ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor! Un nou capitol plin de vesti bune va doresc!
Nu sunt rezervata dragelor si nici nu va parasesc, sunt doar in criza de timp, am multe probleme de rezolvat si nu mai am timp deloc. Scrisesem aseara un mesaj lung si frumos, insa mi s-a blocat calculatorul de vreo trei ori si intr-un tarziu am renuntat.
LilianaFi ma bucur enorm de mult pentru tine, te felicit inca o data!! Stiam ca va fi bine, ti-am spus-o la telefon, eram ferm convinsa ca e de vina ecograful. Te pupic dulce, aveti grija de voi trei si sa aud numai de bine!
Aerlilian draguta, cum sa fiti deprimate dragelor, nu aveti voie! Chiar am vazut mult optimism in ultimele voastre mesaje, din capitolul trecut si m-am bucurat pentru voi!
Va las si voi reveni in curand, mai caut ceva pe net...


http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Diana..eu iti recomand calciu + magneziu de la doppel herz.
Eu am probleme nu asimilez orice calciu, dar acesta este foarte bun, este recomandat chiar si in menopauza.
Incearca la un sfarsit de saptamana sa fugi tu si cu sotul ,sau cu prietenii, undeva la aer curat sa uiti un pic de toate relele, sa iti incarci bateriile, apoi sa vezi cu ce forte vii si lupti mai cu foc contra tuturor depresiilor.
In timpul tratamentului chiar si acum cand simt ca ma inec in lacrimi, ies putin in natura, vad ce minunata este si imi revin instant.
Cine se pune cu mine?
Pupicutzi multi tie si la toate fetitzele-doamne!

am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Aerlilian ... ma gindeam ca esti micuta pt ca ti-era tare frica de laparo ....si apoi aveam senzatia ca eu sint cea mai "babutza" ......

Diana...off...Diana...stiu cum e sa cazi si in butoi...dar incearca sa nu stai prea mult pe acolo..sa nu te obisnuiesti...pt ca nu te ajuta cu nimic in lupta contra parsivei de endometrioza...hai te provoc la o "partida de frisca"...cu iaurt a avut onoarea LUCIA......

Ioana..sa spun adevarul adevarat mie inca nu imi vine sa cred ca e adevarat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna ziua iubitele!
Diana nu stiu cauza pentru care esti asa.Dar ceva din ce ai scris acolo mi-a retinut atentia,pentru ca semana foarte bine cu perioada de rahat prin care am trecut eu in timpul injectiilor si care nu facea decat sa accentueze starea tampita data de ele.Accentuat e putin spus.Nu mai vroiam nimic.Nu faceam decat sa spun"nu mai pot"Eram ca Fefeleaga.Toti cereau de la mine,cal bolnav si epuizat sau dau inainte si eu efectiv nu mai puteam.Si totusi m-am fortat sa dau inainte.Ca apoi dupa un timp luuuuung sa realizez:pentru ce?Pentru cine?Din pacate imi facusem deja deserviciul.Si azi nu am BB si ceea ce Omul ala-dl.dr T. s-a straduit sa faca cu mine a fost in zadar.Pentru ca altii au trecut cu bocancii.Nici dusmanilor mei nu le doresc sa treaca prin ce am trecut.De aici si sfatul meu dat Herei sa bata fierul cat e cald.Revizuiste-ti prieriotile.Ti-am spus:nu cunosc cauza si nici nu ma priveste.Dar prioritatile mele sunt acum sotul meu(de fapt a fost timpul) si eu.Atat.Iar in ceea ce priveste boala si injectiile- nu uita ca exact cum spunea Liliana e parsiva, vei avea depresii pe care doar tu si cine te iubeste le veti anula.Fi tare!Nu esti singura!
Mada ma bucur ca te vad vesela si relaxata sa inteleg?
Lilisorpup mamica cu burtica voioasa!Sa fi cuminte,sa ai grija de tine iubita!
Adreyutzasi eu care doream sa ma laud ca am gasit Bifidus la metro!Si tu ai gasit cu 0,1% grasime!!!Si al meu e cu 3 si ceva% grasimeNu-i coreeeeeect!!!
E bun asa ca pofta mare!
Ioanamultumim de capitol nou,sper ca te-ai recuperat dupa gripa.Si eu eram mucoasa cu urati pe cap,pardon in chiloti si acum e sosul mucos. Vremea: ziua f calda,noaptea rece...Mai fa-ti timp si mai intra.
O saptamana frumoasa va doresc tuturor!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

FireyesCristy noi suntem aici
Ai pronuntat un nume Cristy==>> Ana-Alexia.Pe unde umbli domnisorica de nu-ti mai vedem fetisoara,ai?
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucia...sunt foarte relaxata , daca ma intelegi
Nu stiu cat o sa tina dar.. ii dau inainte.
Te pup , esti o dulcica.

am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Lucia, am papat si e fooaarteee bunnnn . nici nu credeam ca e asa bun tinand cont ca are 0% grasime nici macar 0.1% grasime. mai ales ca eu am incercat sa mananc iaurt cu 0.1% grasime de la danone dar imi venea sa . nu-mi placea deloc. dar asta e chiar bunnn. mi-am luat si cu 3.5% grasime dar n-am apucat sa-l pap si pe ala. oricum asta cu 0% grasime imi place mult de tot. eu l-am luat de la carrefour ordiheea. sper sa nu se supere moderatorii ca fac reclama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Mada, deci Calciu si Magneziu, cred ca cumpar chiar azi , marca aia , MERSI MUUUULT, nici eu nu asimilez Ca.

mai e ceva , am terminat ulkei de primula , sa continui cu omega ? ca la sf. de saptamana s-ar putea sa fac injectia

Lucia, nu e nimic din ce nu stiti ... pur si simplu se resimte oboseala dupa operatie, pentru ca Luni ma operam si Joi m-au chemat la servici ... , nu am avut o zi in care sa imi adun gandurile , sa nu fac nimic si sa ma rog la Dumnezeu in liniste .
Sotului nu am ce sa-i reprosez , e minunat.
In weekend nu am reusit decat sa ma adun dupa efortul de saptamana de munca , nu dupa efortul de la operatie.
Oboseala aia s-a acumulat , de la operatie, trebuie sa imi adun gandurile, azi , dupa ce fac ceea ce trebuie prin casa, ma pun in pat si muzica si citesc si ma rog .

Ma simt foarte foarte obosita si de la ganduri multe care am in cap , si noaptea am numai cosmaruri , vise urate , in care predomina nemultumirea , deci dimineata refac starea de bine care o aveam cu o zi inainte , dar acuma am obosit rau de tot.

trebuie sa ma rog la Dumnezeu , Dumnezeu m-a ajutat ca din august sa nu treaca mult timp si sa fiu deja operata de laparoscopie , acuma deja stiu cauza, Dumnezeu m-a ajutat si in timpul operatiei , pentru ca am avut un moment cand nu am mai putut respira , nu mi-a fost frica , chiar imi spuneam ca pot sa mor acuma ca nu respir , am vazut xca moartea nu doare , am reluat respiratia cand eu mi-am pierdut iar cunostinta , deci numai Dumnezeu stie cum mi-am revenit ; si voi ati trecut prin asta , dar fiecare le stie pe ale ei

cam asta ... deja cred ca v-am facut capul calendar , gata , ma opresc , am avut zile , ce mai ; mi-a placut mult de doctorul meu si de echipa care m-a operat ; restul tine de Dumnezeu

gata , Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Lucia , ai dreptate ce ai scris, sa imi revin si pe o perioada, sotul, sanatatea si familia si atat.
Oricum ne-am plimbat si ne plimbam in weekend.

va multumesc tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Diana,cunosc starile astea,le avem toate,cred ca nu e una dintre noi care sa nu se simta asa...Ca sa vezi ca se poate si mai rau decat la tine,ieri am reusit sa-mi vars nervii exact pe cine nu merita,adica pe sotul meu.Ne-am certat dintr-un motiv absolut banal,iar discutiile in contradictoriu au degenerat in isterie din partea mea.N-am vorbit deloc toata ziua,am dormit separat azi-noapte,astazi nu m-a sunat deloc...Iti dai seama cat de tare regret cele intamplate,nu?Tocmai de aceea te sfatuiesc sa te cenzurezi si sa-ti revizuiesti atitudinea,pentru ca s-ar putea sa afecteze si pe cei din jurul tau care te iubesc si vor sa-ti fie bine.Sa nu faci greseala facuta de mine,te rog!!!

Mergi la inceput