Durerea unei pierderi de sarcini (43)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Danangie-ai scris un mesaj minunat!inca o data vreau si eu sa imi mai cer scuze fata de tine daca te-am suparat!Esti o fata buna stiu si simt asta!de la mine
Remaliss-bine ai revenit,ma bucur foarte mult ca ai trecut cat de cat de perioada critica si imi doresc sa te aud de acum numai cu vesti bune.ai o perioada grea in urma ta careia i-ai facut fata deci esti o persoana puternica!pupici pe burtika!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor,
Ce harnicutze ati fost,capitol nou si deja s-a ajuns la pagina 5!Imi pare rau ca nu pot tine pasul cu voi!

Michelle ma bucur ca ai scris!Ti se simte lipsa aici,sa stii!

Remaliss ma bucur ca o sa poti sa fii mai activa pe forum!Iti doresc sa ai o sarcina usoara in continuare si sa te poti bucura de fiecare clipa de acum inainte.

Dana frumos mesajul tau!

Multumesc fetelor pentru urarile de sanatate pentru sotul meu. Adevarul este ca am cam tras cu degetele lui.Am spus mai demult ca a avut unghii incarnate si pana la urma singura solutie a fost sa se intervina chirurgical.Acum este bine dar nu poate sa se incalte cu nimic,drept pentru care va sta cateva zile acasa.
Imi pare rau ca nu pot sa va raspund la fiecare dar sa stiti ca va pe fiecare in parte pentru ca toate imi sunteti dragi!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by alinushca

blueeyes ce mai faaaci ? pe la tine cum sta treaba cu ciclul si asa mai departe. as vrea sa aiba toata lumea tickere sa vaz si eu cu ochii mei care pe unde se afla spune-mi cum adica "placenta nu l-a mai hranit pe bebe" ? asta e explicatia pe care a dat-o medicul la pierderea sarcinii? ca mie nu mi-a zis nimica nimica... era o problema cu endometrul sau cu ce?




alinushca eu am pierdut prima sarcina din cauza hipertensiunii induse de sarcina.Una din cauzele care ar fi putut duce la cresterea aceastei tensiuni ar fi putut fi si placenta defectuoasa care nu a mai furnizat nutrientii necesari oxigenarii fatului si atunci acesta s-a oprit in evolutie.
Un alt factor ar fi putut fi SAFL,dar eu am facut analizele si au iesit in regula.

Despre cum sta treaba cu CM...sunt in Z19 si ma indrept cu pasi repezi spre perioada cand trebuie sa vina CM pentru ca,am impresia ca am ratat perioada fertila din motive de...sot plecat!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

blueeyes, sper sa fie doar o impresie! Falsa daca se poate. Daca nu, sper sa stea pe-acasa la tzanc luna ce se apropie cu pasi repezi!

dana, mi-a placut mult mesajul tau!!!
michelle, si al tau!!!

eu ...



In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Dragele mele,


Sunt super fericita, dupa multe luni de zile am reusit asta seara sa ajung la fitness...si ma simt tare bine. M-am obosit acolo si zic eu ca am eliminat tot ce mai era negativ in mine! Sper ca mine sa ma mai pot deplasa...ca am cam abuzat

Acum, am citit aproape pe nerasuflate paginile scrise de voi in 24 de ore....tare harnicute sunteti.

Michelle - m-a bucurat foarte tare mesajul tau...si ca sa te citez "te simt" ...mai pozitiva, un pic optimista

Dana
- multumim de capitol si sa fie plin numai de bucurii si vesti bune. Parce te si vedeam la calcultor repede, repede sa deschizi capitolul.
Referitor la grup, eu ma simt minunat cu voi, va pot povesti in voie. Asta seara am fost la sala cu o amica, care m-a intrebat cum ma simt...si ma apucasem eu sa ii explic cum stau lucururile, dar dupa 1 minut deja am vazut ca nu ma mai urmarea...,asa ca am lasat-o balta, pe cand aici stiu ca sunt inteleasa, ba mai mult mai primesc si un sfat si o vorba de incurajare.
Nu stiu daca voi ati reusit sa va intalniti si in privat, la un suc...si daca mirajul e acelasi.

Hey aspirantelor eu va fac galerie deja si vreau sa aud numai de doua liniute.

Alimona - ti-ai activat PM-ul??? ca iti scriu pe privat ce am facut eu ca si analize.


Catty
- ce mai faci?


Va pupacesc pe toate. Cu mult drag,
Miha



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Fetelor, poate nu este momentul si nici locul sa va vorbesc despre problemele pe care le am eu...Am evitat sa vorbesc despre asta, dar simt ca nu mai pot...Nu stiu cum a fost la voi sua cum este la voi...dar intre mine si Iubi, dupa cele intamplate cu sarcina, s-au cam schimbat lucrurile. Eu simt ca el s-a distantat de mine ca barbat...eu nu mai simt femeie in preajma lui, ma simt neglijata, ma simt de parca brusc as avea langa mien un strain. Astazi, am venit de la munca...iar el parca nici nu m-a vazut in camera. Este tarziu, eu stau cu voi, iar el este in lumea lui, cu filmul de la tv...iar eu nu exist. Ma scuzati ca va incarc cu problemele mele personale...,dar chiar simteam nevoia sa spun cuiva ce ma framanta...


Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Imi cer scuze ca vb despre asta aici...dar simt o durere in suflet in seara asta! Mi se pare nedrept sa se poarte asa cu mine! De cateva zile este f. distant si rece cu mine...nu mai comunica cu mine, este din ce in ce mai absent...

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

NINIA prin acelasi lucruri am trecut si eu. Eu zic ca e normal si sa nu te preocupi.....adica eu cel putin dupa chiuretaj nici ca-l suportam pe al meu langa mine. Pentru mult timp nu am suportat sa ma atinga. Poate sotul tau s-a retras putin pentru ca sufera in tacere si nu vrea sa te preocupe mai mult decat esti........am mai intrebat colege de-ale mele care au trecut prin asa ceva: pierderea sarcinii si majoritatea mi-au spus ca si ele au avut perioada de instrainare intre ei.
Sincer si eu cu sotul retrecem prin ceea ce am trecut.....e o perioada mai naspa....nu stiu de ce m-am inchis asa tare de vreo 10 zile......el nici ca probeaza.....adevarul ca ne cam paste depresia asta nenorocita..........oboseala........deznadejdea........dar sunt sigura ca e doar o perioada si va trece si va fi bine totul.





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia81-de multe ori barbatii sunt mult mai slabi decat arata si sufera mult mai mult...eu cred ca distanta asta este felul de a-si exprima durerea,nu iti fa probleme lucrurile se vor remedia sunt sigura de asta...ai incercat sa vorbesti cu el sa ii spui ceea ce simti?Hai nu fii trista...vorbeste cu el si vezi ce iti spune...fa.-l sa vorbeasca despre ceea ce simte si mai ales fa-l sa inteleaga ca ati arata durerea e ceva normal nu tre sa se arate tare si sa se distanteze...e o perioada grea,vor fii schimbari,important este sa vorbiti despre asta si sa treceti impreuna peste tot!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Am incercat sa vorbesc cu el, dar din pacate nu intelege...lui i se pare ca totul e in regula, dar nu e. Acum el a adormit fara sa ii pese de singuratatea pe care o simt eu in suflet...Chiar nu stiu ce sa zic sau ce sa fac? Ma doare f. tare sufletul sa vad ca se intampla asta intre noi...am fost f. apropiati din prima clipa in care ne-am vazut...iar acum el e altfel, e altcineva...park nu-l recunosc. Stiti ce mi-a zis zilele trecute? Ca nu se poate bucura cand intra pe usa si ma vede deprimata...m-a durut ce a spus...intelegeti? Va multumesc, Dana, Michelle pentru ca mi-ati raspuns!

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput