Durerea unei pierderi de sarcina ( 40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

iuli2you offf, imi pare atat de rau ca si tu ai ajuns pe listuta cu tristete...dar capul sus, nu trebuie sa-ti pierzi speranta ca intr-o zi, o sa-ti tii copilasul sanatos in brate.Trebuie sa fii puternica si vei reusi cu siguranta. Noi suntem alaturi de tine si oricand ai nevoie de noi, vom fi aici. si putere sa te ridici si sa mergi mai departe cu incredere si gand bun.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IULI ce grupa sanguina are sotul tau? Din privinta RH nu te preocupa. Nu e nici un pericol pentru ca tu ai RH pozitiv. Dar vreau sa stiu ce grupa sanguina are sotul tau?




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

iuli2you curaj! asteptam soarele sa iasa si pe strada noastra!
Lau- mda o sa ma duc maine sa imi continui cautarile...si astept z14 ca sa vad cum stau cu faza ovulatorie

Danagie- fizic sunt Ok, cm dupa chiuretaj a fost fara probleme, nici prea-prea, nici foarte-foarte. Ma enerveaza ca am aceasta suspiciune asupra analizelor (spunea cineva capitolul trecut....ca nu e totul sa faci toate analizele ). Dar dupa fiecare sarcina pierduta am avut sentimentul ca nu am cautat suficient de mult si de bine sa aflu DE CE...

Flavia - nu stiu daca esti mai bine... dar "am simtit" ca ai depasit un pic situatia si ma bucur nespus. ai grija de bobocei care ii ai acasa.

Noapte buna,
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kossir, azi nu am avut timp decit sa-ti dau pm-ul acela, acuma ca dorm piticii mei iti raspund si aici! imi pare tare rau si cuvintele nu isi au rostul parca!fetele de la mine de la odisee ziceau ca este ceva mai bun decit bromcriptina, daca vrei ma pot interesa sa vad ce e. curaj mult

iuli, eu stiam ca e mai periculos cind mama are rh-ul negativ, dar iti zic ce stiu eu, daca fatul are rh-ul mamei atunci e ok, daca nu atunci apar probleme ca organismul tau il respinge, asta e si cind mama are negativ si tata pozitiv si fatul pozitiv, mama cu negativ il respinge, la fel si in cazul tau, daca fatul e negativ si tu pozitiv cred ca apare incompatibilitate, dar este un vaccin care se face, chiar era un subiect pe forum cu rh-ul, daca dau de el ti-l dau. imi pare tare rau ca treci prin asta si inca a treia oara!nu=i sparge capul sotului ca mai e nevoie de el saracu

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush MULTI ANI TRAIASCAAAAAAAA MULTI ANI TRAIASCAAAAAAAA LA MULTI ANI, CINE SA TRAIASCAAAAAAAA CINE SA TRAIASCAAAAAAAA LA MULTI ANI! sa iti tii in brate copilul cit mai curind e tot ce iti doresc, si sanatate ca fara ea nu putem!

myry, ma bucur din suflet ca esti bine, da nici nu se putea altfel nu?!

lau, nu stiu cum de a racit, ca nu e nimeni racit aici, am fost acuma 2-3 saptamini, bine ca dominic nu e!am facut reteta merci miine o gustam.

laura, habar nu am cum a racit, am stat treaza toata noaptea, cred ca am dormit 1 ora toata noaptea!azi el a recuperat si eu putin, sper la noapte sa fie mai bine, nasol e ca nu am voie sa-i dau nimic ca e prea mic!

liana, ma bucur ca m-ai auzit!

caty, cum mai esti?

va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli2you spune:

mirelush Sa traiesti ani multi fericiti si sa ai parte numai de impliniri ,dragoste ,viara lunga, trandafiri,,momente frmoase ,sperante implinite si tot ce e frumos.

danangie iti spun maine ce grupa are sotul ca nu stiu
c.myry sarcina usoara pina la pina 9 luni, felicitari pt II si un bebe sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

La mine e ziua1...nici nu pot sa va spun cat de trista sunt...inca o luna s-a dus...nu stiu incet incep sa cred ca singurii copii care ii voi avea vor fi numai cei doi ingerasi din ceruri...atat de tare ma doare fetelor...oare pana cand?chir nu sufar destul?de ce tre sa ma chinui si acum atat de mult?Chiar ma gandesc sa renunt...nu mai stiu credeti-ma...
Scuzati dar nu am putere sa va raspund...Aveti grija de voi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Dana, multumim pt noua pagina, sa de Domnul sa fie una cu noroc!

Te rog sa ma treci si pe mine la capitolul de aspirante… avort spontan, 8s, pe 2 iulie…

Myry : FELICITARI, sa dea domnul ca bobuletul sa se transforme intr-un pui de omn sanatos !

Carmen, sunt momente in care cuvintele sunt de prisos… Ai grija de tine, noi suntem cu sufletul alaturi de voi.

Iuli, imi pare rau… ma regasesc in sentimentele traite de tine, sa speram ca e ultima data cand am simtit asa ! Iti tin pumnii sa te refaci rapid, fizic si psihic. Din fericire la mine asa a fost ! Important e sa ii ai pe cei dragi aproape, deci lasa vaza jos, da-i un pupic si faceti impacare-impacare.
Cat despre RH, e foarte bine ca e pozitiv, important este RH-ul tau. Daca este pozitiv, URA!, nu sunt probleme, daca este negativ, atunci stiu ca pot interveni probleme in timpul unei viitoare sarcini. Din pacate si eu RH-ul negativ si ma gandesc cu groaza la ce s-ar putea intampla, dar DD o sa aiba grija, sper..

Dana, incearca sa bei o cana de apa calduta cu o lingurita de bicarbonat dizolvata, de 2-3 ori pe zi. La mine a mers.

Flavia, pari mai bine, ce-ti mai fac puisorii?

Mirelush. LA MULTI ANI ! Sanatate, fericire, copii frumosi si sanatosi !

Michelle, oricat ne-am stradui, nu putem sa ne punem contra vietii. Sunt unele lucruri care trebuie sa se intample si unele nu. Poate nu era luna aceasta momentul. Poate un puiut de om astepata luna viitoare ca sa prinda viata. Incearca sa iei lucrurile asa cum sunt. Stiu ca este greu, dar eu asa trec mai departe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

IULI, nu pot sa-ti spun decat ca sunt alaturi te tine si ca iti doresc sa ai multa putere acum in momentele astea cumplite. Imi pare foarte rau pentru pierderea ta. Legat de RH, eu stiu ca nu e o problema majora, sa pot face dozari de anticorpi, la laborator sigur iti vor spune ce ai de facut. Dar pana acum ai facut un dozaj de anticorpi? Se face de obicei odata cu RH. Stiu de la mama mea care cu asta se ocupa ca e important sa ai un titru mic de anticorpi...o intreb detalii si scriu diseara.
Ai grija de tine

MICHELLE, iubita ai vazut ce i-a scris LAU Carminei. Trecutul nu-l putem schimba, trebuie sa ne concentram pe viitor. fata draga, ai grija de tine si curaj mult sa treci peste Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

MIRELUS, la multi ani, din tot sufletul iti doresc sa ai parte numai de lucruri bune in acest an, sa fii sanatoasa si sa ti se indeplineasca visul!

JOJO, nu stiu daca ne mai citesti, noi ne gandim la tine. Maine e ziua cea mare, nu? Incepem galeria si o asteptam pe micuta Natalia

Mergi la inceput