La multi ani, Minunate Scorpiute !!! (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

la mine a fost loterie curata alaptatul...la alex si dupa 1 an de zile aveam mai mult decat am avut la ruxi in primele 2 luni...cu toate ceaiurile si galactogil sau mai stiu eu ce...nici acum nu-mi pot explica DE CE??...dar asta este...a trecut

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata la scorpiutele harnice,


Adriana,pai sa ai spor la toate treburile voastre...
Monica,pai incepand de saptamana asta Alex are optional de matematica...m-am bucurat mult,iti dai seama,ca s-a rezolvat treaba...Informatica nu se face pentru ca laboratorul de info nu e gata,nu sunt destule calculatoare suficiente...etc,etc,etc...Va pup si eu!Sa scri cum a fost la circ...
Ninocika,nu stiu cum o scoatem cu Alba aia ca Zapada la capat...scriam ceva mai in urma ca s-a hotarat la gradi sa nu mai aducem torturi cu E-uri,adicatelea far' de ciocolata si desene desupra,cat mai simple si mai cu fructe...si suculete cat mai naturale posibil,gen Santal...Asa ca Alba va ramane pentru tortul de acasa,caci 28 pica duminica...Va pup si sa aveti succes in toate!
Esme,multe treburi se transmit genetic,insa eu nu cred ca e o regula...unele se mostenesc,altele nu...Eu una zic sa nu iti faci astfel de probleme "existentiale"...hehehehehe...ci pur si simplu sa te bucuri de sarcina si de minunea care creste in tine...Sti ca femeile sunt cele mai stralucitoare si mai frumoase in sarcina,nu?In sarcina cu Luana eu ma simteam atat de...Moby Dick...ma miscam in reluare...insa barbate-miu nu mai contenea cu aprecierile la adresa mea si nu exista zi in care sa nu imi spuna ca-s frumoasa,ca am o fatza atat de stralucitoare si ochii scanteietori si ca ma iubeste...nu e poezie,chiar asa a fost...Asa ca sa ai o sarcina cat mai usoara si sanatate maxima!
Elena...nu stiam ca ai tensiune si problemute cu inimioara,draga mea....Ntz,ntz,ntz...tot aflu cate ceva...Ce fac copilasii?Pupici voua!

Dragelor,o zi cat mai buna va doresc si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

salut fetele, si Gabi va saluta din brate, internauta lui mama!
Am avut o noapte destul de ok, George a facut febra pana in 12, si peste noapte doar a traspirit si l-am tot schimbat! Gabutza s-a potolit si nu s-a prea foit, doar papa si gata... That's my life!
Cuscro, la suflet mi-a mers mailul cu crucea ce ai trimis Ei tensiunea e varza, dar uite ca numai nu are cine sta dimineata cu godacii sa merg la cardiolog, ca tratamentul din sarcina nu mi-e prea bun, imi da somnolenta si cine se trezeste si face excursii cu Gabi? Inima sa nu o afecteze ca la tata, mi-or descoperit la Bucuresti pe la 20 de ani o mica anomalie, dar nu afecteaza mult ce fac, doar hobosesc mai repede, mare branza, ca si asa nu-s grabita In mare zic eu ca e ok, fiecare om are cate o buba, bine ca nu e grav, imi dau puii putere sa fac de toate ca sunt topita dupa ei! Ce ma bucur ca ai biruit cu mate, poate or moderniza si pe info... Luana e tot cu fitze de domnisoara? Marius e ok?
phiii, placinta m-am facut!
Moni, eu zic ca la al treilea bebe ne rezolvam cu alaptatul
Esmeeeeeee, ce faaaaci? Cred ca acum Cristi te alinta si mai si
Va las, ca nuuuuu se mai poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
elena ma bucur ca georgica merge spre bine
ana, bine ca ati rezolvat
la circ alex zice ca a fost super fain...azi au o petrecere si din acelasi motiv din care ziceai si tu am facut bombonele in casa...chiar daca nu-s asa aratoase ca cele din comert macar sunt mai sanatoase
va pup pe toate


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Of,Elena draga...zau ca tare ma intristez si e pe bune,nu de fala,cand imi povestesti de problemele tale....si ajung sa te admir tot mai mult,cum ti piept problemelor si necazurilor din viata...Nu pot decat sa zic,teroretic doar,nu te lasa si mergi de vezi de tine...nu te gandi doar la prezent,ci ia-o un pic inainte de vreme cu imaginatia si gandeste-te si la viitor...Luana?Hm,cum altfel?Fitzoasa nevoie mare si face cu ta-su o gashca extrem de exclusivista,iar fraierul ala de ta-su e din plastilina in fata ei....Aseara nu vroia la culcare,era catre ora 10 seara si ii tot spuneam sa mearga la ea in pat...alea-alea...si a scapat pe langa mine si unde crezi ca s-a dus?La ta-su in brate,il pupa cu foc,ala era ud tot si ii spunea mieros:"Tatiiiiii....nu vleau la somnic...hai tu cu mineeee"...Pe mine ma enerveaza scenele astea,in gradinita si la scoala le capaceam pe fetitele de genul asta...uau,vai de steaua lor si daca aveau nenorocul si ghinionul sa aibe codite,mai ales impletite...o puneau sigur ,ce isi vedeau de la mine...mama mea!Asa ca asta e Luanutza miorlaita...Scena de aseara s-a incheiat cu doua palme de la mine la curuletul mandrei,cu ta-su uitandu-se la mine cu repros,cu pumn aratat la ta-su si un "tu?!mucles,daca n-o vrei ca fi-ta-n-freza" si am trimis-o la culcare.Ta-su nu stie cat trag de ea dimineata sa mearga la gradi...ca el pleaca la 6.30,nu se chinuie el....Marius e bine,a trecut de bronsita,insa are rinita alergica si deviatie de sept si urmeaza sa faca un control ORL si tratament...'om vedea.
Monica,n-as prea crede ca va mai fi si informatica,ar fi un vis prea frumos....Bombonele in casa?Uau....suna delicios!

Fetelor,eu am luat-o pe ulei...sa mor io de nu....am descoperit si eu,dupa lupte seculare,melodiile lui Florin Chilian si m-am topit ca untul la soare....mi-s fleashca cu totul...mi-am pus castile in urechi,am dat drumul la muzica pe net si ma uit la desktop,unde am mare cat ecranul pe Russell Crowe...care arata atat de sexy...si imaginatia mi-a luat foc...Is plecata cu biscuitele pe conducta de apa calda,asa-i?Cre' ca imi cumpar si eu albumul lu' Chilian asta(sau il pun pe Marius sa-l ia de pe net,vad eu)...e demential!

Hai va pup si sa auzim numai de bine!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ano pai cumpara albumul si pune-l pe marius in fatza ta

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Moni simpaticaaaa! Auzi, asa mi-au facut cu ochiul niste praji de la tine... Ne vedem la o cafea? La tine of course!
Anooo, pai Chilian e asa o chestie, cu "Iubi" m-a terminat si cu Zece... oooof, iti vine sa il vezi pe Richard Gere (fiecare cu a ei... bine ca nu ne calcam pe picioare la cate un artist)! daca vrei am astea doua!
Restul au dezertat???
Sper sa scapam noaptea asta de febra...sperrrrrrr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

elena, te astept

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si eu va pup pe toate.nu cred ca mai intru cel putin pana duminica.maine am o groaza de treaba ca azi de altfel.abia acum m-am mai linistit nitel.nu am reusit sa fac poze.dar promit ca fac si cu aparatul meu sa va arat ca sa nu le asteptati pe cele de la fotograf.va pup pe toate si va doresc un we placut de pe acum.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si tie la fel adriana

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput