Durerea unei pierderi de sarcina ( 40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata!
Imi pare rau ca ni s-au alaturat fete noi care au trecut prin lucruri groaznice.Kossir si Iuli imi pare rau.Din pacate acum nu gasesc cuvinte sa va imbarbatez pt ca sunt varza,m-am trezit terminata psihic,parca imi revenisem si acum iar am cazut in butoi gandindu-ma la ingerasul pe care l-am pierdut........
Myry ma bucur pt tine si sa dea Dumnezeu ca totul sa mearga ca la carte!!!!!!
Fetelor va pup pe toate si ma iertati ca nu va scriu la fiecare dar am o stare foarte proasta........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna fetelor! Cred ca norul asta de afara ne-a bagat din nou la tristete...
Mussette, nu fi trista si nu te apropia de butoi ca vine L58 cu.
Imi pare rau ca si Iuli trece printr-o drama ca si noi...Iti suntem alaturi si sunt sigura ca vei reusi sa treci mai usor peste suferinta, alaturi de noi!
S aveti o zi frumoasa si un week-end pe cinste! Eu voi pleca la parintii mei si voi fi alaturi de nepotica mea, pe care o ador...Azi ma duc sa ii cumpar bomboanele preferate si o rochita...
Pupi.

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Buna dimineata ,fetelor ma alatur si eu voua ,pe 17.05.2006 am pierdut un ingeras de 24 saptamani ,iar acum pe 25.09.2007 sarcina de 15 sapt oprita in evolutie ,prima data stiu ca dupa mi-a dat dr ceva antibiotic si niste pastilute pt sani sa se opreasca lactatia ,dar acum nu mi s-a dat decat indometacin si doxicilina iar pt sani nimic si deja au inceput sa ma doara si s-au unflat .Va rog sa ma ajutati daca stiti cum se numeste acel medicament de oprire a lactatiei ,era ceva cu "b" parca ..dar nici nu stiu unde sa caut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

miha74 tin pumnii sa iasa bine analizele de ziua 14 si sa poti incepe iar "proiectul bb".
Pepsi sper sa-i treaca repede raceala piticutului David si abia astept sa-mi spui cum ti s-a parut reteta. si inca o data sanatate lui Davidutz.
Michelle imi pare tare rau ca nu a fost sa fie, nu ti-am zis pana acum, dar speram ca luna asta, chiar daca nu ati prestat la ovu, sa se fii prins, mai ales ca ti-ai luat gandul...sper draga mea sa te refaci repede dupa dezamagirea asta si cu incredere sa mergi mai departe si sa fie bine. si sunt alaturi de tine, stii.
musette pai cum ne-am inteles? Ia da mana la mine si hopa sus, ca viata e frumoasa , trebuie sa stii sa o traiesti si sa te bucuri de ea si tu ce faci? Vrei sa trec la "represalii" cu doamna...stii tu care? .
DanaD imi pare tare rau pentru pierderile tale...trebuie sa fii tare, sa poti depasi momentul, chiar daca pare imposibil si sa mergi mai departe cu credinta in DD si cu speranta, astea te vor ajuta mult sa te simti mai bine si sa ai incredere ca data viitoare o sa fie bine si o sa-ti tii copilasul sanatos in brate.
Pentru oprirea lactatie, fetele parca ziceau de Bromocriptina parca, nu sunt sigura. si nu mai fii trista, nu-ti pierde speranta.

Va pe toate, aveti grija de voi si sper sa nu mai fiti triste si sa avem doar vesti bune.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

jojo_miha eu incep galeria Nastere usoara!!!.
Mirela LA MULTI ANI !!! Sa fii sanatoasa, sa ai parte numai de bucurii si cea mai mare implinire sa ai parte de ea cat mai repede..



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

aaaaaaaa da bromcriptina e ,merci mult ,sunt asa de zapacita de nici nu mai stiu sa caut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyx spune:

Buna fetelor.

La multi ani Liana. Te rog sa ma ierti pentru intarziere.
La multi ani si tie Mirela. Sa fiti sanatoase fetelor si sa aveti numai ce va doriti voi.

Din pacate ni s-au alaturat fete noi. Tot citesc de vreo doua zile postarile voastre si nici macar nu-mi dau seama ce sa va spun. ce v-as putea spune? ca imi pare rau ca suferiti? Doamne pare atat de banal. Cand stii cum doare pur si simplu nu-ti gasesti cuvintele sa consolezi pe cineva. Sper sa reusiti alaturi de fetele de aici sa depasiti acest prag si sa va regasiti cat de cat puterea de a continua. Eu pot spune ca aici am gasit toata intelegerea din lume si un sprijin important.
scrieti aici ori de cate ori simtiti nevoia. Asa o sa va mai descarcati si o sa reusiti sa gestionati durerea.

Michelle e grea ziua 1. Stim toate. Dar asa cum ai trecut de atatea zile 1 asa o sa treci si de asta. Vorbeste cu noi.

Flavia, multa sanatate micutului. Sper ca nu e nimic grav. Sunt convinsa ca tu ai mare grija de el si se va face bine.

Myry felicitari pentru sarcinuta. De data asta o sa fie bine.

Catty tu cum te mai simti?
Musettepink sa te mai inseninezi un pic.

Fetelor noi am decis ca dupa ce vine CM sa merg din nou la doctorita mea si sa repet procedura din iarna in urma careia am ramas gravida. Adica stimulare ovariana, monitorizare si contact sexual dirijat.
Pana atunci l-am trecut pe sot din nou pe naturiste.
Acum vreau sa va cer parerea, daca stiti ceva despre chestiile astea.
Ii dau sotului asa: tinctura de BU, Maca, Tribulus terestris, cate 3 pe zi, Zinc si tablete de telina cate 1 pe zi.
Intrebarea mea este: oare n-or fi prea multe? Adica este cumva posibil ca toate astea sa se bata cumva cap in cap si in loc de efectul dorit sa obtin cine stie ce?
Iertati-mi ignoranta dar.... ma gandeam ca daca stiti ceva despre astea... mi-ar prinde bi e orice sugestie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Oau! Mai fetelor, numa cateva ore am plecat si ati si scris 6-7 pagini. E greu sa tin pasul cu voi! Dar mai rau este ca vad ca s-au mai alaturat cateva fete. Imi pare foarte rau si sper ca aici sa isi gaseasca putina liniste si multa putere sa mearga mai departe si sa reuseasca!


myry - ai vazut ? de azi inainte sa ai programate cateva sesiuni in fiecare zi de ganduri pozitive pentru si despre bebe ala mic cat un puncticel!

iuli2you - incompatibilitatea RH-ului intre parinti nu este in zilele noastre o problema foarte mare. Si eu am o colega acum care are ea RH negativ si sotul pozitiv si totul merge foarte bine. Dar isi face constant teste si la o adica sunt metode sa o ajute. Ideea este sa stii de la bun inceput ca exista problema asta Imi pare rau ca ai aflat asa tarziu. Dar data viitoare va fi bine pentru ca un doctor bun va sti cum sa te ajute sa nu mai ai probleme.

DanaD29 - imi pare rau ca te-ai alaturat si tu noua. Ce investigatii ti-ai facut? Cum te simti acum si ce planuri ai asa in urmatoarele luni?

kossir - m-am tot gandit la tine zilele astea. imi pare foarte foarte rau. initial am fost colega de odisee cu tine si cu mav din cate imi mai amintesc. eu am pierdut-o la 10 saptamani, motive necunoscute. imi pare foarte foarte rau pentru ce ti s-a intamplat. mi se pare dupa toate chestiile pe care le-am auzit ca este mai mult decat crucial sa ai un doctor bun care sa te si monitorizeze de aproape. data viitoare sa cauti din timp unul despre care sa stii de ce e in stare (daca gasesti date destule pe net despre el, sau pe la fete)... e foarte foarte greu. ma gandesc la tine si sper sa iti revii cat mai repede. asa e cel mai bine, ca sa putem avea bebe cat mai repede, ca timpul trece destul de repede.

IreneCAM - sorry ca nu stiu sa iti zic nimica despre intrebarea ta. dar doctorul tau ?

miha74 - inseamna ca ai o bomboana de fetita! eu cred ca nu e rau sa ne aratam uneori sentimentele in fata copiilor (tristetea, lacrimile). pentru ca sunt si ei niste mici oameni care invata de la noi si sa se exteriorizeze si sa fie curajosi si asa mai departe. la Synevo apare rezultatul in 1-2 zile. Costa 29 de lei.

L5845 - multumesc, multumesc Daca vreti pot face eu lista cu datele de nastere.
Asta inseamna toata lumea sa isi declare data nasterii, si cand se aduna toate numele, dau la danangie sa posteze pe unde crede ea ca e mai bine.

Azi am vazut o in vreo 5-6 luni in metrou (nu ma pricep sa evaluez). Era o femeie foarte frumoasa si slaaabaaa de ziceai ca nu a mai mancat de vreo 6 luni. Avea destula burtica. Stateau 5 femei pe randul langa care s-a asezat ea, si nu s-a ridicat UNA sa ii dea locul... de barbati nu mai zic nimic... ce au ei habar. Dar femeile? Femeile care trec si ele la un moment dat in viata lor prin asta?? Mi s-a facut sila. Asa au ajuns oamenii care locuiesc in Bucuresti, sa nu mai bage in seama nimic in jurul lor si sa nu le mai pese de chestii dinastea de cand lumea... uitandu-ma la ea nu ma puteam opri sa ma gandesc "ce frumos! ce frumos este si trebuie sa fie sa astepti un copil, sa fie totul bine. ce chestie frumoasa a dat Dumnezeu femeilor!". In momente din astea nu mai imi vine sa ma relaxez si sa mai astept vreo 2 luni... imi vine sa gresesc intentionat calculele cu perioada fertila si sa vad ce se intampla


In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by musettepink

Buna dimineata!
Imi pare rau ca ni s-au alaturat fete noi care au trecut prin lucruri groaznice.Kossir si Iuli imi pare rau.Din pacate acum nu gasesc cuvinte sa va imbarbatez pt ca sunt varza,m-am trezit terminata psihic,parca imi revenisem si acum iar am cazut in butoi gandindu-ma la ingerasul pe care l-am pierdut........
Myry ma bucur pt tine si sa dea Dumnezeu ca totul sa mearga ca la carte!!!!!!
Fetelor va pup pe toate si ma iertati ca nu va scriu la fiecare dar am o stare foarte proasta........



Musette, uite, sa iti spun ceva. Mai tii minte ca am avut o plimbare lunga cu bunica mea ? de fapt nu a fost chiar asa lunga ca am dat doar o tura de 2-3 blocuri dar a durat vreo 2 ore.... ok, am pus-o sa imi povesteaca cum era pe vremea ei.. daca femeile pierdeau asa sarcini si ce si cum faceau... si mi-a povestit multe lucruri. femeile au pierdut dintotdeauna sarcini. cum zicea si doctorul, asa stie mama natura sa faca treaba asta si asa a gasit ea de cuviinta ca e mai bine ca sa se nasca copii cat mai sanatosi. din cauza asta, femei cu povesti foarte foarte triste ni se vor tot alatura. ideea este doar sa invatam una de la alta si sa ne sporim sansele pe viitor. sa ne gasim doctori buni si sa trecem la treaba. timpul trece repede si hopa peste 30 de ani si nici un bebe... merita sa ne revenim cat mai repede ca sa ajungem mamaici cat mai repede. sper ca are sens ce zic

In asteptarea lui

Mergi la inceput