ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

quote:
Originally posted by andreyutza

Lucia, am papat si e fooaarteee bunnnn . nici nu credeam ca e asa bun tinand cont ca are 0% grasime nici macar 0.1% grasime. mai ales ca eu am incercat sa mananc iaurt cu 0.1% grasime de la danone dar imi venea sa . nu-mi placea deloc. dar asta e chiar bunnn. mi-am luat si cu 3.5% grasime dar n-am apucat sa-l pap si pe ala. oricum asta cu 0% grasime imi place mult de tot. eu l-am luat de la carrefour ordiheea. sper sa nu se supere moderatorii ca fac reclama.





zi-mi si mie ce ai mancat ???

ati vazut bre, pozele de la sibiu vara asta ?
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20sibiu%202007/Album.swf

apasati pe fiecare poza in parte

p.s. nu va speriati ca am papagal mare, sunt juma olteanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

quote:
Originally posted by aerlilian

Diana,cunosc starile astea,le avem toate,cred ca nu e una dintre noi care sa nu se simta asa...Ca sa vezi ca se poate si mai rau decat la tine,ieri am reusit sa-mi vars nervii exact pe cine nu merita,adica pe sotul meu.Ne-am certat dintr-un motiv absolut banal,iar discutiile in contradictoriu au degenerat in isterie din partea mea.N-am vorbit deloc toata ziua,am dormit separat azi-noapte,astazi nu m-a sunat deloc...Iti dai seama cat de tare regret cele intamplate,nu?Tocmai de aceea te sfatuiesc sa te cenzurezi si sa-ti revizuiesti atitudinea,pentru ca s-ar putea sa afecteze si pe cei din jurul tau care te iubesc si vor sa-ti fie bine.Sa nu faci greseala facuta de mine,te rog!!!



de certat nu ma cert , desi am o stare de nebuna ...

dar cred ca e la fel de rau ca am devenit tacuta ..., si trista ... ma iubeste , sper sa nu ranesc prea tare , sa nu fie prea tarziu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Buna fetelor dragi,

Imi pare bine ca existati si ca voi stiti prin ce trecem noi cele cu endo. Multa lume nu ne intelege. Probabil doar cei apropiati , dar nici macar ei. Sotul tot timpul imi spune ca vom reusi ca sigur dupa injectii vom reusi sa facem bebe, dar dc nu va fi sa fie asa? Oare ce vom face.
Am fost ieri la duhovnicul nostru si i-am zis ca sufar de aceasta boala. Si a facut niste ochi....Si mi-a zis ca treb sa ma rog zi si noapte pt viata mea. Doamne cand l-am auzit, parca mai rau m-a deprimat. Fetelor, chiar asa de periculoasa este boala asta? Putem muri din cauza ei?
Eu eram f optimista, dar parca m-a tras in jos un pic chestia asta.
Bine a zis sa am grija de mine, sa nu ma stresez ca asta e factorul nr 1. Dar cum poti sa nu te stresezi? Cand doar dc iesi putin cu masina in trafic iti faci o mie de nervi.
Si totusi am zis cum o vrea Dumnezeu.....
Si totusi sunt sigura ca voi face propriul meu copil, dar vine urmatoarea intrebare: ce rau imi poate face endo, dupa aceea.....?
Si totusi suntem in mainile lui Dumnezeu... si va sti El ce va face cu fiecare..
Asa ca fetelor nu mai fiti pesimiste si depresive si bucurati-va de ziua de azi si de cea de maine si de toate care vor urma.... ca sigur vom reusi.Mai devreme sau mai tarziu fiecare dintre noi va fi mamica.
Eu sunt sigura de asta.
Si asa cum a zis Lucia sa batem fierul cate cald si sa fim niste fete optimiste caci cu pesimismul nu facem nimik.
Eu am trecut cu bine pana acum de efectele injectiilor si voi trece si de acum incolo si ma rog lui Dumnezeu sa ma vindec de aceasta boala si sa aduc si eu pe lume un copilas, lucru care vi-l doresc si voua.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

eu sunt cu Dumnezeu , si ma duc la Biserica cand pot si caut si duhovnic , dar NU E ADEVARAT , nu mori de la endometrioza , e cea mai mare aberatie care am auzit-o

cunosc femei care au asa ceva si nici macar nu s-au tratat si au trecut de 40 de ani si sunt bine merci , si in cel mai rau caz mai faci o operatie

nu e cancer si de endometrioza nu mori , va garantez , indiferent cat de depreimata sunt , asta e o aberatie , nu se moare de asa ceva

o sa murim de altele , in nici un caz de asa ceva

serios vorbesc , daca deja aveam copil si aveam endometrioza, nici nu eram deprimata sau alte alea, tineam tratament , dar nu ma sinchiseam sa ma gandesc la asa ceva pentru ca pur si simplu nu e adevarat , NU SE MOARE DE ASA CEVA

VA PUUUUUUUUP, Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Reveniti-va imediat ca riscati s-o luati in freza urat...pardon,nu sunt langa voiDeci daca va innecati respiratia sa stiti de la cine vi se trageLuati-va sosii si tzuca-tii taaaaare si cu foc ca va mananc cu tot cu Bifidus si vedeti ca al meu e de-ala gras, si mai am si colesterolul marit!
Am vazut pozele...extraordinar de frumoase,dar pe dumneata doamna mi-ar fi placut sa te vad razand in ele
De IAURT vorbim Diana!Tot la iaurt am ajuns, tot cu el incepem saptamana
Si zi asa Andreyutza 0% grasime,ai? Strange funia, nu eram destul de afectataaaa
Sa-ti fie de bine!Acum pe bune!
Mada
Hera de murit nu murim.Primul obiectiv la mine este sa-mi pastrez in buna stare instalatia ca sa fac BB.Iar apoi vedem.Daca gandim la prea multe o luam razna.Asa ca pe rand,care cum vine.Tu o sa ramai gravi imediat dupa injectii.Poarta-te exact cu sotul cum v-ati purtat pana sa vrei bb,deci fa dragoste asa cum se cereSi mai departe vedem. Nu m-am maritat fix pentru a avea copii.M-am maritat cu al meu ca mi-a fost drag si cu el vreau sa-mi petrec zilele ce mi le-a dat Dumnezeu si il i-au tot ca pe un dar de la Dumnezeu.Cati oameni n-au norocul nici macar sufletul pereche sa-l gaseasca?Roaga-te la DD dar nu cu frica de boala.Va fi bine!
Am sters-o!O zi buna in continuare!
KISSES

nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Merci Diana.
Te asigur ca vom fi bine si toate vom reusi. Cu multa credinta vom reusi. Eu sunt convinsa de asta.
Asa ca nu mai fi asa pesimista, vor trece toate clipele astea si te vei bucura intr-un final de bebele tau, ai sa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor din nou!!
Lucialu uite ca am revenit!! fata optimista si vesela!
Diana va veni si bebe intr-o buna zi, ai sa vezi!! Nu fi trista, va veni cu siguranta o zi in care-ti voi cere povestea pentru a o pune pe pagina 1, la gravidute!
LilianaFi sa crezi iubita, pentru ca o sa fie bine!!
Aerlilian i-mi pare rau ca te-ai certat cu sotul tau. Deseara sa va impacati, da?? Lasa depresiile si bucura-te de viata, pentru ca doar una avem! Iar bebe va veni intr-o buna zi la fiecare in parte!!



http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Hera, deci ca sunt trista e una, dar sa citesc ABERATIA ASTA , ca se moare , sa iti spun ceva, duhovnicul tau, te asigur, a avut bune intentii, dar habar nu are ce e aceasta boala, plus ca e ceva care de-abia daca stiu ginecologi buni .
A crezut saracu ... cine stie ce ... si ti-a spus si el ce ti=a spus. Daca se murea , cat de curajoasa sunt , acuma faceam pe mine de frica, da nu mi-e frica de boala, ce vreau eu este sa raman gravida dupa toate astea ..., asta e faza.

Lucia, deci la carrefour gasesc IAURT, sa stabilim o data fetele mele, ca mor de pofta , daaaaa ??????



o sa pun album si cu parytea din concediu, de la mare , ce ziceti ??
va puuup,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ioanaaaa

faza aia ca o sa pui povestea mea pe prima pagina , na ca imi vine sa plang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Diana draga! Toate gravidutele de aici au trecut prin ce treci tu acum! Deaceea am spus ca va veni si o zi fericita, iar noi intr-un an de zile de cand ne cunoastem, am trecut prin multe probleme si am trecut peste toate impreuna! Si noi vom reusi candva, vei vedea!

http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput