Mamici de septembrie-octombrie 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Buna seara, mamici.
Am intrat sa va spun ca am nascut si eu, pe 27 septembrie la ora 17.55 un baietel de 3.115gr. Nasterea a fost naturala, fara epidurala, ca nu au mai avut timp sa-mi faca. La 17.02 mi-am facut internarea, deja aveam deschidere 5, m-au dus imediat in sala de nastere, unde abia au apucat sa ma puna pe masa, ca am si nascut. Durerile au fost groaznice, dar spre norocul meu nu au durat prea mult.
Ieri am iesit din spital, suntem acasa si incercam sa ne acomodam la programul de zi cu zi.

Felicitari mamicilor noi si o sa mai revenim.
Va pupam

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Felicitari Saphir! Sa-ti traiasca flacaul, sa fie sanatos si cuminte, sa va aduca numai bucurii! Si tie refacere rapida!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Saphir, felicitari! sa-ti traiasca flacaul!!

Ana, pai unii bebei se infunda mai rau, altii mai putin.
eu nu il mai desfund de 2 ori pe zi de catva timp(sa fie cateva zile)

Gheo nu face f f urat, pt ca la ora aia mica e adormit, si el oricum e un bb f intelegator, nu e prea urlacios din fire.Sora lui facea nasoool de toooot.Da nici nu se infunda ca el, am desfundat-o maxim de 3, 4 ori.

Sofiei i=a trecut durerea, am impresia ca nu s-a lovit asa rau cum credeam, a fost si nitel teatru (din fericire!!)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Simule, hai nu mai fi tristuta.
Mai bine zi-mi, mai mergeti in octombrie la Sinaia? ca noi vrem la Busteni a doua jumatate a lunii octobrie, poate ne vedem!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina, sper sa nu fie nevoie sa-l desfund de prea multe ori, ca zau face urat! E drept ca era treaz bine cand i-am aplicat manevra...

Ce munte? Cand? Si eu vreau in octombrie la munte! Daca e vreme buna spre sfarsitul lunii. Serios! Macar un sfarsit de saptamana.

In alta ordine de idei, Mirunei i s-a facut somn... Aleluia!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu pe 29 tre sa fiu la control la nea Badiu, deci o sa mergem cam intre 13 - 28 oct.
daca Andriesa nu e mamica de spt....faceam mega intalnire la busteni

Sofia n-a dormit la pranz, deci la ora 22 a cazut la datorie....sper ca nu de la lovitura la cap



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

cat despre Mirunici, eu de aia nu i-am luat Sofiei jucarii din astea
m-am fript cu o trusa de percutie de la TCM, tamburina, xilofon, maracas.... vai mieeeeeeeeeeeeee:))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Ehehe, Sabino, avem state vechi la capitolul jucarii enervante... Cand avea Miruna un an, a primit de la niste fini de-ai parintilor mei (eram in vizita la Targu Mures) un telefon cu baterii. Tot drumul de intoarcere spre Bucuresti eu am fost "bolnava" (dadusem intr-o criza de bila si varsam in continuu), iar Miruna a cantat din telefonul ei, cu pauzele de somn de rigoare. Cand am ajuns acasa Mihai a dus jucarica direct la tomberon.

"Computerul" asta al lui fi-mea nu-i chiar rau, ca are tot felul de joculete de coordonare, de logica. Dar are si cateva sunete enervante.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

acuma, adevarul e ca suntem si noi obosite si cu capsa pusa,mai ales tu, cu bb cozonacel colicios, in conditii de relax induram mai bine jucarelele



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by saphir

Buna seara, mamici.
Am intrat sa va spun ca am nascut si eu, pe 27 septembrie la ora 17.55 un baietel de 3.115gr. Nasterea a fost naturala, fara epidurala, ca nu au mai avut timp sa-mi faca. La 17.02 mi-am facut internarea, deja aveam deschidere 5, m-au dus imediat in sala de nastere, unde abia au apucat sa ma puna pe masa, ca am si nascut. Durerile au fost groaznice, dar spre norocul meu nu au durat prea mult.
Ieri am iesit din spital, suntem acasa si incercam sa ne acomodam la programul de zi cu zi.

Felicitari mamicilor noi si o sa mai revenim.
Va pupam

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre


felicitari,sa va traiasca flacaul si sa va bucurati de el!!!!!!




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput