Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna fetele...
Cred ca de azi sunt si eu inrandul lumii...am trimis 10 mesaje..poate incep sa vorbesc cu voi in timp real:)
Va pup si va doresc o saptamana cat mai buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by alina023

Buna de dimineata, zuze!

Raca, sa stapanesti sanatoasa caruciorul! Este fff frumos. Eu am avut un fix cu scaunelul de masina inclus (nu ma intrebati de ce), altfel cred ca ma bagam si eu la o frumushatza de-asta cu floricele.

Offf...am avut iar un conflict in trafic. Pana la urma dupa ce am dus copilul la gradinita am revenit cu masina acasa si am lasat-o in fata blocului. Am luat frumusel metroul si am ajuns mai repede si fara nervi (asta pentru ca m-am ambitionat sa nu ma enervez vazand nesimtirea celor care se uitau la burtica dar nici gand sa ofere cineva scaun).

Va doresc o zi si o saptamana cat mai bune!


Alina 28+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica





Adevarul e ca nesimtirea e mare. Nimeni nu te mai baga in seama chiar daca ai burta cat casa poporului. Eu acum cateva zile m-am confruntat in autobuz aglomerat cu aceeasi problema. La un moment dat s-a eliberat un loc insa nenea de langa mine a fost mai iute si s-a trantit pe scaun, e... atunci am facut si eu uz de nesimtire si efectiv i-am pus burta pe fatza dand vina pe aglomeratia din spatele meu, asa ca nu a avut ce face si mi-a cedat locul.
Imi aduc aminte ca una dintre zuze povestea apelat la tehnica "lesinul improvizat" intr-o situatie similara. Asta e, ne descurcam cum putem.

GUGU 27+ Alex
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

referitor la cedarea locului in autobuz mai avem multe de invatat la acest capitol!bunul simt a ramas undeva muuult in urma!

gabrittza 21sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Eu am o alta intrebare...barbatii ..ca barbatii..nu citesc printre randuri...dar femeile..care stiu ce inseamna sa ai picioarele umflate si sa te doara mijlocul...de ce se uita nedumerite..ca si cand ...esti invizibila...
Imi pare rau ca pana si mamele ..sunt rele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Asa este Alina. La fel ma gandeam si eu. Un barbat sa zic ca-l mai inteleg (ca nu stie ce inseamna, nu este educat etc...desi nici astea nu sunt scuze suficient de valabile) dar o femeie...si mai ales o femeie trecuta putin de varsta primei tinereti.. Cum poate uita si cum poate fi atat de rea? Serios vorbind, mie mi se pare ca oamenii s-au inrait foarte foarte tare in ultimii ani. Nu mai gasesti intelegere si respect, toti sunt interesati de propria persoana exclusiv si nimic altceva nu mai conteaza decat binele propriu.

Nu stiu daca asta se intampla numai in Bucuresti sau este situatie generala insa eu ma gandesc foarte serios ca in cativa ani sa ma mut in provincie (visul meu este sa ajung in Brasov).

Alina 28+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

alina e destul de greu ca atunci cand cu mare efort obtii un loc in autobuz(sau alt mijloc de transport) sa te mai gandsesti la gravidele care stau in picioare!e tare greu sa te ridici pt o gravida.ei si ele gandesc ca suntem tinere si putem sta in picioare.nu conteaza ca suntem gravide,si venim de la munca sau poate nu ne simtim bine!femeile au uitat ca si ele au fost candva gravide si nu le-ar fi convenit ca intr-un tramvai aglomerat sa stea in picioare!poate ca tb sa facem scandal ca sa obtinem un loc!eu una nu fac lucrul asta si stau in picioare dar asa ar trebui!

gabrittza 21sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

e dureros ca traim in lumea asta rea si copii nostri vor creste printre oameni rautaciosi care se gandesc numai la binele lor si nu le pasa de cei din jur chiar daca ii calca in picioare!

gabrittza 21sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Cred ca in ultima perioada tot mai multi locuitori ai Bucurestiului se gandesc la o scapare,....in provincie..
Si eu..ma gandesc adeseori.....dar..la fel de bine ma gandesc si ca...ar fi bine si aici daca oamenii ar fi un pic mai civilizati...asta e ..suntem multi..dar hai sa nu ne calcam in picioare..hai sa ne respectam..sa stam frumusel la coada..ca..nu se termina lumea...daca nu trecem primii strada ..sau daca ...ajungem cu 5 secunde inaintea colegului...offf...cred ca pe tema asta..am putea vorbi o vesnicie...
Cum spuneam...mie cel mai rau imi pare ca...cei care educa generatii de copii...tataicii si mamaitzele..de azi..sunt..rai..si hrapareti...iar copilasii astia..care vad numai scandaluri..si alrgaturi.,...si...inghionteli...or sa creada ca asta e normalitatea..si...vor fi rautaciosi de mici...
Si oricat de mult am incerca sa nu ii educam asa...societatea..nu ne va lasa...adik..oamenii de pe strada..cei de la semafor..din tramvaie..din magazine...oamenii de langa noi...
E mare pacat...


PS...Intr-un mesaj trist..am si ceva..vesel...Sunt atre happy ca vb live cu voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

asta spuneam si eu alina ca lumea asta rea e prea mare....si din ce in ce mai rea!dar nu pot sa nu ma intreb de ce inainte nu era chiar asa?de ce inainte stiam sa fim civilizati si cu bun simt?

gabrittza 21sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Totusi am vazut un oras in Romania unde lumea stie sa se poarte civilizat, stie sa stea la o coada ordonata (ca in rest la noi vezi cozi in forma de spermatozoid si atat), nu se calca in picioare la urcare in autobuz etc. Hai sa ne mutam in CLUJ.

GUGU 27+ Alex
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput