disney land Paris

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Am fost la Disneyland (in martie) si avem o singura problema: mai vrem :) Sa ne anunte cineva cind se scot la concurs posturi de Mickey Mouse!


Povesteste-ne! Cu multe detalii, ca vrem si noi!





Pai nu stiu ce sa va povestesc, cam toate informatiile le afli pe topicul asta, pe mine m-a ajutat foarte mult. Noi am stat patru nopti la un hotel din parc si nu ne-am plictisit niciun minut. Totul e foarte bine organizat si gindit, singura nemultumire a fost mincarea din parc, cam fast-food, fara posibilitatea de a cumpara fructe sau ceva mai sanatos. Am inteles ca la o statie de metrou de Disneyland e un hipermarket, dar noi nu ne-am indurat sa pierdem timp pentru niste fructe, am recuperat dupa :) Nu stiu exact ce sa-ti mai povestesc, intreaba-ma si raspund cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Am fost la Disneyland (in martie) si avem o singura problema: mai vrem :) Sa ne anunte cineva cind se scot la concurs posturi de Mickey Mouse!


Povesteste-ne! Cu multe detalii, ca vrem si noi!





Pai nu stiu ce sa va povestesc, cam toate informatiile le afli pe topicul asta, pe mine m-a ajutat foarte mult. Noi am stat patru nopti la un hotel din parc si nu ne-am plictisit niciun minut. Totul e foarte bine organizat si gindit, singura nemultumire a fost mincarea din parc, cam fast-food, fara posibilitatea de a cumpara fructe sau ceva mai sanatos. Am inteles ca la o statie de metrou de Disneyland e un hipermarket, dar noi nu ne-am indurat sa pierdem timp pentru niste fructe, am recuperat dupa :) Nu stiu exact ce sa-ti mai povestesc, intreaba-ma si raspund cu placere.


N-am o anume intrebare, orice amanunt poate fi util

Topicul l-am citit acum ceva vreme, in principiu sunt lamurita ce si cum.

Uite, m-ai ajutat cu ceva, noi cred ca vom sta 5 nopti (sunt oferte cu platesti 4 nopti si stai 5) si ma gandeam daca nu o sa ne plictisim. Daca tu ai stat 4 sper ca va fi ok si pentru noi, mai ales ca noi vream sa mergem o zi si la acvariu (am inteles ca este la o statie de metrou, in acelasi loc cu supermarketul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

La Disneyland trebuie sa fii dispus sa te distrezi si sa fii iar copil si nu ai cum sa te plictisesti. Eu stiu adulti care s-au intors dezamagiti de acolo (de cozi, aglomeratie, mincare, preturi etc), dar depinde daca te duci sa te simti bine sau sa stai imbufnat :) Noi am stat patru nopti (cu aceeasi oferta cu care vreti sa mergeti si voi) la Hotelul Santa Fe. Am stat 3 zile pline in parc si alte doua pe jumatate (in ziua in care am ajuns am stat vreo 4 ore si cea in care am plecat vreo 3). Noi nu ne-am plictisit nicio secunda dar pe de alta parta a fost suficient atit. Dupa 4 zile de alergatura si distractie, in ultima zi parca nu mai aveam acelasi elan. E bine daca v-ati hotarit sa mergeti si la acvariu, mai ales daca stati cinci nopti e un respiro bine-venit. In Paris nu am vrut sa ne ducem pentru ca ar fi fost mult prea obositor pentru copil (doua ore ar fi fost numai drumul dus-intors, plus vreo 50 de euro transportul). Parisul e superb dar trebuie sa-ti tihneasca, nu sa fugi de la un obiectiv la altul.
Revenind la Disneyland, acum imi doresc sa merg acolo de Craciun si de Halloween si precis n-am fost suficient de cuminte pentru asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa
Noi am stat patru nopti (cu aceeasi oferta cu care vreti sa mergeti si voi) la Hotelul Santa Fe.


Ce oferta stiti?Ma intereseaza si pe mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:


Ce ziceti de oferta asta? Vi se pare avantajoasa?


1. SUPER OFERTA HOTEL SANTA FE 2*
Tarif: de la 272 euro/adult loc in camera dubla
Copil 0-12 ani: GRATUIT (in camera cu 2 adulti)
Tariful include: cazare 2 nopti, mic dejun, 3 zile intrare in ambele parcuri, bilet avion Compania Tarom Bucuresti-Paris-Bucuresti
Tariful nu include: taxele de aeroport 110 euro (compania aeriana poate modifica taxa de aeroport)
* Nota: Copilul 2-12 ani achita doar taxele de aeroport!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Noa, noi ne-am rezervat hotelul pe siteul disneyland. Oferta pe care ai gasit-o tu depaseste cit am cheltuit noi. Avionul ne-a costat 210 euro (3 persoane), iar hotelul pentru patru nopti (mic dejun inclus) 560 de euro (cu 60 de euro garantie de returnare integrala in caz de boala). Daca intri pe site o sa vezi ca ei au permanent oferta "copiii pina in 12 ani gratis". Intrarea in parcuri pentru cei care stau la hotelurile de acolo e inclusa in pret, noi am avut bilete pentru cinci zile in ambele parcuri in pretul de mai sus.

http://international.offers.disneylandparis.com/special-offers/an-extra-day-night-free.xhtml#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:


Multumesc mult, Natasa!
Sa inteleg ca platind hotelul ai automat in acest pret incluse si intrarile in parc?
La ce ai scris tu acolo s-au mai adaugat si taxele de aeroport, nu?
Si inca ceva:parada are loc zilnic? Noi am vrea sa mergem in cursul saptamanii si vreau sa stiu daca prindem si parada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Biletele de avion atit au costat cu totul (la Blueair). Parada are loc zilnic la ora 17. Noi am stat de luni pina vineri tocmai pentru a evita aglomeratia de weekend. Desi hotelurile din parc par scumpe, daca faci un calcul cit ar costa biletele de intrare in cele doua parcuri + un hotel in afara parcului+ transport pina la parc ar da mai mult si oricum e mai putin comod. Noi am avut vacanta asta doar pentru Disneyland si distractia copilului (fara muzee, vizitat Parisul etc) si sintem foarte multumiti de cum a iesit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Natasa, ti s-a parut aglomerat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Adina, Disneylandul poate primi intr-o zi 55.000 de vizitatori. Probabil ca noi am prins o perioada putin agitata (in martie), dar tot aglomerat mi s-a parut. Avantajul e ca sint bine organizati, stii exact cit ai de asteptat la o coada, nu ti-o ia nimeni inainte. Daca cineva din familie are vreo dificultate la mers (si un certificat medical in acest sens) primesti o hirtie la intrare si nu mai astepti la cozi, doar primesti o ora la care poti intra direct.

Mergi la inceput