Mamici de septembrie-octombrie 2007. (88)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

prisi

mamicilor,voi ati avut ceva dureri,contractii,stari nasoale,ceva semne de nascare inainte sa vi se rupa apa,bebele era activ ca de obicei?
eu nus ce sa mai cred,nu mai am contractii,dar junghiuri in spate la greu




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Am ajuns si noi acasa. Sunt fff obosita ca bebe nu doarme mai deloc.ii mai dau completare ca e mereu flamand.
bb andrei s-a nascut (scriu cu el la san) pe 21.09.07 la 9.35, greutate 3.450, 51 cm, cezariana, apgar 9.
auziti, cate grade tre sa fie in camera lui?

emma cu bb o sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata,

vreau sa va intreb si eu repede ceva.
noi duminica avem botezul.
stiti cumva daca trebuie sa imbrac eu pe bebe pana la biserica si de acolo il imbraca nasa sau il imbraca nasa de acasa???

habar n-am si sunt pe ultima suta de metrii.
acum fugim la doctor sa vedem cum mai sta bebe cu nasucul si gatutul.
fornaie la greu in ciuda aspirarii nasucului si a siropelului.

emma bine ai venit.noi avem in camera 23.5-24 de grade.
nu stiu daca e ok.bebe se simte bine nu reactioneaza.

va pup.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

emma bine ai revenit




danielle 40+ Ebonee
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Emma, cristina85ss bine ati revenit!
danielle
alina m, Felicitari pentru bebel! Sa fie sanatos!!



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 36+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

'Neata tuturor!
Bun revenit proaspetelor mamici!

Azi avem control la medic, la spital. Acum mancam si apoi ne pregatim de plecare. Va scriu ce si cum la intoarcere.

O zi buna tuturor!

Irina 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna!

Inainte de orice, felicitari proaspetelor mamici, nasteri usoare celor care urmeaza si LA MULTI ANI Roxana!

Am ajuns si noi acasa demult, dar nu pot deloc sa tin pasul cu voi si tare rau imi pare .
Stiu ca toata lumea are probleme cu colicii, asa ca va mai dau si eu un remediu, sunt supozitoare cu chimen, din pacate se gasesc doar in Austria si Germania (dar poate aveti pe cineva sa va trimita), se pun chiar in timpul crizei si au ca efect linistirea copilului si eliminarea de muuulte gaze. Si partea cea mai buna, bebelusul de linisteste chiar si o zi intreaga (eu i-am pus duminica seara si luni si marti nu am avut probleme cu el). Din cate am inteles, se folosesc maxim 2 supozitoare pe saptamana. Poza cutiei este aici

Noi suntem bine, crestem, am iesit din maternitate cu 3500 si la 2 saptamani si 2 zile aveam 4080 gr (eu sunt super multumita), papam numai san, nu vrem suzeta decat cu mari insistente (si tare il mai ajuta cand o ia), ne place afara si in baie si ne mai doare si burtica.

Edit: am si poze cu cele doua minuni ale mele aici
Sper sa reusesc sa intru mai des. O zi buna si fara colici va doresc!

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

'neatza mamici!
abia m-am trezit si eu,am papat lapticul cu cereale si acum m-am apucat sa pregatesc bagajul de spital!Uffff,grea misiune,nu de alta,dar am tendintza de a-mi lua tot dressingul cu mine!Am impresia ca toate-mi vor folosi,tre sa mai sortez,ca altfel nu-mi ajung 2 trolere!!!!!
Cum v-au povestit Sim si Rox,am fost ieri la Babyexpo!Nebunie mare neicusorule!!!!
Am bananait vreo 3 ore pe-acolo,ca deja ma cunosteau aia de la standurile de carucioare,pt. ca asta era obiectivul nr.1!
Cu greu am reusit sa ma hotarasc,oferta era bogata si preturile bunicele.Am luat un INGLESINNA ,zippy system 3 in 1,cu scoica,landou,sport la 1700 RON.Pretul mi s-a parut bunicel,tinand cont la fusesem la ei la reprezentantza acum vreo luna si imi zisesera 1900 RON,iar pe net,sa-l comanzi era 2258 RON!
Asa ca are Mihnutzu' si trasurica!
I-am mai luat niste costumase,sosetele si mi-am luat eu protectii pt. mamelon de la AVENT!

M-am intilnit cu fetele care arata senzational!fara nicio exagerare:Rox,nu stiu unde-si vede ea burtile ca avea INCLUSIV talie bine conturata,colacelul de care se plinge cred ca-l aveam toate negravide fiind,fatza f slabutza,nici pic de umflaturi la ea!Mi-a placut mult-mult!
Bebe Andrei e un haios,are barbia Roxanei si in rest e taticu lui leit!Nu e asa falcos cum imi imaginam la 5.5 kg si 59 cm,insa e un bebelus ff mare pt. varsta lui!
Bravo Rox,ai facut treaba buna!

Simona e dementiala!Nu stiu frate de unde are atita calm si energie:circula singura cu bb cu masina,urca carut,scoate carut,pune scoica,il ia pe bb!Esti mortala ,fato!Cit despre silueta,nici nu se cunoaste ca a facut cezariana,imi arata ea niste sunci invizibile,dar,ma rog,subiectiv de zis....Stefanel e un finut,un papacios si un ochios;daca nu doarme,face niste ochi maaari si urmareste tot ce-i in jur!
Intr-adevar,Sim a papat cu el atarnat de tzitzi!


Teodora 37 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Danielle,ce faci,mami?
Nu vrea Ebonee deloc?
Pina la urma care-s mai puturosi:baieteii sau fetitele?
Ca s-au lasat asteptati cam mult si unii nazdravani si unele titite!
Diseara ma duc la control,tare-s curioasa ce-mi zice!
Dpdv al dr.-ului ar trebui sa nasc pina pe 07 oct,acum sa vedem ce zice si bb,cum o mai fi asezat ca si al meu a facut miscari destul de ample in ultimul timp,cum o fi colul...etc.
Va povestesc diseara!
Acum ma duc la epilat,la manichiura,pedichiura,coafor!Tre sa ma fac mumoasa!

Teodora 37 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, asteptam vesti neaparat. Sigur e de bine, oricum ieri aveai aura aia de femeie gravida, erai infloritoare si vesela. Fata de mine obosita si deprimata. Felicitari pentru achizitie, sa il folositi sanatosi. Inteleg ca incape in lift?

Yaia, succes la control, sa fie de bine.

Offf, va las ca ma sparge exploatatorul meu. Nu vrea decat in brate. Nu ar sta jos nici gand si nici in scoica nu mai sta decat leganat. E in pat langa mine, s-a veselit putin, mi-a zambit, a privit in jur si gata, vrea plimbat, dragalit si distrat.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput