sa fac smotru in bucatarie ca de citeva zile n-am reusit, si cum robi imprastie totul cu succes, la mine e ca la .
va pupam, spor la treaba sa ai!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
multumesc pt laude. ca orice cioara ma dau si eu mare cu puiutii mei.
in prima poza alex vrea sa o pupe pe cea mai buna prietena a lui. am poza si cu pupicul dar asta nu e publica. alex e foarte zgarcit cand vine vorba de pupici. doar mami primeste.
kati nu m-am prins ce e cu adresa de mai sus? am vazut ceva cu reclame. te rog sa imi explici.
claudia eu zic ca e o idee buna sa mergeti la o cafea la gradi. sti cu cine sta copilul toata ziulica.
noi nu me-am hotarat la cadouri. mai intai vine mos nicolae si el aduce musai o nuielusa (doar lui alex ca nu prea a fost cuminte), dulciuri si carticele. de creciun mergem la socrii si primeste foarte multe cadouri. imi place acolo caci ne strangem toti si vine mosul si imparte cadouri la toata lumea. deci o sa am multe de cumparat.
eu ii scot pe copii afara si cand e urat afara. acum ploua dar andra a iesit cu bona sa-l ia pe alex de la gradi. daca ploua tare mergem in vizita la prieteni. aseata am fost la nasi. au fost 5 copii asa ca va dati seama ce haos a iesit.

quote:
Originally posted by iepumic
nico, pai ia vindeca-l tu pe al tau sot!!!! pai ce, masinile se schimba ca ciorapii? noi o schimbam pt. ca avem o solenza si vrem ceva mai bun, cu airbaguri, mai fiabila, avem si un mic cheag pe care nu vrem sa-l risipim pe altceva......plus ca daca vom face un bebe, trebuie sa avem cum sa-l transportam mai in siguranta.


anca cred ca am reusit sa-l conving sa renunte. a venit cu aceleasi argumente ca acum un an. aseara mi-a spus ca daca ne mutam in cluj ne trebuie musai o masina mai noua ca nu stim nici un service bun .
miki nu am cumparat nicodata o masina noua caci nu se merita cum spui tu. cea de acum are 6 ani dar vrea una de maxim 3 ani.
tinem pumnii sa nu mai visezi cu ochii deschisi ci sa te pui pe treba.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, am scris gresit adresa, scuze. asta trebuie sa fie cea buna, sper sa nu fie considerata reclama de catre moderatori, este doar o informatie:http://www.fastrackids.com/


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

kati vreau si eu placinta cu mere. te rog sa imi spui cum sa fac merele ca foi sigur voi cumpara.
maina eu o prefer mare si adusa din germania. pana acum am luat de doua ori asa si a fost foarte bine. bona mea a luat un matiz nou de curand si deja regreta ca nu a luat una adusa din germania.
anca banii nu sunt totul in viata. incearca sa-ti faci timp si pt tine. stresul asta face mult rau. mai bine faci o pauza si te ocupi de proiectul bebe.
otilia inseamna ca s-a obisnuit. acum ai fata mare. bafta pt miercuri!

vad ca toate avem problemute cu pustimea. si eu am ajuns sa ridic tonul la alex si nu e bine. eu de obicei sunt foarte calma, dar imi pierd si eu rabdarea seara.
acum fug sa pun becuri caci imediat imi vin strumfii in casa. poate intru mai tarziu.





nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

e f. simplu, toate amestecate intr-o oala si puse la cuptor, nu-i cu foi.
voi intra seara si-ti voi scrie reteta, e gata in 10 minute, apoi 40 minute la cuptor.


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Mai fetelor ce harnicute ati fost azi. Eu tocmai papam un sandvis si am zis sa intru sa vad ce-ati mai scris. Am o perioada la servici de nici sa mananc juma de ora linistita nu pot!!!!!! (in conditiile in care noi avem prin contract o ora pauza de masa). Cateodata imi doresc mai bine sa nu am aceasta pauza de masa si sa termin cu o ora mai devreme, ca si asa nu apuc sa mi-o iau decat din an in Paste.
katiksi noua ne place Golful dar e cam scump si dupa ceva studii de piata ne place mai mult concurenta, adica Ford Focus.
nico, stiu ca banii nu sunt totul in viata....ba mai mult..chiar sunt genul de persoana care nu considera banii un scop in sine ci un mijloc! Insa ceea ce fac m-am apucat sa fac in ideea ca daca merge voi renunta la servici si voi putea fi propriul meu stapan...si deocamdata merg cu ele in paralel din cauza ca firma mea nu imi poate oferi inca o siguranta dpdv financiar si nu prea cred ca ne-am descurca cu un singur salariu....nu stiu....trebuie sa ma mobilizez si sa vad ce fac......pentru ca....e greu asa, adica eu nu mai pot! si pe de alta parte.....e problema cu bebe: cand voi fi gravida si imediat dupa nastere......si cu bebe mic......cineva se va ocupa de firma??? Sunt multe lucruri care ma framanta.....si sotul zice sa le duc pe amandoua in continuare....cat se mai poate......numai ca eu nu mai pot psihic....eu nu sunt genul asta de om, sa traga pana pica si dupa! eu am nevoie de liniste in fiecare zi, macar o jumatate de ora sa-mi descarc nervii......de odihna etc.........altfel in max. 1 luna dupa o perioada stresanta fac caderi nervoase...asa sunt eu, nu am rezistenta prea mare...plus ca la varsta mea ma gandesc ca daca la 60 de ani o sa ma uit inapoi si o sa zic ca la 26 eu in loc sa-mi traiesc viata trageam de dimineata pana seara in disperare.....viata mea unde a mai fost? Ca doar nu se rezuma toata la munca....


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput