disney land Paris

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Natasa, noi cand am fost am luat un abonament pe o saptamana pe mijloacele de transport (este o cartela magnetica valabila pe absolut orice: tren, ROR, metro, bus, etc.
Si daca nu ma insel era 40 de euro pentru o persoana. Am mers in 7 zile de n-am putut. Un bilet de tren este 9.8 euro ptr o persoana.
Cand ai zis de 50 de euro, cred ca ai zis pentru intreaga familie?
Eu mergeam in Saint Lazare s de acolo luam fie metro-ul fie trenul acolo unde vroiam sa ajung. Si s-a meritat fiecare banut.
Fetelor, nu ratati ocazia daca tot ajungeti acolo sa bateti cu piciorul Parisul. este extraordinar (ficior-mio a rupt o pereche de sandale). Podul Alexandru, Hotelul invalizilor, Micul Palat, gradinile Luxemburgului, Notre Dame, La Conciergerie, Place de la Concorde etc. Plus multe altele pe care le-am vazut. Parisul nu inseamna doar Tour Eifel, mergeti sa vedeti metrouri transparente, mergeti sa mancati o crema de zahar ars facuta din trestie de zahar..
Atentie: nu sunt decat putine bai publice, cu un copil mic dupa tine e o mare problema.
In rest: distractie maxima va doresc.
(Noi am fost cu prietenii si am facut gratar pe malul Senei: nu tu tzantzari, nu tu muste, ce mai... verde cat vezi cu ochii..S-a meritat).

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Nu mai editez.
Abonamentul se numeste : CARTE NOMINATIVE TRANSPORT+NAVIGO DECOUVERTE.
Biletul ptr tren este 7.30 euro ptr adult si 9 euro si ceva ptr copil.. (da, stiu, mai scump ptr copil)
Va trebuie si o poza micuta ptr fiecare abonament.

A costat 37.20 euro fiecare abonament. Da, mi-am mai amintit un amanunt: se face doar lunea (adica de la o luni la alta), nu se socoteste saptamana la date aleatorii.

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Iasmin, si noi am luat abonament cind am fost la plimbare prin Paris, dar daca faci un singur drum din Disneyland in Paris nu ai de ce sa cumperi abonament. Si da, pretul era pentru trei persoane.
Hai ca mi s-a facut chef de plimbare si miine e luni si mergem la munca :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Drept ai zis Natasa, ca si mie mi s-a facut dor de duca si m-au navalit amintirile. Da ptr o sg calatorie n-are sens. Dar eu cat am stat in Paris 8 zile, n-am stat deloc. Am facut drumuri peste drumuri si plimbari peste plimbari. De aia mi-a folosit mult sa fac abonament. Dar Parisul e cam mare si nu-l poti vedea intr-o singura zi, nici macar intr-o singura calatorie.
(Mie mi-a placut la nebunie catedrala Sacre Coer)
Da', maine mergem la lucru. Da' las', ca e bine ca avem amintiri frumoase.

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Mie mi-a placut cel mai mult Saint Chapel :)
si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Noa, hotelul Santa Fe este unul din hotelurile Disneyland, iar oferta primita de tine tocmai asta inseamna: platesi hotelul, si ai intrarea in parcuri inclusa in pret.

Un singur lucru trebuie sa verifici: care este orarul de zbor. Pt ca in cel mai bun caz, veti putea merge in parc 1 zi intreaga + 2 jumatati de zi.

Pe site-ul oficial, oferta la Santa Fe pt 2 persoane + 1 copil, 2 nopti cazare (in iunie) si intrarile aferente in parc (maxim 3 zile) este 618 euro. Daca te ajuta, ca si termen de comparatie, pe noi ne costa (in aceeasi perioada, achizionate separat) 3 nopti cazare (hotel afiliat Disneyland - Magic Circus Hotel) + 2 zile pline in parc (bilete pt ambele parcuri) 648 euro. Cele 2 jumatati de zi nu le-am alocat Disneyland; probabil in ziua sosirii ne vom odihni (venim dupa 3 zile petrecute in Londra), iar la plecare intentionam sa luam o plimbare cu bus-ul in Paris (avem avion spre seara).

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana mica

Noa, hotelul Santa Fe este unul din hotelurile Disneyland, iar oferta primita de tine tocmai asta inseamna: platesi hotelul, si ai intrarea in parcuri inclusa in pret.

Un singur lucru trebuie sa verifici: care este orarul de zbor. Pt ca in cel mai bun caz, veti putea merge in parc 1 zi intreaga + 2 jumatati de zi.

Pe site-ul oficial, oferta la Santa Fe pt 2 persoane + 1 copil, 2 nopti cazare (in iunie) si intrarile aferente in parc (maxim 3 zile) este 618 euro. Daca te ajuta, ca si termen de comparatie, pe noi ne costa (in aceeasi perioada, achizionate separat) 3 nopti cazare (hotel afiliat Disneyland - Magic Circus Hotel) + 2 zile pline in parc (bilete pt ambele parcuri) 648 euro. Cele 2 jumatati de zi nu le-am alocat Disneyland; probabil in ziua sosirii ne vom odihni (venim dupa 3 zile petrecute in Londra), iar la plecare intentionam sa luam o plimbare cu bus-ul in Paris (avem avion spre seara).

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...



Pe siteul oficial patru nopti la Santa Fe in iunie costa 658 de euro, da o cautare si o sa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Natasa, ai dreptate. Pe site-ul oficial m-am uitat. Prima oara m-au directionat (din site-ul tradus in romana) catre o pagina cu preturi denominate in euro, si Santa Fe apare fara nici un discount (exceptand oferta de free pt copii pana la 7 ani). Apoi m-am mai logat inca o data, si cu aceeasi selectie (dar fara sa ma mai puna sa selectez tara si limba) mi-a aparut direct pagina in lire, cu un discount de 40% si pretul este intocmai cel precizat de tine. A treia oara mi-a arata din nou preturile in euro (nereduse)... Eu nu mai stiu ce sa cred!

Noa, imi cer scuze pt confuzai creata dar crede-ma, chiar am fost bine intentionata si am vrut sa te ajut. Nu vreau sa dezinformez, mai bine intra tu pe Internet si vezi care sunt preturile. Am impresia ca nu la toate ofertele poti selecta tara... poate asta este cauza pt care am vizualizat in interval d ecateva ore 2 oferte atat de diferite.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Adriana, sint convinsa ca nu ai vrut sa dezinformezi Noi n-am cautat versiunea in romana a site-ului, am intrat pe cea in engleza, am platit cu cardul si ne-au trimis confirmarea.



>>>Continuare

Mergi la inceput