Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

fetelor eu am fost in cluj si intr-adevar alta viata!si in valcea la fel.cred ca oriunde e mai civilizat si curat decat in bucuresti!


gabrittza 21sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

'neata fetele!!

acum io va zic ca una care a stat in Buc 7-8 ani si acum s-a intors in provincie.
Nici aici nu umbla cainii cu covrigi in coada, oamenii (cel putin in Cta) nu sunt muuult mai politicosi, dar macar sunt mai putini (in mijloacele de transport cel putin) si te izbesc mai putin magariile (sau se intampla mai rar). Oricum, eu cand mai vin in Bucuresti parca vin la spitalul de nebuni, trebuie sa-mi iau platosa de Buc ca sa nu ma atac sau enervez (nu mai zic la volan, ca va explicam ca sunt cam huliganca).
Cred ca e si o chestie de mentalitate de 'dog eat dog' ce cuprinde Romania, toata lumea trebuie parca sa lupte acum pentru supravietuire si face asta in cele mai marunte gesturi.

Ma uitam in Paris, indiferent de aglomeratie nimeni nu se imbulzeste la coborat/uract din metrou. si nu vorbesc de francezii blonzi si cu ochi albastri, ci toti, negrii, arabii etc. Cred ca-si pastreaza energia pentru luptele care chiar conteaza, nu au agresivitatea asta gata oricand sa explodeze...
e, hai ca ma lungesc aiurea...

Eu am avut un we greu acasa, f.f.f. greu, sper ca am trecut cu bine peste el, poate va povestesc cu alta ocazie -sa vad ca e cu adevarat ok si lamurita situatia. Bebe e bine, dupa ce am exagerat ca la balamuc, vad ca e cuminte.

Pozele de la intalnire sunt dragute tare, e bine ca faceti si lipeli (anca.diana, ai grija you heartbeaker!!)
las' ca mai facem noi una Cta si va aratam dup-aia.

si genusa, mai zi-ne de tine!!!
va pup si o saptamana buna
Monica 26+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

multumesc tuturor pt urarile de ziua mea sunteti niste scumpe

Minunica mea e cuminte foc, se trezeste odata cu noi si cum il aude pe tati, cum il si saluta ba cu un piciorus, ba cu o manuta e o scumpa! maine plecam spre Bucuresti ca miercuri avem programare la eco morfo-fetala unde sper sa ne spuna pe langa multe chestii bune si ca bebe are acelasi sex, feminin

imi pare nespus de rau pt kossir, nu e drept ce s-a intamplat insa din pacate nu exista consolare...

Angelique, si au am deja 6-7 kg luate in plus si tot 1,60m am... ce e pana acum nu ma ingrijoreaza f mult ci, asa cum spuneai si tu, ceea ce urmeaza e mai grav, oare cate vor fi in total??? numai sa fie bebelusii sanatosi si puternici, ca vom slabi noi dupa

super pozele de la intalnire, bravo voua fetelor! cred ca a fost tare vesela intalnirea hihi...ce-as fi venit si eu!

Louiza, multumim pt pontul cu revista, mi-am luat-o si eu azi si am luat si mami cu paturica

va pup!

Miutza 23+ Maya, minunica noastra :)
http://www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Neata zuzici, eu pe la serviciu dar nu am avut o clipa de relas sa va salut
Va scriu un roman micut, adica o nuvela mai bine zis
Imi pare enorm de rau ca nu am ajuns si eu, bine eu spusesem ca nu sunt sigura si dupa cum va spuneam ieri au venit si neamurile lu sotu de la galati, cica au avut treaba prin capitala si sau gandit sa ramana in weekend la soacra care nu a gasit nimic mai bun decat sa-i aduca pe capul meu ieri, si cum eram plina de spume ca vroiam sa vin sa le salut pe fete la 3 apoi sa ma duc la expo (ca al meu sot a stricatr programul de sambata) si nu mai puteam ca sau autoinvitat am facut pe purcica care ii este rau, nu am luat nimic ceea ce nu-mi sta in fire, i-am servit cu ice tea ca asta aveam si cu o visinata de la ai mei, nici cafea nu am facut ca nu am in casa noi nu bem cafea, aveam un plic de nes ptr mine cand poftesc sau ceai daca vroiau, ah si o cutie de alune. Si am stat bosumflata tot timpul si apoi cand a intrebat unchiul pe sotul meu daca se duce la siab in discutie, am replicat si eu prin o sa mearga cum am fost si eu la expo baby, mergem amandoi ca daca nu am luat carucior poate ne luam roata de rezerva la masina, si as am tinut-o la toate am comentat, pe seara ma suna socra sa ma intrebe daca m-a deranjat si am zis ca da, ca eu aveam planuri ca ma stie ca nu sutn nesimtita si omu la mine tre sa se simta bine dar mi-a stricat tot asa ca am facut pe vaca si pe purcica, si i-am zis mai femeie eu sunt gravida nu mai pot sa fac curat cum faceam inainte poate era dezordine la mine poate nu aveam chef poate si poate asa ca am bestelioto bine altadat sa nu mai imi bage pe gat pe toti cand are ea chf. O f nu va mai stresez cu ale mele, ma intorc la treaba ca am o carca si o sa ma uit si pe poze

Louiza 24s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deiutz spune:

quote:
Originally posted by docdecap

'neata fetele!!

acum io va zic ca una care a stat in Buc 7-8 ani si acum s-a intors in provincie.
Nici aici nu umbla cainii cu covrigi in coada, oamenii (cel putin in Cta) nu sunt muuult mai politicosi, dar macar sunt mai putini (in mijloacele de transport cel putin) si te izbesc mai putin magariile (sau se intampla mai rar). Oricum, eu cand mai vin in Bucuresti parca vin la spitalul de nebuni, trebuie sa-mi iau platosa de Buc ca sa nu ma atac sau enervez (nu mai zic la volan, ca va explicam ca sunt cam huliganca).
Cred ca e si o chestie de mentalitate de 'dog eat dog' ce cuprinde Romania, toata lumea trebuie parca sa lupte acum pentru supravietuire si face asta in cele mai marunte gesturi.

