Durerea unei pierderi de sarcini (43)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

remaliss mai sa fie ce-ntamplare...ti-ai gasit timp sa scrii fix ca sa arunci paie pe foc...ce "dragut" din partea ta.
oricum, ma bucur sa vad ca esti bine, in rest.......

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

off...ce emotii imi dati...bine ca s-au lamurit lucrurile
michelle, danangie pup doua fete minunate
flavia iti multumesc...m-as descurca mai degraba in engleza. chiar m-ai facut curioasa...

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Offf Ninia...nu fii tristulica, si mie mi s-a intamplat, am reusit abioa dupa vreo 6 saptamini, si acum e foarte bine. Poate ca nu vrea sa te puna intr-o situatie delicata...sau sa se puna pe el intr-o situatie neplacuta de a fi respins. Vorbeste cu el...
Si acum o chestie auzita la radio si care mi-a placut, asa ca v-o impartasesc si voua: cica o femeie are 9000cuvinte/zi, iar barbatii 3000 cuvinte/zi si le termina inainte de ora 17.00. La al meu sot chiar i se intampla, cand ajunge acasa...sa nu fie deloc vorbaret, in schimb eu...nu-mi tace gurita.

Seara buna si curaj,
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Dan-ny
Ninia81-poate ca sotul tau se gandeste ca fiind putin mai dur cu tine si distantat te va face sa iti revii mai repede,poate ca el ti-a spus azi ca nu se bucura ca te vede deprimata sperand ca poate asa de acum vei zambi mai mult de dragul lui...nu stiu ce sa zic...poate asta este terapia lui de a trece peste ce s.a intamplat,sper din suflet sa se rezolve totul...ar trebui sa il mai intrebi de ce e asa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Miha, dupa chiuretaj am reusit sa avem raporturi intime si a fost destul de ok...De cateva zile a devenit asa si nu inteleg de ce. Pluteste o tensiune intre noi...ma gandesc ca eu il indepartez cu starea mea, desi in ultima vreme sunt destul de vesela si nu mai plang...

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

ninia nu te framanta asa...vorbeste cu el, sincer si deschis, spune-i ce ai tu pe suflet si fa-l si pe el sa-si deschida inima. e important sa comunicati. pupici si nu mai fi tristuta

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Cred ca Michelle are dreptate s-ar putea sa aplice psihologia inversa sotul tau, parca asa ii spune.
Stiu ca nu prea inteleg barbatii nostri ( sau poate sunt unele mai norocoase), eu am avut la un moment dat replica: bine ca tu nu ai nimic...restul nu conteaza! Cum sa o interpretez, ca ii pasa de mine???...ca fizic nu am nimic, dar durerea mea nu a inteles-o.

Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Ninia, fa-i maine seara o surpriza
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Va multumesc mult fetelor ca ma intelegeti! Uneori chiar nu ii inteleg pe barbati, chiar daca iubesc...ei reusesc sa raneasca...Stiu ca ma iubeste si ca il doare ce s-a intamplat, dar totusi eu sufar...
Va pup fetelor, va doresc somnic usor si ma scuzati ca va mai intristez si eu cu problemele mele de familie, dar chiar simteam nevoia sa spun cuiva asta!

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Ninia, dupa ce ai scris mesajul ma gandeam cum ar trebui sa reactinezi la semnalele iubitului tau...Cea mai gresita directie ar fi sa se consolideze si mai mult bariera dintre voi!Ma gandeam ca daca te trateaza cu tacere, poate nu ar trebui sa insisti prea mult sa-ti spuna ce il doare, poate intuiesti singura...Evident, fara ostilitati si vorbe agresive, ci pe un ton linistit si increzator. Nu stiu exact cum ai putea sa-l provoci sa se deschida, dar poate daca ii acorzi putina intimitate si mai ales daca el asa isi manifesta durerea, nu stiu daca trebuie acum sa fortezi...Fiecare dintre noi,in relatiile noastre , nu putem controla decat jumatate dintr-un intreg.Sper ca in curand ne vei da vesti bune!

Mergi la inceput