Mamici de septembrie-octombrie 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sim, multumesc. Rosii mananci? Lohiile asa au fost si la tine, adica asa cum le am eu de data asta? cu pauze? Altfel stiu ca intr-adevar e normal sa tina 6 sapt., asta nu ar fi o problema, pauzele si revenirile ma nelinistesc putin.
Si da, cred ca abdomenele intra la categoria efort...din pacate. Deci cam trei luni....

mama de BAIAT (9 ian. 2005) si FATA (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by tomasa

Sim, multumesc. Rosii mananci? Lohiile asa au fost si la tine, adica asa cum le am eu de data asta? cu pauze? Altfel stiu ca intr-adevar e normal sa tina 6 sapt., asta nu ar fi o problema, pauzele si revenirile ma nelinistesc putin.
Si da, cred ca abdomenele intra la categoria efort...din pacate. Deci cam trei luni....

mama de BAIAT (9 ian. 2005) si FATA (25 sept. 2007)




Am mancat salata de rosii cu ceapa . Lohiile exact asa au fost si la mine, cu pauze. Cand treceau vreo 2-3 zile si ma bucuram si eu gandindu-ma ca pot sa trec si la alte activitati , apareau iar

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mda, cam 3 luni. Mai am 2-3 kg de dat jos, dar alea sunt sunci de pe burta, deci tare bine mi-ar prinde abdomenele. Mai astept si eu ca nu o fi foc. Am stat atata, mai stau o luna si ceva.
Am fugit, s-a trezit bebe si ii e foameeeee de lup dupa cum face.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

la ora 14.00 s-a nascut Mihai bebe de vivkyfilip. mamica era obosita rau dar suna "ok". o sa revin cu vesti zilele astea sa ii las sa se odihneasca. a nascut natural deci BRAVO pt mamica curajoasa! sa fie sanatosi , mancaciosi si voiosi!

nastere usoara tuturor celor ce urmeza sa nasca!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Vivkyfilip, Felicitari pt. bb Mihai! Sa va traiasca si sa fie sanatos!

Sim, esti o dulceata, multumesc mult de tot, m-ai linistit cu lohiile. Iar burtile se duc ele mai devreme sau mai tarziu (fireste, preferam mai devreme), vointa sa avem ca sportul face minuni. Nu-mi fac mari griji cu silueta desi eu mai am de dat jos 7 kg, nu ma grabesc insa ca vreau sa am laptic. Eu nu am fost grasa niciodata, nu voi ramane sper nici acum.
Youngrita, daca te putem ajuta cu ceva, te rog spune-ne.

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Cu placere, Tomasa. Nici eu nu ma grabesc cu slabitul pentru ca si eu vreau sa alaptez cat mai mult. Pana acum am facut-o cu succes, desi am mai avut momente de dubiu in privinta cantitatii. Pana la urma a fost OK.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Vickyfilip, felicitari! Bun venit pe lume, bb Mihai!

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, sigur ca l-am scos pe terasa, numai ca baiatul meu nu se da doborat asa usor de aer. Al meu nu doarme in carut aproape deloc, maxim 20 min si ala plimbat, nu miscat inainte si inapoi pe loc. Sa stea pur si simplu pe terasa este utopie. Nu am eu norocul asta. Ca sa nu mai spun aseara pe ploaia aia, am parcat masina la oarece distanta de restaurant si am mers pe jos. Andrei era tare curios la ploaie. Nici gand sa inchida macar ochii ca il deranjeaza.

Tomasa, fac botezul pe 27 octombrie. Atata stiu...atat cu biserica cat si cu restaurantul sunt oarece aventuri si nu e stabilit. Poveste lunga, iti spun la telefon, ca pe fete le pisez de 2 saptamani cu asta. Perfect de acord cu hainele de copii, este revoltator. In Germania cu 200 euro plec cu sacosa de haine si ii schimb toata garderoba Alexandrei. De aceea am inceput presiunile catre mama sa stea cu cupiii, macar cu Andrei ca pe Alex o pot lua cu mine, ca sa pot merge la inceptul lui decembrie in Germania la shopping. Si asa sotul ma tot invita sa sarbatorim conceptia lui Andrei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Felicitari Vicky, sa fie sanatos si norocos si sa va aduca numai bucurii!

Sim, tu mai ai de dat jos numai 2-3 kg? Ti-am zis recent ca te urasc?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Buna gravidutelor, mamicilor si bebicilor

in data de 9 octombrie la 5,55 a venit pe lume Paula Maria, o printesa de 4,1 kg si 53 de cm, si desi am zbierat tare, tare prima mea nota de pe lumea asta a fost 9. Nasterea a fost naturala 100% cu inevitabila epizotomie. Acum suntem bine, suntem acasa si ne luptam cu colici, speram sa le dam de capat sau cel putin sa reziste mami ca mie imi place tare mult la ea la tzitzi.

Felicitari mamicilor, somn usor si multa pofta bebicilor, curaj si nastre usoara burticilor


Alina si Paula Maria (9 octombrie 2007)

Alina 31+

Mergi la inceput