Ma uitam in Paris, indiferent de aglomeratie nimeni nu se imbulzeste la coborat/uract din metrou. si nu vorbesc de francezii blonzi si cu ochi albastri, ci toti, negrii, arabii etc. Cred ca-si pastreaza energia pentru luptele care chiar conteaza, nu au agresivitatea asta gata oricand sa explodeze...
e, hai ca ma lungesc aiurea...

Eu am avut un we greu acasa, f.f.f. greu, sper ca am trecut cu bine peste el, poate va povestesc cu alta ocazie -sa vad ca e cu adevarat ok si lamurita situatia. Bebe e bine, dupa ce am exagerat ca la balamuc, vad ca e cuminte.

Pozele de la intalnire sunt dragute tare, e bine ca faceti si lipeli (anca.diana, ai grija you heartbeaker!!)
las' ca mai facem noi una Cta si va aratam dup-aia.

si genusa, mai zi-ne de tine!!!
va pup si o saptamana buna
Monica 26+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'





Din pacate trebuie sa te contrazic...in Constanta nu cred ca e mai frumos sau oamenii sunt mai educati decat in Bucuresti. Daca e dupa mine, categoric sunt la fel de nesimtiti. Ma scuzati pentru limbaj, dar tocmai in dimineata asta m-am "plimbat" spre si dinspre doctorul de familie cu mijloacele de transport in comun. Si a fost jale. Nici un barbat sau ia o pauzare nu s-a sinchisit sa imi ofere vreun loc, desi burta se vede de la o posta,insa toti se uitau ca la film la mine. Ba mai mult, un tataie (ce cauta Doamne toti pensionarii intre 80 de ani si moarte in autobuze cand nu stiu cum sa se mai vaite ca sunt batrani si bolnavi???) era chiar revoltat ca nu am loc sa trec de el pentru a cobori din autobuz...
Cred ca este o problema (una dintre numeroasele probleme) pe care nu le vom rezolva prea curand...Tine tot de mentalitatea romanului, mentalitate cultivata cu "mare chin" in perioada comunista. Pentru a ni se ceda locul in autobuz, metrou, tranvai, etc. femeile (alea trecute de a doua varsta)sau barbatii trebuie sa aiba, printre altele, si cei 7 ani de acasa...pe care din pacate...

Deiutz
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

offf, Louiza, acum inteleg de ce a fost sotul intrebat mai demult cum de scapa ne-batut..
Lasa, iubita, nu te chinui prea mult pe tine, chinuie-i doar pe ceilalti, dar tu sa ramai bine dupa toata sifoneala...

stiu ca soacrele trebuie educate, e bine ca e departe totusi si nu-ti bate capul cu asta, e genul de lucru care trebuie lasat sa treaca si sa nu mai conteze.

te si uite o sa calmam mama si sa fie bine bb!!

Monica 26+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Deiutz,
eu spuneam ca nu sunt in nici un caz lapte si miere, numai ca eu am tremen de comparatie Bucurestiul si macar in Cta sunt mai putini oameni in autobuz, pe strada, in magazine. Adica mitocanie este, dar cantitate mai mica fata de Bucuresti.
Cu toata nesimtirea, parca lumea e mai putin agresiva prin comparatie cu capitala -in medie cel putin.

Monica 26+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

hei, salutare!

zic si io doua vorbe de intalnitea de aseara (c-asa sunt eu, mai cu delay). ma bucur f mult ca n-a putut aduna si sper sa ne revedem, in formule cat mai extinse. mj-am simtit fff bine si mi se pare ca e genul de "eveniment" care te face sa ajungi acasa simtindu-te mai usoara si zambitoare. iar ozi si luca, senzationali. a fost grozav! la mai mare!
gratiela, .

ma bag acum si pe poze, sa vad ce si cum. pup la toata lumea si o saptamana cat mai prietenoasa!

irina 24+
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

http://bd.lilypie.com/APump3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

fetelooooooooooooooooooor, ce pozeeeeeeeeeee! mortal! va individiez!

louiza, iti fac galerie! bravooooooooooooooooooo! iaca, asta o asteapta si pe soacra mea:))))
cat de curand....












miri_mik
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

luiza, ai fost cea mai tare la replica aia cu "daca tot nu ne-am luat carucior, poate luam macar roata de rezerva"!!! tine-o tot asa! fii sadica, mama, n-ai nimic de pierdut. profita acum mai mult ca oricand. orice le-ai zice, mai ales socrilor, in perioada asta, sa fie din suflet! mai ales ca, daca se vor simti cumva jigniti, o sa uite in clipa in care apare bebe, o sa se topeasca. nu vreau sa te-nvat "la rele" da' uneori e bine sa te descarci si daca e sa fie pe ei, asta e. putea fi mai rau.

te pup!

irina 24+
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

http://bd.lilypie.com/APump3.png

Mergi la inceput