Durerea unei pierderi de sarcini (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

jojo, ce mai faci?ce face micuta?

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Remaliss, bine ai revenit si sa dea DD sa se fi teminat toate problemele tale, iti doresc numai bine si sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Michelle,
mi-au lipsit mesajele tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

fetele mele dragi!
sa dea DD sa fie totul bine pt toata lumea, din toate punctele de vedere si sa nu mai avem zile asa tensionate pe forum!

va doresc la toate numai bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna fetelor dragi! Sunt tot aici, dar abia am avut timp sa citesc, ca de ieri pana azi am gasit 12 pagini noi. Maine sper sa am timp sa va scriu la toate.

Remaliss, pe tine vreau neaparat sa te salut, ca nu ai mai scris de mult. Ma bucur ca nu mai esti in spital si sper sa nu mai ajungi pe acolo decat la nastere. Cate saptamani ai? Ai grija de tine

Dana, mey io cu progesteronul nu'sh ce sa zic. Dr meu mi-a zis ca daca incerc mai multe luni si nu raman sa ma duc sa-mi faca o schema cu duphaston...incearca sa iei o luna, doua, dupa ovulatie...

Revin mainesa fiti cuminti!Iertati-ma, da' acu' am venit de la munca si in seara asta vine sotul acasa dupa o saptamana de pribegie, ma duc sa pregatesc si eu ceva bun

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

quote:
Originally posted by carminabulina

Te duci in profilul personal, acolo unde ai toate datele si de acolo il activezi.
Profilul personal il gasesti in susul pagini in stanga, la meniu, optiunea: profil personal.
Hai ca reusesti astept sa-l activezi.




CARMINABULINA, VREAU SA AJUNG LA DR ION IONUT PE 31. CUM TREBUIE SA PROCEDEZ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara,

Remaliss- ma bucur ca ai revenit. Sper ca tu si bebe sunteti bine acum si ca starea ta e stabila. Iti doresc sarcina fara probleme in continuare si un bebe sanatos!
Michelle- Ma bucur ca ne mai scrii. Multa putere si speranta ca va fi bine!
almiona- imi pare rau pentru pierderile suferite! Nu stiu daca este bine spus "bine ai venit", dar suntem alaturi de tine. Sa te ajute DD sa descoperi cauza si sa iti dea cat mai curand un bebe!

Tuturor si o seara buna!

myry




Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor,

In primul rand, imi cer scuze de intarziere!! Daca va vine sa credeti , am deschis capitol nou la pranz cand mai toti colegii, doctorii, asistenta sefa erau la masa!! Si am aprofitat si am deschis cap. nou. Deci, OANA scuze ca deschisesem cap si nu scrisesem nimic. Era pentru ca eram in graba sa nu vina asistenta sefa.Cand vazusem ca , cap. trecut ajunsese la pag 24, mama mama imi tremura mana pe tastatura sa schimb cap. Deci, e ok.

CARMINA nuuu nu sunt suparata! Ma intrebam si zambind. Dar oare, da....cum rade o vaca? Crede-ma nu am nimic.


MICHELLE acum ca am acceptat scuzele unele alteia, sper sa fie totul bine. Sper sa te minuneze D-zeu cu ceea ce -ti doresti cel mai mult.

LAU

MUSETTEPINK

Am decis sa scriu si eu de azi inainte in word....asa nu voi mai salta mesajele scrise de alte fete. Deci, daca am omis sa raspund cuiva . toate fetele!


Fete dragi, azi-noapte mi-a fost tare greu.......eu sunt fata buna, dar ma cam aprind usor, sunt foarte instinctiva....stiu ca nu se poate sa arunci piatra si pe urma sa tragi mana, dar scuzele mi le cer si-nca cum!! Pentru toata neintelegerea, pentru toata tensiunea creata. Mie imi place pacea, imi place sa vin aici. Am observat, si cred ca si voi, ca mai toate dintre noi avem necazuri si momente urate in momentul de fata, fara exceptii, si de aceea eu sper ca pe viitor sa numar pana la 10 inainte sa scriem ceva, care poate sa jigneasca pe cineva sau poate sa-l indeparteze de acest minunat subiect. "Minunat" titlu nu e. Adica, durerea nu poate fi minunata. "Minunat" pentru toate fetele care se aduna aici zi de zi. Afinitatile dintre persoane sunt si nu trebuie sa ne ofticam ca perosana "x" nu mi-a raspuns sau mai stiu eu ce. Mi-am dat seama ca eu insumi nu raspund mereu la persoanele care imi scriu pentru ca citind mesajele scrise.....cand trebuie sa raspund, uit unele persoane. De aceea am decis sa scriu si eu in word si pe urma copiez si pun aici. Sa incercam sa ne punem in pielea celui care sufera mai mult, sa incercam sa intelegem cum am vrea noi sa se comporte persoana "x" cu nevoile mele, fizice sau psihice, sa incercam sa intelegem de ce persoana "x" e suparata. Cum a fost cazul lui Michelle , imi pare rau ca nu mi-am dat seama de strigatul de ajutor din mesajul ei, sper totusi cum am mai zis........si din partea tutror, sa nu cerem totusi mai mult decat persoanele de aici poate sa ne dea. Totusi e ceva virtual. Sunt multe fete care nici macar nu le-am vazut in fata, nu au poze.........deci e greu sa instaurezi un raport adevarat de prietenie aici. Adica...abia cand te vezi prin web cam cum se intampla cu multe persoane de aici, abia atunci incepe intr-adevar sa creasca o prietenie............poate aberez, nu stiu......numai ca ma simt tare vinovata pentru toate tensiune creata.....dar stiti cum se zice in italiana? "l'amore non e' bello se non e' litigarelo". Adica: dragostea nu e frumoasa daca nu te certi din cand in cand......cam asa ceva......Sau la noi parca era. cearta intr-o casnicie e ca sarea si piperul din mancare. Ma rog, cuvantul "casnicie" e un cuvant mare!!! Dar vroiam sa fac o mica comparatie. Adica, suntem un grup, si o mica disputa, ne mai trezeste putin. Am luat-o pe aratura,nu? Sunt obosita.
Deci, va pup, sper ca ati inteles ceva din mesajul meu si va doresc numai bine!





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dana, este minunat ceea ce ai scris! Ai dreptate cu prietenia creata pe internet, dar este reala. Eu una, recunosc ca nu am prietene prea multe, dar va spun sincer ca nu vorbesc cu ele, asa cum o fac cu voi. Aici suntem toate sincere, nu este nevoie sa ne prefacem, nu ne temem ca cineva ne poate rani daca i-am spune povestea noastra. Eu ma bucur ca fac parte din familia de aici si cred ca asta este parerea multora dintre noi. Nu pot decat sa va multumesc ca m-ati primit.

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

quote:
Originally posted by c.myry

Buna seara,

Remaliss- ma bucur ca ai revenit. Sper ca tu si bebe sunteti bine acum si ca starea ta e stabila. Iti doresc sarcina fara probleme in continuare si un bebe sanatos!
Michelle- Ma bucur ca ne mai scrii. Multa putere si speranta ca va fi bine!
almiona- imi pare rau pentru pierderile suferite! Nu stiu daca este bine spus "bine ai venit", dar suntem alaturi de tine. Sa te ajute DD sa descoperi cauza si sa iti dea cat mai curand un bebe!

Tuturor si o seara buna!

myry

multumesc mult pt incurajari..
sper ca din decembrie sa imi urmaresc si eu din nou ovulatia...
si sa retraiesc bucuria aflarii vestilor bune...





Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput