Mamici de septembrie-octombrie 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Buna dragelor.
va scriu de la busteni.

am citit despre Rita si nana.

Rita, nu am cuvinte sa ma exprim.
am plans odata cu tine.....Dumnezeu sa va aiba in paza!

Nana, ce patanie! Bine ca e bine Andrei!!! sper sa uitati repede repede totul!!!!




Tomasa, eu mananc rosii, struguri, ceapa, ardei de cand am venit de la spital.....la limonada nu m-am riscat

eu sunt f f necajita cu greutatea M-am ingrasat tot ce-am slabit dupa ce am venit din maternitate
mi-e ca m-am dereglat cumva, si efectiv nu ma mai suport. ma uit in oglinda si ma detest, mi-e sila de mine :(



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Navicula, bun venit si felicitari! Sa iti traisca fetita si sa fie sanatoasa si norocoasa!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, nu mai fii necajita, o sa slabesti tu. Uite eu am fost de-a dreptul bulimica weekendul asta. NU spun ca a fost casa plina de dulciuri. Dar o sa slabim noi. sa iti treaca oful

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Buna seara mamici si burtici!
Am ajuns si noi cu bine joi acasa si ii multumim lui Dumnezeu si Sfintei Fecioare ca bebe este sanatos. Bebe s-a nascut la 11.03 dimineata, cu agpar 10, 3970g si 58 de centimetri. Nasterea prin cezariana cu anestezie totala a fost mai bine decat ma asteptam.
Va multumim tuturor pentru urari

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

VICKY FELICITARI MAMICO PENTRU BEBE MIHAITA!! REFACERE RAPIDA SI MULTA SANATATE!! BINE AI VENIT MIHAITA!!
ADHNANA bine ati revenit!! refacere rapida si multa sanatate!!

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
7 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Navicula, felicitari pentru Paula Maria!
Adhnana, bine ai revenit!

Bebelina a fost cam nervoasa weekendul asta, adorme f greu, si a dormit cam putin ultimele 2 nopti- cam cate 2 ore dupa care tzizi,asa ca si eu am fost cam zombi, singura, sotul plecat la Craiova. Ea dormea noaptea cate 4 ore, 3 ore juma. Cand nu reusesc sa o adorm nicicum, pun feonul si sunetul lui o adorme, dar nu as vrea sa o obisnuiesc asa. Sper sa trecem de agitatia aceasta.Cand o scot la plimbare adorme f bine, dar azi nu am stat decat vreo ora jumatate in parc ca era cam frig si mai asteptam si musafiri.

Luy, promit ca mai pun poze, nu imi gasesc cablul de date.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Acum ne-au plecat si noua musafirii. Au fost nasii lui vladut la noi si am pus tara la cale toata ziua. Sincer, a fost o zi foarte relaxanta pentru mine cu Miruna luata de pe capul meu si Vladutz foaaarte cuminte.

Tomasa, noi am scapat de raceala. Miruna e bine, deci nu mai e nici un pericol.

Sim, l-am vazut pe Stefan in costumatia verde. E haioooos! Sa stii ca la Debenhams n-am vazut mai nik pt bebe. I-am luat doar doua salopete din alea subtiri de bumbac.

Rox, eu i-am luat Mirunei haine de gradinita. Respectiv blugi si bluze. Rochia pentru botez i-o face nasa, ca sa se asorteze

Fug, ca s-a trezit bebe si ii e foame. Incerc sa mai intru in seara asta.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bine ai revenit Adhnana!

Mandarinutza, si la noi a mers foehnul o vreme. Ce bine ca e linistita afara, al meu nici afara nu tace.

Ana, deci haine de zi cu zi ai luat pentru fata. Tu cu ce o mai trimiti la gradi? Ma refer la interior. Eu o trimiteam cu pantaloni de bumbac cam ca de trening si bluzite. Acum vrea numai in rochite ca asa vine o colega de a ei si m-a capiat. Noroc ca suntem aproape. Insa la iarna va fi tare greu sa o schimb mereu cu rochie cand ajungem acolo. Cum de ai scapat de Miruna azi? A fost plecata sau a fost cuminte? Eu sunt capiata, abia astept gradi maine. Problema e ca iar pleaca sotul meu 2 zile si trebuie sa o duc eu si va incepe circul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai dar azi chiar nu e nimeni pe aici? Las ca vorbesc eu singura, ce sa fac...

Tot voiam sa va spun ca am incercat sa fac rost de Infacol si tot nu am primit nici din Germania, cica s-ar gasi numai in farmaciile internationale (ce or fi alea?). In fine, socrela prietenului cu pricina e farmacista si mi-a trimis sab simplex - ceea ce au folosit si ei - pentru ca este absolut aceeasi aubstanta activa, adica simeticona. Cu ocazia asta am verificat si Espumisan tot asta este de fapt. Asa ca eficienta unuia fata de altul cred ca tine mai mult de subiectivism. Asa cum si Bonisan si Gripe sunt pe baza de ulei de marar, dar Gripe cica ar fi sedativ, iar pe Bonisan scrie ca nu are acest efect.

In alta ordine de idei, la capitolul tara arde si baba se piaptana, e un subiect deschis la femina intim despre largirea vaginului dupa nastere. Pr principiul asta dupa 2 copii, si al2lea imens, cred ca ar trebui sa imi iau adio de la orice viata sexuala normala. In orice caz si eu am avut usoara impresie ca nu pot controla muschii exact ca inainte, dar cred ca tine de exercitiu. Oricum rau nu cred ca a fost, ca deja am fost anuntata ca am program si diseara, mai ales ca voi fi singura vreo 2 zile.

Buun...haideti ca va las. Revin dupa ce adorm fata. Sper ca reusesc. Maine dimi trebuie sa o duc la gradi si sa il duc pe bb sa recoltam iar urocultura aia afurisita. Mi-e asa o leneeeeeee. Nu am nici un chef de drumuri. Si sunt super satula de Medicover.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Am adormit cu bebe in brate. Acum m-am trezit. Felicitari Viky si Adhnana, sa va traiasca puiutzii!
Tomasa, cred ca ti-am mai spus, mananc aproape orice, fara prajeli si fara exagerari in general.

Roxana, Miruna a stat toata ziua pe capul nasei lui Vlad, care e inebunita dupa ea. Au facut torturi din plastelina, si-au desenat modelele de rochii si tot felul de chestii. Ma rog... girls' stuff...
Am avut si noi o perioada de batut din picioare relativ la tinutele de gradinita, pana cand m-am suparat destul de rau si am trimis-o o saptamana intreaga la gradi cu aceleasi haine, patate cu mancare. Si s-a lecuit. Nu mai comenteaza cu ce o imbrac, sau daca are tentative, isi revine repede. Si eu o trimit in general in treninguri sau blugi, si bluze subtiri, ca inauntru e cald. Si e mai comod, ca nu mai rupe ciorapi, ziua si perechea. Asta vara si-a facut plinul la rochii si fuste, asa ca acum nu mai are ce comenta.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput