Mamici de septembrie-octombrie 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara. Incerc sa recuperez din urma desi sunt franta dupa petrecere. Multam de urari, a fost foarte fain. Am comandat mancare la restaurant asa ca nu am gatit eu. Imi pare rau ca nu am avut timp sa fac eu poze, insa a facut cumnatul meu si o sa il rog sa mi le dea. Ne-am simtit tare bine, pe mine ma relaxeaza sa am multa lume in jur. Prietena mea s-a minunat cata energie am desi zic mereu ca nu mai pot de oboseala, insa nu a inteles ca de fapt eu asa imi culeg energia prin activitate. Ma rog, si ma mai vaicaresc de pitica mea. Desi ea intrece orice limite, am albit azi la coafor de ce a facut pe acolo (desi e a nu stiu cata oara cand o iau cu mine), cred ca nu ma mai primesc alea pe acolo.

BB e ok, a fost cuminte dar nu exagerat. Pentru ca party a fost tarziu si toti musafirii au intarziat (unii si 2 ore), s-a suprapus cu criza de colici si ceva ceva mofturi a facut si micutul. M-am si speriat la un moment dat ca mi se parea cald si i-am pus termometrul. Avea 37.6, insa acum inainte de baie avea 37.1. Imi e tare frica cu el, ca Alex e mucioasa rau rau.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Felicitari Cristina Florea,Saphir!Sa va traiasca bebicii,sa fie sanatosi si sa va aduca bucurii!

Mirella76,Rodica vazut pozele cu puii vostri,sunt tare dulci!

Mami25_7 iti tin pumnii si n-are rost sa intri in panica,tocmai acum spre sfarsit..uite si niste fete harnice


Noi in seara asta am iesit la o mica plimbare,dar si ca sa-mi iau un ceai diuretic,caci de cateva zile mi s-au umflat gleznele,ma dor si deabia mai merg.Am luat si in greutate cam mult,in cateva zile,probabil din cauza retentiei de lichide.Poate are ceva efect ceaiul asta.

Dana 38s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, ai dreptate ca asa se intampla cu copiii, te plangi de ei si cand vine cineva sunt smirna de te cred oamenii nebuna. Sa stii ca asa a fost Andrei la doctor, cand eu ma plangeam ca e agitat. Ba a adormit pe acolo si nemancat si fara plans.

Andries, multa sanatate, sa scapi repede de raceala.

Yaia si Adimercedes, va tin pumnii sa nasteti mai repede, ca vad ca nu mai aveti rabdare. Ma gandeam zilele astea ca la noi la odisee au fost multe nasteri mai devreme dar si mai multe la termen si cu BBi rugati sa iasa mai repede.

Myral, taietura este si in interior normal, sunt mai multe straturi cusute. Mie mi-a zis cosmeticiana cand am fost la epilat ca spre interior se simte mai tare pe cusatura.

Betty, nu stiu ce sa mai zic, pare ca Mario se hraneste bine, eu zic ca ziua are colici si ei mai confund crampele cu foamea. Uite si la noi, la o ora dupa ditamai biberonul Andrei se comporta ca mort de foame, si daca depaseste criza cu pricina nu mai sunt probleme.
Vaccinul se numeste Infanrix Hexa.

Mandarinutza, pare ca e cam aceeasi situatie ca la Betty.

Cristina Florea, felicitari, sa va traiasca fetita si sa fie sanatoasa.

Myral, eu nu am mai auzit pana acum sa dai vitamine la nou nascut, nici macar la prematuri.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, nici neuronul meu nu si-a revenit. Inca uit, nu percutez la poante, si sunt tot asa neatenta.

Teodora, bine ca sunt si eu utila la ridicat moralul. Macar al altora, ca eu sunt mai mereu depresiva.

Rodica, nu e nici un dubiu ca BB a luat din maternitate. Sigur ca putea fi unul din voi purtator, dar e mai putin probabil sa fi aparut asa de repede. Stafilococul auriu e pacatos rau pe piele, nu scapi asa usor, apare in valuri si e posibil sa mai apara. Nu prea pricep insa de ce trebuie antibiiotic injectabil. Ma mai interesez eu la cineva care a avut o problema similara cu BB si iti spun cum a rezolvat. Sa stii ca Alex a iesit cu stafilococul asta la ochisori,

Mami_25, hai curaj ca mai e putin si iti vezi puiul.

Sim, sa stii ca si eu mananc de nervi, nu mai stiu daca am scris pe forum pana acum. Nu e deloc bine. Uite d-aia nu am atins target de silueta.






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, acum am citit de Sofia, sper sa nu fie probleme. Si zapacita mea se raneste mereu, azi s-a cam harjonit cu nasicul, normal ca a iesit cam caftita.

