Un ajutor pentru Sonia (3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Ce mult ma bucur, ii creste inimioara si va putea fi operata!
Pe site scrie cati bani s-au strans dar nu am gasit cati sunt necesari pentru urmatoarea operatie. Cu siguranta mult mai multi... Sper ca lumea va fi mai receptiva de Sarbatori si ca cei ce au donat deja vor ajuta din nou.

Multa putere Sonia! Kay, ma rog pentru voi.

Va pup cu drag,

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Sunt sigura ca de sarbatori oamenii sunt mai generosi. Voi incerca si eu cu colegii mei, oricum saptamana viitoare la leafa am clar traseul stabilit: intai pe la banci ca sunt pui care au nevoie de noi.
Doamne ajuta sa adunam banutii in timp util.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

O sa mai depun si eu saptamana viitoare banuti pt Soso, sper sa ni se alature cat mai multi oameni si sa se termine bine si aceasta interventie. Oana ne e dor de voi, faceti cumva sa ne mai scrieti si noua si mai vrem poze noi cu Sonia. Va pup!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Sa-i ajute Doamne Doamne din nou micutei luptatoare si cum zicea Andrada sa dansam la cheful de un anisor!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

despre iubita mica SOSONICA nu ne mai spune nimeni nika?
sper sa fiti bine si sa auzim numia vesti bune!



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanetta spune:

buna
am citit si eu mesajul si intradevar este un caz grav de altfel si lucrez la iomc unde a fost internata sosonica cu mama ei.dar.................mama lasa de dorit:1)a fost de o indiferenta crasa in privinta grijii fata de curatenie
2)dormea si nu se trezea sa faca aerosolii(fiind treaba ei numai daca era copilul abandonat il faceam noi)
3)MIZERIA domnea la ea in salon infirmierele gasindu-i chilotii ei murdari sub perna ei,pampersii murdari cu cei nefolositi la un loc,mizerie,facea pe jos ca in jungla cam asa arata salonul ei.ne-a facut viata amara cat a fost si nu mai zic ca s-a laudat ca tatal ei face afaceri cu petrol in Marea Caspica nu mai tin minte exact unde a zis.atunci ma intreb eu de ce mai cere bani de la oameni daca tatal ei are atatia bani??????????nu cumva poate sunt copii in situatii similare care sunt saraci lipiti pamantului si au nevoie de bani?la noi in spital exista o sectie numita recuperare unde sunt numai copii abandonati si ei intradevar au nevoie de cate ceva.si o ultima informatie nu doctorii au intubat-o pe fetita,nu ei au pus branule ci ASISTENTELE de la terapie intensiva,asa ca trebuia sa laude si personalul medical adiacent medicilor ca el si-au batut capul si infirmierele au inghitit mizeria si nesimtirea ei.asa ca mai intai sa isi remedieze comportamentul fata de ea insasi si sa fie femeie si mama cu adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


roxanetta, draga mea, ma indoiesc sincer ca vorbesti despre aceeasi mamica pe care o cunoastem noi...

si spun asta doar prin prisma faptului ca oana a fost singura care a mai crezut in sonia in primele saptamani dupa nastere, si numai datorita curajului si devotamentului ei a ajuns sonia in germania unde i s-a redat dreptul la viata! cum poti vorbi atat de usor despre indiferenta si nesimtire?!

oana trebuia sa-i faca ea aerosoli soniei?! de ce?! nu este datoria personalului medical?! nu pentru proceduri medicale sunt asistentele acolo?! eu am fost internata pt o pneumonie cu baiatul meu de 2 ori, la 2 saptamani de la nastere si la 11 luni, de fiecare data a avut nevoie de aerosoli si DE FIECARE DATA procedura era inceputa/incheiata de asistenta, eu tineam masca pe fata si atat.

cat despre zvonistica cum ca tatal soniei face afaceri si au bani gramada... scuza-ma, dar mai bine te-ai informa inainte de la sursa, decat sa arunci cu rautati! parerea mea...



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Roxanette, mi-e asa greu sa te inteleg. De fapt mi-e imposibil. Chiar si daca ar fi adevarat (referitor la mizerie), si sunt convinsa ca nu e, ce rost ar avea sa intervii aici cu un astfel de mesaj?

Sonia un pupic dulce fetita draga! Oana abia astept sa ne mai scrii despre voi. Ma rog pentru voi.

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

o sa ma fac ca n-am citit acest mesaj. totusi o putem intreba pe DANDUSA care a fost la mie de 2 ori.


cat despre costul operatiei, am primit acum cateva zile estimarea, este de 36450 euro. iar pt consultul de luna viitoare trebuie sa virez in cont suma necesara unui cateterism - 1700 euro.


despre Sonia : 5130 gr, 63 cm, 2 dinti !!! si un rasfat imens !

revin mai tarziu ca sunt putin scarbita de ce am citit mai sus.

mi-e dor de voi, fetele mele !


nu ma pot abtine : niciunde in lume o asistenta nu intubeaza. si le multumesc pt ca au pus branule.

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Am intervenit doar sa spun ca in spital, la elias, aerosolii i-am facut eu insami baiatului, asta pentru ca asistentele asteptau o shpaga consistenta ca sa-si mishte fundul de la tv. Nemaivorbind de faptul ca desi fiolele de 'Fluimucil' fusesera cumparate de mine, niciuna nu se deranja sa mi le aduca, din contra, faceau niste mutre lungi cand veneam sa mai cer o fiola sa-i fac aerosolii. "De unde sa avecm Fluimucil? " era raspunsul. DE LA MINE, le spuneam eu. Si din 5 fiole i-am facut poate 3, restul au ramas acolo, dar asta nu e foarte grav, macar sa fi ajuns la un copil amarat.

Trebuia sa umblu dupa ele (unele) sa vina cu medicatia, doctorita, desi nu a primit spaga, recunosc, a zis de nu stiu cate ori ca-i face o eco la ficat si a tot uitat, nu i-au facut nici corpo nici examen de urina desi au zis ca-i fac etc. Dar sa zicem ca sunt nimicuri digerabile, cum spunea alta mamica.

Si sa nu uit de faptul ca alergam dupa vreo asistenta prin spital sa-i scoata branula, ca daca era dupa ele plecam cu ea acasa linistiti.

Este insa grav ca au tupeul fantastic (unele, repet) sa deschida gura si sa debiteze asemenea mizerii, in conditia in care in locul lor mi-ar fi jena sa ma uit in oglinda.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput