Mamici de septembrie-octombrie 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Pun si eu fetele la treaba pentru tine, Adimercedes


Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Lia_B

Roxali, multumesc

Lia, Runa Miruna 21-08-2007

dar cat se tine in fundulet?



Lia iei termometrul, il ungi putin la varf cu bepantene sau cu alta crema de bebelus si il infigi in fundulet numai partea metalica, nu mai mult de 1 cm!! Il tii acolo 30 secunde si eventual il rasucestiusor usor in jurul axului, ca pe un creion...intelegi... dupa aia trebuie sa faca kk.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Nastere usoara, Adimercedes

Lia, Runa Miruna 21-08-2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Andries
Executat si... nimic!!!

Lia, Runa Miruna 21-08-2007
of... poate se indura sa faca singura pana la urma?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

adimercedes bafta la nascut!! hai ca mult a fost, putin a ramas!!

Fetelemultam de urari de sanatate, parca ma simt mai bine, sunt la a patra pastila de augmentin si vad ca secretiile au inceput sa "coaca" si sa se evacueze, azi noapte am luat un diazepam si am dormit si eu bine de tot!!

Sabinelu si Simona eu pe 29 oct sper sa-mi tin bebele in brate, nu stiu daca voi fi in stare sa ajung la Busteni. Mai depinde si de vreme, daca e frig nu ma risc la o alta raceala. Eu una tot mai sper la o cezariana, imi este pur si simplu groaza sa-l scot si pe asta tot pe jos, nu ca m-ar durea pe mine, dar imi e frica sa nu se sufoce la nastere, de' am si eu piticii mei.

Roxana te invidiez daca spui ca pe tine agitatia te relaxeaza, pe mine cel mai bine ma relaxeaza o cafea cu ceva dulce, consumata in liniste la PC sau la TV, in juma' de ora sunt ca noua!!



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Lia_B

Andries
Executat si... nimic!!!

Lia, Runa Miruna 21-08-2007




ai un pic rabdare, acum funduletul este stimulat de la crema si kk incepe sa se miste in intestin, mai lasa-l juma de ora, sigur iese. de cand nu a facut? poti sa-i scoti pampersul si sa-l lasi doar invelit intr-un scutec si acoperit cu paturica, unii nu pot face ca lumea in pampers.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

pai, de o zi jumate, dar se chinuie in continuu de aseara, fara sa doarma (si nici eu!!!)si nu sunt colici.

Lia, Runa Miruna 21-08-2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

saphir sa-ti traiasca si sa te bucuri de puisor!!

Sabina, Victor al meu ieri s-a zgariat intr-un gard din parc si de atunci se vaicareste intr-una!! Spui ca-i ies matele pe acolo. Cu cat incerc sa ii spun ca nu e mare lucru, cu atat se simte mai neglijat si se vaita mai tare

Simona, vreau si eu parola la mailul comun, am nevoie de textele alea de lege, please da-mi un PM.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Adimercedes, hai ca sigur a venit momentul!
Tzin pumnii sa-tzi vezi azi comoara! O sa fie un copil de duminica (Sonntagskind) foarte deosebit!

Pun si majorete si dixie band si... ce vrei tu - numai sa fie bine!



Piciulika 39+ Michael
www.flickr.com/photos/10474507@N06/1424313690/in/set-72157602122148487/" target="_blank"> Rotunjimi de luna a 9a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Lia mai lasa-l o juma' de ora - o ora, daca nu iese, te duci la farmacie si cumperi supozitoare cu glicerina pentru copii (vezi nu lua de adult), iei un supozitor si in tai in 4 sferturi PE LUNG si ii pui un sfert de supozitor, nu mai mult.

edit: e greu de taiat pe lung la temperatura camerei, pune-l putin in frigider ca sa se intareasca si sa il poti taia cu un cutit bine ascutit.

Andries

Mergi la inceput