Ana, la noi in permanenta sunt desene date tare, un calculator deschis, piese trantite pe jos, zdupaieli, etc. Choar am observat ca in prezenta Alexandrei BB e mult mai agitat si de regula perioada lui de agitatie plans este seara cand sunt cu amandoi. Cand sunt doar cu el si ii pot acorda mai multa atentie, plus ca e liniste si poate adormi fara sa pice pe parchet o ditamai masinuta metalica , este cumintel.

Saphir, felicitari, sa iti traiasca puiul si sa fie sanatos si norocos! Inca un bebelus nascut de ziua mea.

Gata, ma duc la nani. Aud ceva foieli de la BB, sper sa nu am circ tocmai azi cand sunt franta, cu atat mai mult cu cat sotul meu s-a dus deja la culcare. Numai eu huhurez pe net. Va pup, noapte buna, pe maine!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Saphir, felicitari!Sa va traiasca, sa va bucurati de el.



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Bebe abia acum a adormit. Asta dupa o criza de plans de 3 ore . Eu una sunt zombie si am nervii praf, dar am intrat sa vad ce mai e pe aici, poate ma mai calmez. Cred ca ma duc sa fac si eu un dus ca nu am mai apucat si dupa aia sa ma bag la somn. Sper sa doarma si el macar 3 ore ca sa imi refac si eu energia si poate intre timp ajunge si sotul acasa si i-l mai pasez si lui ca eu una nu mai pot. Nu stiu ce are, nene, ca nu a mai facut de astea. De fapt, cred ca am o idee. In we, cand e si tati acasa e mult mai agitat decat in timpul saptamanii cand sunt doar eu cu el. Astazi, de ex, cand am vrut sa plecam in parc, am intarziat o ora pt ca tati s-a dus tarziu la piata si uite asa am dat peste cap tot programul lui bb. Cand trebuia sa doarma, manca sau urla si am ajuns sa stau noaptea sa il ascult cum urla.
Cecilia, merg la IOR, langa terasa La Tramvai. De fapt, pe acolo intru in parc, dupa aia umblu si io pe acolo.
Felicitari, Saphir! Sa fie sanatos voinicelul tau!
Sabina, eu as vrea sa merg la Sinaia, dar daca bebe e urlacios cum a fost zilele astea, nu pup eu sa ma ia husbandul cu el ca cica mai are si de invatat Deocamdata sunt in negocieri cu el.
Mami,
Gata, mi-am varsat naduful, ma duc la dus si poate prind cateva ore de somn.


Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Buuuun, macar am facut dus, parca devine mai roz situatia. M-am infipt si intr-un strugure mare ca sa fie si mai bine. BB maraie prin somn, cred ca il doare burtica, dar macar doarme. Mie, in schimb, mi-a fugit somnul, desi mi se inchideau ochii cand eram la BB in camera.
Sabina, sper ca e OK Sofia.
Roxana, imi pare bine ca te-ai relaxat putin. Sincer, visez si eu la cateva ore de relaxare, dar probabil ca mai am de asteptat pana va mai veni mama in vizita sau pana mergem noi la ea. In rest sunt singura, singurica cu bb. Nici nu vreau sa ma gandesc ce nebunie e cu 2.
Lecitina am voie sa iau daca alaptez? Nu de alta, dar poate imi mai aduc neuronul pe calea cea buna. L-am disperat si pe sot.
Hai ca ma bag si eu in pat, mai deschid televizorul si poate ma ia somnul.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Buuuun, macar am facut dus, parca devine mai roz situatia. M-am infipt si intr-un strugure mare ca sa fie si mai bine. BB maraie prin somn, cred ca il doare burtica, dar macar doarme. Mie, in schimb, mi-a fugit somnul, desi mi se inchideau ochii cand eram la BB in camera.
Sabina, sper ca e OK Sofia.
Roxana, imi pare bine ca te-ai relaxat putin. Sincer, visez si eu la cateva ore de relaxare, dar probabil ca mai am de asteptat pana va mai veni mama in vizita sau pana mergem noi la ea. In rest sunt singura, singurica cu bb. Nici nu vreau sa ma gandesc ce nebunie e cu 2.
Lecitina am voie sa iau daca alaptez? Nu de alta, dar poate imi mai aduc neuronul pe calea cea buna. L-am disperat si pe sot.
Hai ca ma bag si eu in pat, mai deschid televizorul si poate ma ia somnul.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste



Sim, citisem undeva ca lecitina nu e tocmai indicata, dar nu mai stiu exact de ce. Cred ca e mult mai indicat sa iei ulei de peste.

Iti tin pumnii sa intrati in rutina cu bebe.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

AJUTOOOR!!!

Urla bebelina de aseara ca nu poate face kk. Cum se procedeaza cu termometrul, ca nu mai rezist? Sau ce solutii mai sunt?




Lia, Runa Miruna 21-08-2007

Mergi la inceput