ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-18

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

of, mai fetelor, eu stau bine cu teoria, pot sa dau sfaturi bune din experienta pe care o am cu boala asta nenorocita, dar la practica pic cu brio.
si, asa cum zicea draga noastra liliana, este o boala foarte parsiva care te loveste unde te doare mai tare si te baga si in depresii.
si mie imi este din ce in ce mai greu sa suport situatia asta, cu atat mai mult cu cat optimismul si increderea pe care o aveam la inceput sunt pe terminate.
mai mult decat atat, in ultimul timp am devenit experta in umor negru, lucru care nu ma caracteriza pana acum, in weekend sotul meu incerca sa ma incurajeze, iar eu i-am zis ca el are sanse mai mari sa ramana decat mine.
si apropo, de saracii nostri soti care tre sa ne uporte sa ne sprijine si sa ne ridice moralul, fetelor aveti mare grija, nu ii trageti dupa voi atunci cand ei va intind o mana, incercati sa va ridicati. si zambiti chiar daca uneori va plange sufletul. trebuie sa ne ajutam unul pe altul.

si sa speram ca dumnezeu de acolo de sus o sa ne vada si pe noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Diana,vazut pozele,frumoasa fata,dar asta ti-am mai spus-o.Daca simti nevoia si te ajuta la ridicarea moralului,repetam:esti frumusica foc,draga mea!!!
Ioana,voi face tot ce pot ca sa ne impacam,sper sa si reusesc,pentru ca am fost imposibila si de nerecunoscut ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

am intrat doar sa va pup in fuga eventual sa va amintesc daca ati uitat ca eu am fost meseriasha care l-a innebunit e sot de cap de cand cu problemele..imi spunea in fiecare zi ca e la limita...dar a supravietuit, eu am depasit perioada neagra...si asta cu destul de mult timp inainte de bebe. e normal, si pt ca ne iubesc trebuie sa ne mai si inteleaga. si noi reintoarcem serviciul.
va pup pe toate

a venit toamna...cu un bebe!!!
7+
http://bd.lilypie.com/DGDIp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

FETELOR REVENIREA LA STAREA DE OPTIMISM DE PANA ACUM!!!!!!!!!!!!!HAIDETI!!!!!!!!!!!!ACUM!!!!!!!!!!!
Eu mi-am facut azi IA nr.2 desi nu ma dusesem pregatita decat pentru un eco de monitorizare dar ce sa facem asta e s-a spart si am facut-o.Nici nu m-a mai durut ca data trecuta si s-a intamplat ceva deosebit..........acolo cand asteptam sa vina sotul meu cu proba a venit o tipa la mine si ma intreaba la a catea Ia sunt.si din vb. in vb imi spune ca ea a suferit de ENDO si ca 2 ani s-a chinuit sa faca bb si pana la urma a ramas cu IA (3).Ca a avut o endo f.grava,si acum era gravida a doua oara si endo nu i s-a mai refacut......SE POAAAAAAAAAAAAAATEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!iar la cata endometrioza a vazut duhovnicul tau.................nu stiu de ce se mai gasesc in treaba si de ce nu ii lasa pe cei care stiu si ei sa se ocupa de altceva(sa ne linisteasca de exemplu)...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

asta cu duhovnicul e sora cu ce i-a spus ceva preot finutei mele care a nascut o fetita minunata cu hemangiom(pata rosie pe fata)si anume ca a fost facuta intr-o zi in care nu era voie conceperea unui copil.Sau ca e pacat sa faci copil cu IA sau FIV.
Atunci m-am suparat f.tare si il rog pe DD sa nu se supere pe mine dar mai este cate un preot care atatea stie de nici medicii nu stiu atatea...........gata nu mai sunt nervoasa dar ma supara ca uita o chestie deasta te poate da peste cap in loc sa te imbarbateze si sa te faca sa treci cat mai usor peste toate problemele astea.........ca adevarul ca nu e usor........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

iar asta cu sotul care e la capatul puterilor o stiu, ca al meu 6 luni saracu i-am mancat nervii.............si acum inca mai zice cateodata ca ce bine ca a trecut perioada aceea............dar erau momente in care eu urlam efectiv si cand strigam mai tare si ma agitam ma gandeam ca eu defapt de ce sunt chiar atat de nervoasa?Dar nu ma lasam............ca doar eu eram cu diphereline...........bine ca a trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Buna, fetelor!
Lucialu, eu n-am prea scris in ultima vreme... Nemaiavand noutati si mai facand si baldabac uneori prin oceanul cu melancolii, n-am vrut sa va mai intristez si pe voi... Dar astazi sunt bine, si asta e tot ce conteaza...
Imi facusem planuri de ceva IA, dar planurile facute au picat toate unul dupa altul...Asa ca ma stradui din rasputeri sa traiesc doar in prezent...maine, mai vad eu ce va mai fi...
Lucia, am vazut si eu filmul "The Secret", si mi-a placut tare mult...dar prin vara...se pare ca trebuie sa-l revad, ca s-a cam asternut uitarea..
Candva, am citit undeva niste versuri: "Fugi si vei fi urmarit, urmareste si vei fi ocolit"...poate va sunt de folos...
Eu inca incerc sa ma relaxez, sa ma mai detasez de proiectul BB...sa fiu mai putin inversunata... cred ca e vremea sa ma mai las si in voia sortii...cel putin o vreme....daca reusesc...
Am inceput sa muncesc mai mult, doar ca sa-mi ocup mintea si cu alte lucruri utile, decat cu gandul fixat la cele 2 liniute...
Si tin regim in continuare...de fapt, nici nu-i mai pot spune regim...dupa 9 luni deja se poate numi alt stil de viata.

Iaurt Bifidus de la Prodlacta, gasiti in Bucuresti la Carrefour, Angst, Prodas Holding...poate si in alte locuri... Si e mai gustos cel cu 3,5% grasime, decat cel cu 0,..% grasimi.

Sa aveti o saptamana frumoasa, luminoasa, cu soare-n suflet si-n priviri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Ana-alexia i-mi place gandirea ta! De multe ori in viata ajungem in impas, din diferite motive si cel mai important lucru e cum trecem peste el si ce facem ca sa nu o luam razna. Of,...ar fi multe de spus si e greu atunci cand nimic nu-ti iese cum vrei tu! Insa totul depinde de noi si ar fi frumos sa invatam sa ne si bucuram de viata, asa cum e ea:" cu bune si rele!"

va pup cu drag pe toate....Ioana

http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

quote:
Originally posted by aerlilian

Diana,vazut pozele,frumoasa fata,dar asta ti-am mai spus-o.Daca simti nevoia si te ajuta la ridicarea moralului,repetam:esti frumusica foc,draga mea!!!
Ioana,voi face tot ce pot ca sa ne impacam,sper sa si reusesc,pentru ca am fost imposibila si de nerecunoscut ieri.



haidi bre , asta-i culmea :

"spuneti fetellor Dianei ca e frumoasa , poate i se ridica moralul" , sunt si eu asa cum m-a facut Dumnezeu , DAR eu va multumesc pentru complimente si stiu ca le-ati spus sincer , dar asta nu trebuie s afie ca ceva care sa mi se spuna ca sa ies din depresie ... ca uite acuma o sa spun ceva din BUTOIUL MEU ... degeaba sunt frumoasa daca nu sunt mama , NA CA AM ZIS-O ... :(((((((((

DAR , va multumesc pentru cuvintele voastre frumoase

ca sa mai treaca timpul frumos, zic eu, o sa pun album si de la eforie nord , vara asta 2007

dar asta ca sa va scot eu din depresie , nu voi pe mine ...

azi sunt cu un picior iesit din butoi, si cu unul in butoi, e ceva , avand in vedere ca ieri eram in butoi cu capacul pus deasupra mea

voi ce mai faceti ?
Diana

p.s. Ioana , multumesc pentru incurajari, din suflet.
Mada, ieri am luat Calciu si Magneziu, firma data de tine, deja iau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ana Alexia , am notat faza cu iaurtul, se pare , ultima mea obsesie .

Eu voi pune aici o DEDICATZIE PENTRU SOTZUL MEU , si sper sa nu o ia la sanatoasa , pentru momentele "dubioase" pe care i le ofer si eu , il iubesc nespus si e bucuria vietii mele.

pentru el, sotzul meu, Doamne ajuta sa imbatranim impreuna :

TEN SHARP : YOU
http://www.youtube.com/watch?v=9NWyu42zl0w

Love Supreme:
http://www.youtube.com/watch?v=lEzy7blYztw&mode=related&search=

el nu stie , dar sper sa vada Dumnezeu dedicatiile astea

diana

Mergi la inceput