Mamici de septembrie-octombrie 2007. (88)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Apropos ca Andrei nu vrea muzica in fundal ci voci, nu imi vine sa cred ca il linisteste. Sunt ziua emisiunile alea ciudate de suni sa zici litere sau sa joci niste jocuri aiurea, unde tacane niste isterice ore in sir. Uite ca eu am lasat TV in fundal si a ramas pe Antenta unde e o prostie din asta. Iar BB s-a linsitit si asculta atent. Pfuuu ce gusturi are!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

neata si o zi buna

noi am avut o noapte linistita, ne-am trezit de 2 ori papat, schimbat si iar somnic pana la 6,am facut conversatie de la 6 pana pe la 9 si acum doarme iar, cand se trezeste mergem in parc.




poze
Marta si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

kriss
yaia te asteptam cu vesti bune de la doctor.succes
amironeanu ti-am admirat puiutii dulci,sunt tare scumpi
teodora succes la doctor draguta
nu prea vrea sa iasa micuta mea,se simte prea bine,cred,la caldut in burtica.luni am si eu programare la moasa,o sa vad si eu ce zice atunci.am o prietena care a dus cu 12 zile sarcina peste termen,a nascut noaptea trecuta la ora 3 dupa 20 de ore de travaliu si dureri nici nu vreau sa stiu prin ce a trecut saraca si cat s-a chinuit.
acu ma puneam in locul ei,poate ma tine si pe mine asa mult...
roxana smecher tare Andreiutul tau




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Alina M, felicitari pentru bebe Rares Fabian, ce inaltut e cu 55 cm!

Amironeanu, ai niste copii foarte frumosi!

Annisia, m-a impresionat povestea obtinerii sarcinii. Ma bucur tare mult pentru voi si Yannis e un scump.

Andries, ce frumos ai spus ca primul copil il faci pentru tine si al doilea pentru primul copil. Si eu imi mai doresc cel putin inca un copil.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Fetele sunt ingrijorata, bebe s-a trezit iar din ora in ora sa pape, cica, de fapt trage de 2-3 ori si adoarme, nu-l trezesti nici cu bomba......ce sa fac?????????????//asta se intampla numai noaptea. Ziua papam normal.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by afibebe

buna dimineata,

vreau sa va intreb si eu repede ceva.
noi duminica avem botezul.
stiti cumva daca trebuie sa imbrac eu pe bebe pana la biserica si de acolo il imbraca nasa sau il imbraca nasa de acasa???

habar n-am si sunt pe ultima suta de metrii.
acum fugim la doctor sa vedem cum mai sta bebe cu nasucul si gatutul.
fornaie la greu in ciuda aspirarii nasucului si a siropelului.

emma bine ai venit.noi avem in camera 23.5-24 de grade.
nu stiu daca e ok.bebe se simte bine nu reactioneaza.

va pup.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007



ms.
si sta cu caciulitza pe cap sau fara?

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

multumim de primire.
azi vine med de fam sa-l vada pe bebe. sper sa fie bine.
fug ca plange.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Afibebe, eu stiu ca la botez mama il imbraca pe bebe de acasa si nasa abia la biserica, cel putin asa a fost cand am botezat eu.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna dimineata, la pranz... Pe mine m-a trezit bebe la toate mesele... De obicei nu ma trezeste si la masa de 4. Asa ca sunt cam dezorientata. Plec la curte sa respir aer curat.
Chiar nene, tre sa incep si eu sa ma ocup de botez... Mai am atat de putin si nu am facut nimic in sensul asta... Si mai e si ziua lui tati, ca am vrut doi in unu la evenimente...
Dany iti tin pumnii sa se decida baby Ebonee sa vina pe lume. Sa ai parte de o astere usoara ca un fulg delicat. Nu te mai gandi si compara cu nimeni!!!!



Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Roxana la multi ani cu scuzele de rigoare pentru intarziere!!!!! Sa ai parte numai de bucurii, sanatate si multa liniste sufleteasca!!!!

Carpatina, Moldoveanca felicitari mamicilor!!!!! Sa aveti bebici sanatosi si mancaciosi, iar voua refacere rapida!!!!

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput