disney land Paris

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana mica
[
Dulcetica, noi nu am fost inca, dar am inceput documentarea pt aceasta calatorie. Daca shuttle bus-ul de la Disneyland la Beauvais nu se potriveste ca ora, poti lua unul shared. Cumnatul si cumnata mea au procedat astfel, dar pana la urma au fost singuri in masina. Nu cred ca ii cunosteau pe cei cu care ar fi trebuit sa imparta calatoria.

O alta varianta ar fi sa luati RER pana la Porte Maillot /Paris (cred ca este direct), si de acolo sunt curse regulate spre aeroport.

Poate ne ajuta cu sfaturi mamicile care au mai fost.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Deci eu ma inscriu la shared si platesc toata valoarea?Nu inteleg cum as putea comanda shared?Ne asociaza ei cu cineva?Ca pot avea surpriza sa platesc 180E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Nu au platit decat partea lor. Ii intreb mai multe detalii in weekend, si revin luni cu un raspuns mai exact

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

A fost cineva la disney aterizind la Beauvais?As vrea sa stiu cum ati ajuns de acolo la disney si invers.La intoarcere avem avion la 11 si nu stiu sa apreciez cu cit timp ar trebui sa plecam sa fim la timp.
dulcetica

daca vrei sa folosesti transportul in comun iti trebuie un "retroplaning" pentru a afla ora la care trebuie sa pleci pt a ajunge la timp in aeroport.
Ex: daca ai avionul la 11h00, trebuie sa ajungi la aeroport la 9h00-, pentru asta trebuie sa iei naveta de la Porte Maillot in jur de 8h00 iar ca sa stii la ce ora trebuie sa pleci de la marne la vallée poti folosi siteul www.ratp.fr care iti calculeaza itinerarul intre 2 statii/ adrese si iti da ora de plecare si timpul parcurs .
Rezultatul arata cam asa: trebuie sa iei RER A de la Marne la vallée chessy la 6h54 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Doruletz esti o scumpa!Ce veste...asta inseamna ca ma scol la 5, sa-l imbrac pe minunat si sa-l conving sa se dea jos din pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Planuim si noi de 1 Mai sa mergem la Disney. Sincer abia astept!

Am mai fost anul trecut de Paste. De fapt ne-am dus la Paris pentru 3 zile, si am zis neaparat sa ajungem si la Disney. Am ajuns duminica pe la pranz, am prins la fix parada, care s-a dovedit super faina, dupa aceea am reusit sa trecem mai pe la toate distractiile, stiam ca avem foarte putin timp la dispozitie, asa ca am fost mai sprinteni, dar de reusit, am reusit multe, chiar am asteptat trenuletul acela care inconjoara tot parcul, dar care din pacate a avut nu stiu ce problema tehnica, si nu a mai ajuns, am pierdut vreo juma de ora asteptandu-l!Chiar daca era duminica, nu am stat la coada mai mult de 5-10 min, o fi noroc, sau altceva, chiar nu stiu. Se mergea foarte repede, chiar nu credeam ca e posibil, toul e foarte bine pus la punct. La o singura distractie ne-a trebuit fastpass, l-am luat si am revenit cam intr-o ora, era o multime de oameni, credeam ca vom sta acolo vreo juma de ora, da de unde...in 5 min eram deja in actiune!
Mi-a placut tot, am prins vremea super(pana la ora 12 ploua marunt, de fapt de cand am ajuns la Paris ploua), si cand am ajuns acolo a iesit un soare de te topea...ce dor mi s-a facut...
De data asta vom sta tot 3 zile(mai mult nu ne lasa serviciu), si vom ramane la Paris, avem in plan 1,5 zile la Disney si restul la Paris. Sincera sa fiu noua ne ajunge doar atat, ca stiu cum ne-am descurcat in jumatate de zi!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celi-bia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Planuim si noi de 1 Mai sa mergem la Disney. Sincer abia astept!

Am mai fost anul trecut de Paste. De fapt ne-am dus la Paris pentru 3 zile, si am zis neaparat sa ajungem si la Disney. Am ajuns duminica pe la pranz, am prins la fix parada, care s-a dovedit super faina, dupa aceea am reusit sa trecem mai pe la toate distractiile, stiam ca avem foarte putin timp la dispozitie, asa ca am fost mai sprinteni, dar de reusit, am reusit multe, chiar am asteptat trenuletul acela care inconjoara tot parcul, dar care din pacate a avut nu stiu ce problema tehnica, si nu a mai ajuns, am pierdut vreo juma de ora asteptandu-l!Chiar daca era duminica, nu am stat la coada mai mult de 5-10 min, o fi noroc, sau altceva, chiar nu stiu. Se mergea foarte repede, chiar nu credeam ca e posibil, toul e foarte bine pus la punct. La o singura distractie ne-a trebuit fastpass, l-am luat si am revenit cam intr-o ora, era o multime de oameni, credeam ca vom sta acolo vreo juma de ora, da de unde...in 5 min eram deja in actiune!
Mi-a placut tot, am prins vremea super(pana la ora 12 ploua marunt, de fapt de cand am ajuns la Paris ploua), si cand am ajuns acolo a iesit un soare de te topea...ce dor mi s-a facut...
De data asta vom sta tot 3 zile(mai mult nu ne lasa serviciu), si vom ramane la Paris, avem in plan 1,5 zile la Disney si restul la Paris. Sincera sa fiu noua ne ajunge doar atat, ca stiu cum ne-am descurcat in jumatate de zi!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007


Trenuletul ala a avut o problema si cand am fost noi
Noi am stat la Disney de la 10-11 dimineata pana pe la 17 dupa masa. Normal ca mai puteam stat, dar si mie mi s-a parut ca am reusit destul de multe in aceste ore. Parada, Show-ul lui Mickey, ne-am dat in toate nebuniile alea, am facut poze cu printesa, am urcat in castetul frumoasei, ne-am plimbat de nu ne-au mai tinut picioarele.

www.celina-bianca.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANISO spune:

Noi am fost la inceputul lui februarie la Disney.A doua zi dimineata a nins 30 min. ca in povesti,dupa care sa facut soare ,in a treia zi a plouat putin dar sa nimerit bine ca terminasem ca Park si mergeam la Studio unde cele mai multe atractii sunt acoperite.Ideal a fost ca i-am luat cu noi pe parinti mei ,si au stat cu cei mici de 5 si 2 ani cat noi am gustat cateva senzatii tari in Studio.Am constatat ca ritmul depinde de fiecare.Tata nu a vrut sa stea dupa noi ,si ei au plecat in explorare singuri, astfel incat in 2 zile au facut ambele parcuri,iar in a 3 zi s-a sacrificat ,si a fost bunic.E un mister pentru mine cum a reusit, dar stia tot ,la ce ora sunt spectacolele(e important in Studio) ca sunt unele doar de 2 ori pe zi.DE la spectac. cu masini ne-a spus sa ne ridicam si sa fugim (ca toata lumea asta va va face)catre atractile unde ai nevoie de fast pas ,pt. ca acolo sunt cozile.Asa am reusit de nu am ratat nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am fost la Disneyland (in martie) si avem o singura problema: mai vrem :) Sa ne anunte cineva cind se scot la concurs posturi de Mickey Mouse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Am fost la Disneyland (in martie) si avem o singura problema: mai vrem :) Sa ne anunte cineva cind se scot la concurs posturi de Mickey Mouse!


Povesteste-ne! Cu multe detalii, ca vrem si noi!


Mergi la inceput