Mamici de septembrie-octombrie 2007. (88)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Buna dimineata, la pranz... Pe mine m-a trezit bebe la toate mesele... De obicei nu ma trezeste si la masa de 4. Asa ca sunt cam dezorientata. Plec la curte sa respir aer curat.
Chiar nene, tre sa incep si eu sa ma ocup de botez... Mai am atat de putin si nu am facut nimic in sensul asta... Si mai e si ziua lui tati, ca am vrut doi in unu la evenimente...
Dany iti tin pumnii sa se decida baby Ebonee sa vina pe lume. Sa ai parte de o astere usoara ca un fulg delicat. Nu te mai gandi si compara cu nimeni!!!!



Bebe Yannis creste mare

Pozne



multumesc frumos




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Buna si de la noi! Am fost pe afara pana acum.
Teo, , multumesc de aprecieri, dar ai sa vezi ca si tu te vei descurca la fel de bine. Mi-a luat ceva timp sa ma obisnuiesc cu noile reguli, dar sa stii ca acum e OK. Marele avantaj e, asa cum ti-am mai zis, ca alaptez exclusiv si nu am probleme daca il apuca foamea cand suntem in deplasare. Sabina, mare dreptate ai!

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Teo, bafta diseara, astept vesti! Hihihi, poate o sa iti fac o vizita la spital cand nasti, dar nu stiu daca ma lasa cu bb inauntru.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Voi ati curatat limbuta la bebe????????????? daca da, ati folosit glicerina boraxata????????



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Voi ati curatat limbuta la bebe????????????? daca da, ati folosit glicerina boraxata????????



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata




Mi-a dat pediatra o reteta cu un preparat din glicerina, vit A si E si inca ceva, parca Nistatin. Inca nu l-am dat ca e OK.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Inainte de orice, felicitari proaspetelor mamici, nasteri usoare celor care urmeaza!

Bravo, Carpatina pt bebe Ioana!
Felicitari, Moldoveanca!

Roxana, primesti un La Multi Ani cu intarziere? Te sarut dulce!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

AFIBEBE tu trebuie sa il duci imbracat pana la biserica, acolo il dezbraci, iti iei hainele si nasa trebuie sa il imbrace din cap pana in picioare. Apropos' de babe, unele spun ca vezi doamne cat de bine il imbraca nasa la biserica tot asa va fi si in viata, de exemplu trebuie sa ii ia si manusi chiar daca e vara. Eu una nu cred.

Sfatul meu e sa vorbesti cu nasa, mai ales daca e o nasa fara experienta, hainele pe care le aduce ea, chiar daca sunt noi trebuie sa le spele si sa le calce. Eu am avut ocazia sa vad in biserica bbei imbracati in haine cu etichetele pe ele (adica pline de praf in opinia mea), eu am botezat de 4 ori si de fiecare data am cumparat mai multe randuri de haine, dar unul l-am spalat si calcat special pentru imbracatul din biserica.

Pe urma, a doua zi nasa trebuie sa ia mirul lui bb si mai trebuie sa ii dea un rand de haine. Acesta nu mai este obligatoriu sa il imbrace, poate sa le puna gramada pe patul lui si ti le speli singura dupa aia. Eu la mir totdeauna am pus haine ca pentru varsta de 1 an, pentru ca la nou nascuti toata lumea "cadoriseste" hainute si mama se trezeste cu o sacosa de haine de 0-3 luni pe care nu apuca sa le poarte.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

quote:
Originally posted by cecilia L

Voi ati curatat limbuta la bebe????????????? daca da, ati folosit glicerina boraxata????????



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata




Mi-a dat pediatra o reteta cu un preparat din glicerina, vit A si E si inca ceva, parca Nistatin. Inca nu l-am dat ca e OK.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste



da, asta folosim si noi

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

bebe Andrei

http://community.webshots.com/album/559900319NjkeAH?start=48

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

emma sta si cu caciulita dupa baita 1-2 ore dar atat.ii mai pun caciulita afara

Mergi la inceput