La multi ani, Minunate Scorpiute !!! (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Monica....pai pan' la urma o sa imi ia Marius albumul de pe net...nu asta e baiul...Marius seamana,da' nu rasare cu Russell Crowe...asa ca raman la imaginatia mea debordanta...si mai am eu simpatii d-astea:Val Kilmer,Sean Conery(chit ca-i mai batranel,da' arat bestial),numai duri d-astia unu' si unu'...
Elena,multam' de oferta...face neica Marius rost...Richard Gere?!Uau...si eu am avut vise cu asta....dupa ce am vaz't Pretty Woman,da' p-orma mi-a trecut....

Va pup si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

' Neatza,


eu in continuare ma trezesc super fresh. Aseara am trebaluit pana la 12 noaptea, am facut vacutze de ciocolata de pus pe tort (din alea mishto cu pete, stand in fund si cu tzatzele la vedere) si am facut si 5 paini pentru cheful de sambata. Blaturile sunt facute de miercuri seara si gogosile pentru eclere de marti. Dimineata m-am trezit si din cauza ca mi-am cautat tzoale de "bussiness" mi-am trezit si puiul, care pana am calcat io camasa si pantaloni a facut ordine (da' ordineeee ca lumea ) in living si pe hol asa ca deseara la parter e numai de aspirat si sters pe jos...si de aranjat bucataria dupa ce termin eu cu ea.
Azi fac crema de frisca cu nuci si visine pentru blatul de ciocolata (super blat dealtfel...evident fara nici un gram de praf de copt), crema de vanilie pentru gogosi si crema diplomat pentru blatul celalalt...astea ar trebui sa fie gata in max o ora. Apoi de facut biscuitii, tot cam un ceas...si apoi de asamblat torturile cu vacutze :) O sa ma rad sambata de reactia invitatilor :p
Maine gata...doar de asteptat musafiri, facut smoothies pentru copii si baietii or face bbq...

Aaa...tzoale de bussines fiindca merg cu proful meu in vizita la firma cu implanturi auditive sa definitivam termenii proiectului comun. Sper sa nu stam mult sa imi ramana timp sa fac ce am de facut inainte de miezul noptii :)

Va pup, o zi faina,

esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut, mi-am terminat urgentele de dimineata, am si aspirat nitel, asa ca acum ma bucur cu Gabi in brate!
Meeeey, azi face 6 LUNI! Ce a trecut vremea... am titita mare si alintata! Clar face club cu Marin, ai dreptate cuscro, si cu frate-su! Dar si mama-sa e sarea si piperul fara care nu este buna mancarea, ca pe cine face sclav pana seara?
Esme, scumpo... vreau sa vad vacutele! Si sa faci poze la meniu, pliiiz! Phiiii cate bunatati... Pupam burtica fresh!
Cuscro, poate te bazai sa imi trimiti alte piese pe mail, cand oi avea vreme dupa ce face rost cuscru de ele Vine vichenduuuul! Eu cu Pretty Woman si acum ma mai delectez, mi-am gasit si din piesele din film pe net... Pupa gashka de acasa!
Monica, ma scuzi ca nu am ajuns! Traficul...
Lory, cum e Alinutul???
Georgi... cum esti?
Va pup pe toate... vreau undeva la munte/mare sa leneveeeesc!

edit: fix cand am trimis mesajul vad pe forum poza Mirei, cu "toata familia", dar atunci nu stia inca (,) ca toata familia e si cu Selin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

quote:
Originally posted by HelleneC
Esme, scumpo... vreau sa vad vacutele! Si sa faci poze la meniu, pliiiz! Phiiii cate bunatati... Pupam burtica fresh!



......si retetele pliiiiiz

....revin cand termin retetele mele.......
v-am pupat

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Ehei....Gabitza are 6 luni ! La cat mai multe, cu sanatate si veselie !
Pup manutele mici si grasunele !
Inca un pic, sa scape George de oreion, si o puteti sarbatori cu un tortulet !
Esme, parca "vorbesti" din carti de cofetari, nu alta !
Eu, in weekend, la cererea lui Cristi, voi incerca placinta de dovleac. Dar mai intai cu foi cumparate din comert, ca s-au adunat prea multe treburi, weekend-ul asta, ca sa pot sta linistita sa pregatesc niste foi. Mai ales ca mi-am si iesit din mana, ca nu am mai facut o prajitura de 2 ani si ceva. Doar chec sau budinca de casa, am mai prestat.
Ana, ce faceti in weekend, incotro....? Se anunta venirea iernii, la munte, indeosebi.
Elena, parca vad ca ne anunti ca a nins la voi, luni dimineata.
Ana si Elena, ma fac mica si va scriu ca nu stiu cine e Florin Chilian. Poate imi trimiteti si mie vreo piesa de-a lui, dar pe adresa de la birou. Ca pe Richard Gere il am bine intiparit in minte si pe Johnny Depp, dar si mai bine pe Cristi, iubitul meu consort.
Monica, voi ce faceti in weekend ?
Adriana, voi nasiti si nuntiti ! Petrecere frumoasa si casa de piatra finilor !
Te asteptam cu poze !
Mira, ce faceti ? Ati gasit casa ?
Copiii cum sunt ? David cere la gradi, in vacanta ?
Lory, Vanina, sper ca sunt bine, minunile voastre si voi, la fel !
Georgi, te salut si te pup !
Un weekend minunat, tuturor ! Va pup !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

***Printesa Ema din castel !***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

quote:
Originally posted by Anina_n
[Mira, ce faceti ? Ati gasit casa ?
Copiii cum sunt ? David cere la gradi, in vacanta ?



........daaa, si Daria impreuna cu el. si ea vrea la gradi. O sa-ti scriu un mail ce am mai aflat la cursul de diabet.
Elena sa-ti traisca fetita!!

.....revin

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

A, Nina, e clar ca pe Marin il stiu pana la ultimul rid.. si il am si in minte si in ochi! Dar ne mai alintam asa... daca vrei sa vezi de'ti place au ba Chilian, da un ochi www.youtube.com/watch?v=nZ0rUCMnIn8" target="_blank">AICI!
Si daca iti place o sa iti trimit ce am eu, ma bazez si pe cuscru Marius sa o salveze pe Ana cu un album intreg ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
no dupa ce am citit mesajul de la esme mi-am dat seama ca nu mai pot sta acasa...asa ca fug la ea
mama esme cate faci...sa ne pui poze ca eu mor aici cu zile
Elena, sa-ti traiasca titita, sa creasca mare si sanatoasa
nina cred ca pe la piscina si tenis o sa ne facem veacul in we asta...care este un we prelungit(alex nici azi nici luni nu merge la gradi)
ana ,bine ca te linisteste omu' si-ti cumpara albumul
Mira, te asteptam cu retetele
va pup pe toate
sa aveti un we minunat ca voi

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Monica retetele mele nu-s de-ale bune, la astea mai bine sa nu ajungi!!


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aaa....acum intelesei ce sunt

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput