Durerea unei pierderi de sarcini (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Alinushca , eu inca nu ma alatur voua cu testatul! Deocamdata fug de perioada de ovulatie. Nu ma simt inca pregatita! Dar voi incepe sper in curand! pana atunci va tin pumnii voua sa ramaneti ...
Musette, o sa ciocnim cu suc, dar tot o sa fim , dar de fericire!

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Ninia

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Buna ziua fetelor,
intru repede repede ca vad ca vorbiti de medicover si de Ion Ionut.
Eu sunt membru medicover dar pana acum nu am apelat la nici un serviciu si ma gandeam sa merg la un ginecolog acolo. Analizele oricum acolo mi le fac dar stiu ca fara trimitere de la un medic de-al lor trebuie sa le platesti oricat de membru ai fi tu.
Acum despre Ion Ionut de la Giulesti.
A fost medicul meu, mi-a urmarit sarcina si am nascut cu el. Am auzit si eu ca-i un medic foarte bun in situatii care par fara rezolvare la mine nu s-a pus problema ca am avut o sarcina fara complicatii si o nastere la care el s-a descurcat excelent desi au fost mic probleme pe acolo. Dar ca OM nu cred ca mai exista al medic ginecolog ca el. Vreau sa spun ca este excelent.
Intr-adevar nu da nr de telefon, este foarte ocupat are cabinet dar este foarte greu sa prinzi o programare acolo. Eu am sunat in august si m-au programat acum pe 31 octombrie, ce pacat ca nu mai am de ce ma duce dar am cedat deja programarea.
In schimb il gasesti in fiecare zi la Giulesti la camera de garda dupa ora 13.00. Marti dimineata si joi dupaamiza, dupa ora 16.00 (asta daca nu are vreo urgenta) la clinica de langa spitalul giulesti. relativ este usor de gasit ca sta numai pe la spital. Nu-si lasa gravidele de izbeliste iar daca doamne fereste se intampla vreo urgenta te duci la spital, de acolo il suna si ajunge imediat ca locuieste aproape.
Alimona daca vrei iti trimit pe pprivat si nr. de telefon de la cabinetul privat care se afla langa gara de nord, mai exact lanaga agentia de bilete sau hotel IBIS daca cunosti zona.
Va pup si revin cand mai imi fac un picut de timp.

P>S> - Dana sper sa nu fi suparata in general si in special pe mine din cauza glumei cu "vaca". Macar sa-mi raspunzi ca sa stau linistita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

quote:
Originally posted by carminabulina

Buna ziua fetelor,
intru repede repede ca vad ca vorbiti de medicover si de Ion Ionut.
Eu sunt membru medicover dar pana acum nu am apelat la nici un serviciu si ma gandeam sa merg la un ginecolog acolo. Analizele oricum acolo mi le fac dar stiu ca fara trimitere de la un medic de-al lor trebuie sa le platesti oricat de membru ai fi tu.
Acum despre Ion Ionut de la Giulesti.
A fost medicul meu, mi-a urmarit sarcina si am nascut cu el. Am auzit si eu ca-i un medic foarte bun in situatii care par fara rezolvare la mine nu s-a pus problema ca am avut o sarcina fara complicatii si o nastere la care el s-a descurcat excelent desi au fost mic probleme pe acolo. Dar ca OM nu cred ca mai exista al medic ginecolog ca el. Vreau sa spun ca este excelent.
Intr-adevar nu da nr de telefon, este foarte ocupat are cabinet dar este foarte greu sa prinzi o programare acolo. Eu am sunat in august si m-au programat acum pe 31 octombrie, ce pacat ca nu mai am de ce ma duce dar am cedat deja programarea.
In schimb il gasesti in fiecare zi la Giulesti la camera de garda dupa ora 13.00. Marti dimineata si joi dupaamiza, dupa ora 16.00 (asta daca nu are vreo urgenta) la clinica de langa spitalul giulesti. relativ este usor de gasit ca sta numai pe la spital. Nu-si lasa gravidele de izbeliste iar daca doamne fereste se intampla vreo urgenta te duci la spital, de acolo il suna si ajunge imediat ca locuieste aproape.
Alimona daca vrei iti trimit pe pprivat si nr. de telefon de la cabinetul privat care se afla langa gara de nord, mai exact lanaga agentia de bilete sau hotel IBIS daca cunosti zona.
Va pup si revin cand mai imi fac un picut de timp.

P>S> - Dana sper sa nu fi suparata in general si in special pe mine din cauza glumei cu "vaca". Macar sa-mi raspunzi ca sa stau linistita.

Iti multumesc mult pt informatii si te rog da-mi mesaj pe privat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

almiona iti trimit numai sa-ti si activezi PM-ul cu toate ca nu cred ca-i asa secret daca il scriu aici. daca vrei pot vorbi cu sora mea, ca ei i-am cedat programarea si eventual sa te lase pe tine sa mergi ca la tine e mai grav.
nr. este 313.04.24 de la cabinetul de langa gara. Strada Atelierului. Straduta asta da in spatele pietii Matache, daca mai exista.
Activeaza-ti PM-ul si sa-mi spui daca vrei sa mergi tu pe 31 octombrie, ora 17.15?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

quote:
Originally posted by carminabulina

almiona iti trimit numai sa-ti si activezi PM-ul cu toate ca nu cred ca-i asa secret daca il scriu aici. daca vrei pot vorbi cu sora mea, ca ei i-am cedat programarea si eventual sa te lase pe tine sa mergi ca la tine e mai grav.
nr. este 313.04.24 de la cabinetul de langa gara. Strada Atelierului. Straduta asta da in spatele pietii Matache, daca mai exista.
Activeaza-ti PM-ul si sa-mi spui daca vrei sa mergi tu pe 31 octombrie, ora 17.15?

Vreau sa merg. Cum fac sa-mi activez PM-ul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Te duci in profilul personal, acolo unde ai toate datele si de acolo il activezi.
Profilul personal il gasesti in susul pagini in stanga, la meniu, optiunea: profil personal.
Hai ca reusesti astept sa-l activezi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Multumesc fetelor care au intrebat de mine! Pentru mine a fost o perioada foarte grea, cu spitalizari frecvante1 Nu are sens sa intru in detalii, pentru ca a fost cumplit si vreau cat de cat sa ma detasez de tot ce a fost urat! Din pacate am avut o posibilitate limitata sa intru pe forum ca sa vad ce sa mai faceti si asta pt ca veneam cate o zi pe acasa (din spital) si nu reuseam sa-mi fac timp de calculator. Ma bucuram de prezenta mea acasa alaturi de sotul meu1 Acum starea mea s-a mai stabilizat, dar am fost ingrozitor de speriata cand acele secretii maronii (tot mai dense) nu se mai opreau si tineau deja de o luna si jumatate!!!!!!!!! Concluzia medicului? Posibila apoplexie uteroplacentara! Am incremenit, mai ales la cuvantul posibila!! Pai, se putea mai rau? Am stat cu imima cat un purice si inca mai stau, dar sper ca totul o sa se rezolve...Din pacate am slabit destul de mult, chiar nepermis de mult si inca nu am pus kilogramele inapoi...
Intr-o alta ordine de idei, Pepsi , eu nu ti-am ignorat mesajele tale private, dar dupa cum ti-am mai spus nu am avut cum sa raspund la ele.Michelle imi trimitea mesaje pe telefon si asa mai comunicam...Rabufnirea ta nu prea se justifica tinand cont prin ce am trecut si crede-ma ca nu as fi avut motive sa ma supar pe tine ca sa nu-ti raspund!
Tinand cont ca sunt graviduta, nu as vrea sa fac vreun rau daca din cand in cand mai scriu si eu pe aici...Nici la odisee n-am scris...Pentru ca din fericire casa mea nu mai e spitalul, o sa pot scrie mai des!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

Zici ca sunt Nu sunt in stare sa -mi activez PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Remaliss, bine ai revenit acasa.
Eu nu-ti cunosc problemele, insa am inteles ca esti graviduta cu probleme? Sau au trecut problemele cat de cat? Sper din tot sufletul. Sa dea DD sa fie bine, ai grija de tine si de bebelul tau.
O zi buna!

Carmen mami de Mihai 24.8.99

Mergi la inceput