disney land Paris

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

S-a intors cineva de la Disney Land? Ne povestiti, va rugam, cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Ne-am facut si noi rezervare ptr.sfarsitul lui noiembrie.Problema e ca vom ateriza pe Beauvais.Stiti cumva daca exista mijloc de transport direct pana in disneyland?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Nu. De la Beauvais nu ai autobuz pana la Disneyland. Ai un autobuz care te duce pana la capatul liniei RER (parca 13 euro costa). De acolo iei RER pana la Disneyland (cred ca nu mai schimbi).

Distractie placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Multumesc mult.problema e ca mergem singure iar eu stau cam prost cu orientarea.Vreau sa te mai intreb cu ce ajung din disney in Paris,fiindca o zi vreau sa ne o petrecem in oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Nu cred ca vei avea probleme cu orientarea la Paris. Totul e foarte bine semnalizat. In statiile de metrou si RER gasesti harti foarte clare.

De la Disneyland la Paris mergi tot cu RER care e ceva intre tren si metrou. Disneyland e capatul liniei asa ca nu trebuie decat sa te urci in orice RER gasesti in statie si ajungi in Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Laura, dak am reusit sa bantui prin Paris cu copiii si cu mama...vei reusi si tu! Este extrem de eficient transportul cu metrou si RER...au harti in fiecare statie, puncte de informare...tre doar sa stii engleza sau franceza...eu incepeam fraza in franceza, continuam in engleza si sfarseam bolborosind in romana si tot se prindeau ce vreau (intr-o situatie deznadajduita cand nu reuseam sa ma descurc deloc mi-a facut Dumnezeu cuib si mi-a scos in cale romani). O singura zi pentru Paris...e putin rau. Fa o plimbare cu autobuzul special ce te poarta prin oras sau cu vaporasul pe Sena.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Buna
Ma intereeaza si pe mine va rog cateva aspecte legate de Disneyland Paris. Cam cat este pretul unei excursii de 3-5 zile cu avion, intrare in parc,cazare, mic dejun, pt 2 adulti si un copil? A fost cineva de curand? Imi recomandati o agentie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Eu am fost la sfarsitul lunii noiembrie.Am stat la hotel Santa Fe si a fost ok.Am plecat prin Carrefour voyage.Am platit 550 euro un adult si un copil pana-n 7 ani(cazare , bilet avion,bilete de intrare in parc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Anculina Posted - 21/02/2009 : 11:42:31

Buna!
Ne ducem la sfarsitul lui martie la Paris.
Cu masina.
Ne-am rezervat apartament la Resort Disney Land, mergem cu pitica noastra de 5 ani, o ducem la Disney Land.
Sunt interesata de orice sfat de la cineva care a mai fost acolo - eventual tot cu masina - .
Despre drum, hotel, preturi, Disney Land, ce nu trebuie sa ratam sa vedem in Paris...
Orice!
Multumesc!

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Ada, merci de raspuns!

Mergi la inceput