Inseminare (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Buna fetele,

Am facut testul azi dimineata ca m-am simtit cam rau aseara, asa ca.....va anunt ca sunt insarcinata.
Stiu si sunt convinsa ca tratamentul naturist ma ajutat enorm de mult, mai ales aici unde medici sunt cam zgarciti cu medicatia pt stimulare.

OanaMar, eu am facut teste de ovulatie in august si septembrie cat au fost medicii in concediu.
Dupa cate am inteles si am facut eu, si mi-au iesit teste bine zic eu pt ciclul meu. Se face in fecare zi la aceiasi ora,nu trebui sa bei lichide si sa nu mergi la toaleta vreo 2-3 ore inainte sa faci testul. Eu am facut testul la ora 14:00, citisem undeva ca LH se citeste ce mai bine ca rezultat la ora asta.
Eu la un ciclu de 27 zile, am inceput testul in ziua 10,si prin ziua 12 linia era foarte pronuntata, apoi in ziua urmatoare incepea sa se stearga pana la disparitie.

Simptome am cu carul de ieri seara,pana atunci nimic, era o liniste de nu stiam ce sa mai cred, sunt sau nu insarcinata.
va pup, si mai vb, succes la toate si doamne ajuta.
Culmea ca simptomele au inceput la vreo 20 de minute dupa ce am plecat de la biserica, mersesem la biserica sa vb cu preotul sa-l boteze pe sotul meu, si ca suntem in cautare de nas de botez.O fi si asta un semn, poate, imi place sa cred ca este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Buna fetlor ce bucurie sa adaug o graviduta pe listuta
Nati felicitari o sarcina usoara si un bebe sanatos.
Montytaiana abia astept sa te trec la gravidute
Iuca bafta multa sa stai linistita si o sa fie bine.
Danita multumim ptr cuvintele de incurajare sa ti traiasca bebelusul.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Nati uite te pe prima pagina ca te am adaugat la gravidute dar sa mi spui a cata IAS sau IAd este si unde ai facut-o ca sa le trec langa numele tau.
Pup toate fetele

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Miruna79, mersi mult pentru felicitari.

Am facut 2 inseminari IAS, la a doua am reusit, am facut-o aici in Japonia, clinica Suwa, Nagano.

asa mi-e pofta de o tigarica, da sa ma fortez si nu pot, am o greata de numa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

hai ca am mai editat pe acolo sarcina usoara inca o data si sa te abtii de la fumat cat poti.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Nati FELICITARI iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos
ptr toate fetele si va tin pumnii celor ce se pregatesc de testare.

vrem si noi un - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Iuca, multumesc frumos pentru felicitari, sper sa veniti toate pana la sfarsitul anului la odisee.

eu stau ca closca, am niste dureri pe la burta jos, cand ovarele, cand o intepatura, un fel de presiune,jena ca la ciclu.
Hai ca am spart eu gheata, astept si alte fete.
Radbare si succes pana aflati rezultatul testelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

nati felicitariiiiii

ce bine imi pare pentru tine
sa fii o cuminte si sa ai grija de bebe
ce bine imi pare ca a inceput capitolul cu o reusita

FELICITARI INCA O DATA MAMICO!

iuca iti tin pumnii si iti doresc sa ai forta sa suporti si sa treci cu bine peste saptamanile astea de asteptare
miruna 79 multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

NATI esti raza mea de speranta.............deci se poate.Incepeam sa cred ca nu mai da rezultate metoda asta.FELICITARI IUBITA..........cat timp a trecut de la inseminare pana sa ai simptome?sau pana sa iti faci test?sau cum ai aflat?
MIRUNA poti sa ma pui si pe mine pe prima pagina IA nr.2 DR.CRUCIAT in data de 08.10


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Montytaiana multumesc mult si iti tin pumnii si eu
Eu simt niste intepaturi in ovare, aveti idee ce e? Am 2-3 zile de la inseminare.
ptr toate fetele

vrem si noi un - din august 2005
vio

Mergi la inceput