Inseminare (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

iuca luna trecuta dupa prima inseminare asa am simtit si eu cam o saptamana.si am mai simtit si fiecare particica din burtik mea.am inteles ca e normal lucrul asta din cauza stimularii.Tu ai facut cu closty?stai linistita.........cica asa trebuie.Eu sunt mai ingrijorata acum ca nu simt nimic la 7 zile de la IA.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Ginamaria, fetelor

Eu nu am simtit nimic pana seara in ziua zilei cand trebuia sa-mi vina ciclul,am fost plecati la o biserica ortodoxa sa vb de botezul sotului, si la intoarcere,la vreo 15 minute,m-a luat o durere de ovare, ca si cand mi-ar umbla cineva cu un bat si ar rasuci ovarele.
Am ajuns acasa,si cand am urcat scarile la etaj sa ma schimb, ma luase niste palpitatii, imi batea inima de am zis pana aici mi-a fost. Dupa dus, iara,inima, eram obosita chiar si dupa ce am facut dus.
Mi-am luat niste CA,Mg,Zn, si m-am mai linistit,si hai sa-mi aprind o tigara, da de unde ca nu am mai putut fuma,sa dau afara si altceva nimic.
In plus, aveam o durere jos pe la ovare,parca cu uter cu tot,o presiune zdravana.
Dar un simptom pe care nu l-am bagat in seama, asta a aparut cred ca cu 2 zile inainte de data ciclului, mirosul, simtem mirosurile mai pronuntat, isi pusese sotul niste crema pe maini, de ma luasem de el, cat ti-ai pus frate de pute in halul asta, toata cutia?
Sanii erau umflati ca de obicei inainte de ciclu, dar era o senzatie ciudata, cand puneam hainele pe mine, atingerea era altfel, nu pot sa o descriu, acum sanii sunt la fel,numa ca sunt mai tari, dor numai daca ii ating, sau alerg, mers mai alert.
Deci nu ma ingrijorati daca nu simtiti nimic la o saptamana de la inseminare, eu am facut testul in 15 zi de la inseminare, dar simptomele grele au aparut in seara zilei de 14.
la toaleta nu merg des, asta daca beau multe lichide, merg cam la o ora, dar noaptea sigur macar odata.
Pe mine m-a ajutat mult tratamentul nasturis pe care l-am luat numa o luna, aici medicul meu chiar e certat cu medicatia, nu mi-a dat nici macar o pastila, nu a vrut, el merge pe ciclu natural,imi venea sa-l strang de gat, da nu am stat, am luat naturiste ce am stiut eu ca ma ajuta, adica la ovulatie ,cresterea foliculilor,si endometru.
Eu am avut doar un folicul de 23mm, endometru 10, inseminare in ziua a 12a la un ciclu de 27 de zile.
Adevarul ca dupa inseminare am stat cu sotul in salon vreo 30 de minute, am ras de simteam ca plesnesc, asistenta chiar venise sa-mi zica stau linistita sa nu ii deranjez pe inotatori, aiurea, noi aveam chef de ras.
acasa pana la aflarea rezultatului, nu am facut mare efort, ridicasem acum vreo 4 zile o canistra de vreo 18 kg, ma luase o durere la burta jos, da m-am intins imediat in pat si trecuse durerea.
Stiu, am scris prea mult, dar am vrut sa va dau toate detaliile,poate sunt acolo ceva informatii si va ajuta sa depistati simptome.
Nu am sa va zis sa aveti credinta in cel de sus, sau ca sigur va venii bebe, dar va zic un lucru, daca credeti cu siguranta si stiti,simtiti ca veti avea bebe, asa sa fie, credeti si nu lasati nici o secunda gandul ca nu o sa reusiti sa va intre in minte.
Il de sus stie ce stiti si voi, el vrea ce vreti si voi, el doar asteapta sa va vada hotarati ca nu va indoiti ca asa va fi ceea ce alegeti sa aveti in viata.
Va pup, si sunt alaturi de voi, chiar daca am reusit sa am bebe in burtica.

Scuze de eventualele greseli, dar sunt in mare graba.
Sanatate si succes la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Iuca, asa am simtit si eu la vreo 2 zile de la inseminare, intepaturi la ovare, ma durea spatele, undeva pe la sale, in partea stanga ,partea unde am ovulat.
M-au tinut durerile astea,cu balonari, vreo 5 zile dupa care nimic, o liniste totala,de chiar va scriam ca eu sigur astept ciclu, stiti vb aia: linistea dinaintea furtunii.
Eu va astept la odisee, mai avem locuri libere.
Fetelor, va multumesc pentru felicitari, astept sa va intorc felicitarile cat de curand.
Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

eu azi sunt z15 da la IAD, dar inca nu am curajul sa fac testul, mai astept
prefer sa nu stiu, sa mai sper inca
si inca mai sper
am luat utrogestan si am inteles ca poate intarzia ciclul, sambata seara am avut niste stari ca de venit de ciclu
nu mai stiu, nu mai pot
vreau bebe, noi vrem ca el sa fie acolo, sa fiu insarcinata, sa ne putem bucure, si ne e frica de rezultat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Montytaiana, cand ar trebui sa-ti vina ciclu?
Fa testul, la 15 zile sigur iese pozitiv daca e sarcina.
Eu am luat duphaston pana in a 25 zi, medicul mi-a zis sa-l opresc si daca nu vine ciclul,fac test de sarcina, si daca e bebe, continui cu pastila. Da "medicul" asta,e doctorita mea din Bucuresti,ea mi-a prescris duphastonul,si cum sa-l iau, ca aici astia nu dau nimic, sa plangi, sa dai mita si nimic, nici o pastila.
Tin pumnii sa fie bebe, hai ca sunt singura la odisee,nu cunosc pe nimeni.

Doamne ajuta sa curga testele pozitive luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

ginamaria da am luat closty 2/zi
montytaiana eu iti tin pumnii sa iasa pozitiv, te inteleg foarte bine de ce nu faci testul, dar poate prinzi curaj si ne dai o veste buna.
nati pastreaza niste locuri la odisee pentru noi
ptr toate fetele

vrem si noi un - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

buna la toate fetele
am o intrebare pt fetele care sunt la dr dracea, aveti idee daca e bolnava sau ceva, ca nu dau de dansa???
pls help me

Lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

nati felicitari

aspiranta din 2006

declar si eu la cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Nati FELICITARI
Lore76, eu am facut ieri la dansa inseminare si era foarte racita
Miruna, schimba in pagina 1 te rog, la Gynera inseminarea e 400 ron
Fetelor am facut si ultima inseminare, spermograma sotului a iesit foarte prost asa ca nici nu mai fac speranta , ianuarie fac Fiv , pana atunci nici nu vreau sa ma gandesc la toate asta dar am devenit un pic dependenta ,asa ca o sa va citesc in continuare
Tin pumnii pentru fetelor care au ramas in cursa
Haideti cu testele pozitive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Ginamaria esti deja pe listuta , bafta multa si astept sa te trec pe lista de reusite pe 22 octombrie.
Kittyke am modificat pretul, eu totusi sper sa fie bine si sa reusesti de data asta tinem pumnii stransi.
Montytaiana te inteleg bine noi toate suntem in aceeasi situatie toate ne dorim copil si Dumnezeu o sa ne dea la timpul potrivit bebelul asa ca draga nu intra in panica fa testul si noi suntem alaturi de tine.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput