Clubul BRASOVENCELOR (4)

Clubul BRASOVENCELOR (4) | Autor: blackgirl0

Link direct la acest mesaj

.. ca era deja nevoie de capitol nou-nout!

continuare de la capitolul 3

Spor la scris!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Capitolu e nou-nout, chiar vreti sa ramana asa? :)
Eu recunoasc, nu sunt intr-o zi tocmai in forta... sper sa ajung repede acasa, ca ma cheama ale casei... mai ales patul...
Stefan al meu este ok, a scapat de prima raceala din toamna asta, desi nasul inca mai produce...
Voi si copiii vostri cum sunteti?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:



A inceput si Raducu gradinitza, ca studentii, de la 1 octombrie.
Noi am fost plecati si de-aia doar acum am mers. El este la gradinitza MyKid in tractoru! Mai are cineva copilasul acolo?
Deocamdata dupa 2 zile, ma declar multumita!


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

si noi si noi pe aici... gata ne-am mutat de la 1 oct cu totul!

Diana e incantata de gradinita si merge cu placere! clasa ei la parter, la doamnele Stan si Sporis!

Nicoleta, unde l-ai dus pe Stefan la medic, pentru problemele respiratorii? trebuie sa o duc si eu pe Diana la un medic ca a avut rinita alergica si mai are nca sechele... si trebuie sa ii scot polipii si nu prea stiu unde.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu am mers ultima data (luni)la un medic pe probleme respiratorii, nu la ORL. Am mers si la ORL ultima data (in vara) la Bucuresti. Totusi, cred ca si noi vom ajunge la scos de polipi, osciland noi intre a face aici operatia sau la Bucuresti (acolo totusi e cam costisitoare...).
In principiu, din cate am auzit, d-nele dr. Marginas si Mercas sunt cele mai ok, lucreaza in Spitalul de Copii. Mai vorbim cand ne intalnim.
Nicoleta

PS Stefan e asa de mucios ca ma gandesc de ce nu i-am scos noi polipii in vara, desi atunci erau 30% abia inflamati... UF!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

quote:
Originally posted by danielac

si noi si noi pe aici... gata ne-am mutat de la 1 oct cu totul!

Diana e incantata de gradinita si merge cu placere! clasa ei la parter, la doamnele Stan si Sporis!

Nicoleta, unde l-ai dus pe Stefan la medic, pentru problemele respiratorii? trebuie sa o duc si eu pe Diana la un medic ca a avut rinita alergica si mai are nca sechele... si trebuie sa ii scot polipii si nu prea stiu unde.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?



bine ai venit pe meleaguri brasovene, unde sper sa ma intorc si eu in 2-3 ani cel mult!

pt probleme ORL la spitalul de copii, eu o recomand pt operatia de polipi pe d-na dr. Corina Marginas, la ea am facut noi anul trecut in ianuarie operatia de plolipi si a decurs ok si nu am mai avut probleme de actunci.

recuperarea post operatorie a decurs fara incidente, cat despre operatie recomandarea mea este sa optati pt anestezie locala, cea generala presupune multa bataie de cap inutil.

pt anestezie generala te interneaza in spital doua zile, o zi inainte sa te pregateasca pt anestezia generala si inca una dupa operatie, care presupune perfuzii stari de voma etc.

anestezia locala, dupa ce elimina sangele de la operatie si reuseste sa doarma 30 minute poti pleca acasa, operatia in sine nu dureaza mai mult de 20 de minute.



Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311




POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

bine ai venit pe meleaguri brasovene, unde sper sa ma intorc si eu in 2-3 ani cel mult!

pt probleme ORL la spitalul de copii, eu o recomand pt operatia de polipi pe d-na dr. Corina Marginas, la ea am facut noi anul trecut in ianuarie operatia de plolipi si a decurs ok si nu am mai avut probleme de actunci.

recuperarea post operatorie a decurs fara incidente, cat despre operatie recomandarea mea este sa optati pt anestezie locala, cea generala presupune multa bataie de cap inutil.

pt anestezie generala te interneaza in spital doua zile, o zi inainte sa te pregateasca pt anestezia generala si inca una dupa operatie, care presupune perfuzii stari de voma etc.

anestezia locala, dupa ce elimina sangele de la operatie si reuseste sa doarma 30 minute poti pleca acasa, operatia in sine nu dureaza mai mult de 20 de minute.



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad

bine ai venit pe meleaguri brasovene, unde sper sa ma intorc si eu in 2-3 ani cel mult!

pt probleme ORL la spitalul de copii, eu o recomand pt operatia de polipi pe d-na dr. Corina Marginas, la ea am facut noi anul trecut in ianuarie operatia de plolipi si a decurs ok si nu am mai avut probleme de actunci.

recuperarea post operatorie a decurs fara incidente, cat despre operatie recomandarea mea este sa optati pt anestezie locala, cea generala presupune multa bataie de cap inutil.

pt anestezie generala te interneaza in spital doua zile, o zi inainte sa te pregateasca pt anestezia generala si inca una dupa operatie, care presupune perfuzii stari de voma etc.

anestezia locala, dupa ce elimina sangele de la operatie si reuseste sa doarma 30 minute poti pleca acasa, operatia in sine nu dureaza mai mult de 20 de minute.



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




Anca, e vorba de spitalul de copii din Brasov? si sigur face anestezie locala, ca eu asa as vrea,mi-e tare frica de cea generala...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

sigur sigur face anestezie locala, eu am cerut anestezie generala si mi-au explicat ce riscuri sunt, si atunci am mers pe mana lor!

da e vb de spitalul de copii de acolo, eu ti-o recomand pe d-na dr. corina marginas, pt ca cineva din spital mi-a sugerat ca e mai bine sa o astept sa vina din concediu si sa il opereze!

pe PM iti pot da mai multe detalii!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad

sigur sigur face anestezie locala, eu am cerut anestezie generala si mi-au explicat ce riscuri sunt, si atunci am mers pe mana lor!

da e vb de spitalul de copii de acolo, eu ti-o recomand pe d-na dr. corina marginas, pt ca cineva din spital mi-a sugerat ca e mai bine sa o astept sa vina din concediu si sa il opereze!

pe PM iti pot da mai multe detalii!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



Anca chiar te rog sa im dai detalii, uite si pe mail daca vrei, daniela@romfra.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

Servus fetelor
Am si eu o prietena care e acum in brasov si cauta o doctorita stomatolog pt a incepe un tratament.as vrea si eu sa va intreb daca cunoasteti voi vreuna serioasa si incercata de voi.Ea a auzit de o doctorita pe nume Chiurescu Codruta.As vrea sa stiu daca ati auzit de ea?e buna? va multumesc pt raspunsuri.

Mergi la inceput