disney land Paris

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_a spune:

Se pare ca noi am fost mai norocosi...la noi nu au comentat nimic...s-au uitat ca avem copil mic...si au zis ca e ok...am avut in bagajul de mana o sticla de 250ml de apa si un recipient in care am avut ~ 200ml lapte...asta la Otopeni...la intors in CDG Paris la fel nu au comentat nimic..am avut o sticla de 250 ml apa.. nici de fructe/mancare nu au comentat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata!

Am facut si noi rezervare, plecam la jumatatea lui mai, trei nopti in Disneyland.

Am sa va scriu impresii la intoarcere.

Fomalhauti, multe multumiri pentru sfaturi si informatii!!

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:



quote:
Originally posted by Mihai33

Ne-am intors si noi zilele astea de la Paris, am fost si la Disney, nu ai voie in avion cu lichide la bagajul de mina. La Paris nu ne-au lasat in bagajul de mina nici cu creme sau pasta de dinti.

Mihai




Acum o saptamana am venit in Romania si am avut cu mine 2 biberoane cu apa si gelul pt dintisori...Si am avut voie si cand am plecat din Ro.Daca ai copil,ei doar verifica apa si treci



CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Buna,

Stie cineva cum se ajunge cel mai usor de la aeroportul Paris (Orly) la Disneyland sau la unul din hotelurile Holiday Inn sau Elysee??

multumesc

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Exista un autobuz special pentru Disneyland de la Orly. Cred ca gasesti orarul pe site-ul www.disneylandparis.com Nu stiu daca merge la Elysee si aproape sigur nu ajunge la Holiday Inn, dar ajunge la gara RER de langa Disneyland si de acolo ai autobuz gratuit pentru oricare din hoteluri.

O alta varianta este cu RER. Pentru Elysee cobori la Val d'Europe, o statie inainte de Disneyland. Pentru Holiday Inn cobori la Disneyland si iei autobuzul. A, trebuie sa schimbi RER, cred ca la Chatelet-Les Halles, dar gasesti o harta acolo unde cumperi bilete sau in RER.

Nu stiu de unde cumperi biletele pentru Disneyland, dar mie cand mi-au oferit Holiday Inn au specificat ca este vorba despre cazare+mic dejun in timp ce la Elysee este cazare+mic dejun+intrare in parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Multumesc Formalhauti,

Am luat biletele direct de pe site-ul eurodysney si pachetul include si intrarea in parcuri. Pina la urma am luat la Holiday Inn pt ca avea si piscina, la rugamintea copiilor ( speram sa fie incalzita si sa avem timp de ea seara !)
Biletele de avion le-am luat separat.

Nu prea vad pe site unde gasesc traseul autobuselor de la Orly....

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

http://www.vea.fr/fr/infos-horaires.asp

Cred ca asta e autobuzul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ia sa scot eu subiectul asta la vedere ca ma intereseaza
ati fost in septembrie la Disneyland? e medium season sau high?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Ma bucur pentru tine ca te intereseaza subiectul! Vezi ca au tradus partial site-ul in romana....

In jur de 31 august, intr-un week-end, se termina sezonul scump-scump. Fiindca se scurteaza programul si nu mai este parada nocturna. Daca ai copii mai marisori merita sa dai un pic mai mult pentru parada nocturna si focurile de artificii - e o feerie. Preturile cresc din nou la sfarsitul lui octombrie culminand (atat preturile cat si distractia) cu noaptea de Halloween, care, iar merita "traita", este incredibil. Nu ti-ai putut imagina niciodata cati adulti-copii exista si nici cum castelul acela minunat din centrul Disneyland-ului poate sa arate, prin iluminat, ca o ruina.

In concluzie, sfatul meu: daca tot te-ai decis, mai bine in august sau sfarsitul lui octombrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Fomalhauti, multumesc de raspuns.
din pacate in august nu pot aproape deloc din cauza serviciului.
baiatul nostru are 4 ani si 2 luni. din pacate si octombrie pica.. voi avea aproape 7 luni de sarcina deja .
am primit oferta pentru Santa Fe si Cheyenne, tu zici ca sunt ambele ok?

Roxana

Mergi la inceput