Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Doamne, fetelor, am intrat sa vad ce mai faceti si am citit de Kossir, sunt socata! Iubita, daca citesti, suntem alaturi de tine si ne rugam pentru tine! Fie sa ai puterea de a o lua de la capat! neaparat trebuie sa vezi cauza pentru ca sa pierzi o sarcina trecuta de jumatate nu e in regula!

Eu o sa intru mai rar o vreme, am casa intoarsa, sunt in renovari, pereti dubli de rigips, razuit, etc, groaznic intr-un cuvant prefer sa stau la serviciu unde macar e curat decat acasa... Suntem bine, bebe misca de zor, imi creste burta de la o zi la alta exact ca un cozonac facut cu faina Grania.... creste creste si nu se mai opreste

Am citit tot din urma si va pup pe toate! Sa fim atente ca uite ca pana nu ne vedem bebeii in brate nu putem spune hop! Eu una dupa ce am trecut de 24 sapt m-am cam culcat pe o ureche, deja ma gandeam ca nimic rau nu se mai poate intampla dar oricum ar fi trebuie sa avem MARE grija de noi!

Pupici,
Angelique 27+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumsta spune:

sunt ingrozita de cate se pot intampla.....asta noapte n-am dormit deloc bine....iar am intrat in panica! Nu cred ca ne putem inchipui prin ce trece Kossir....numai DD o poate ajuta, asa ca haideti sa ne rugam ptr ea si ptr familia ei!

poate cineva sa inveseleasca echipa....ca nu mai pot!

LUMI 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

cornilia, mie mi le-a dat doctorita homeopata. am fost la e ain consultatie. deci daca gasesti un medic sa-ti dea exact ce ai nevoie... poti si din ro de fapt, ca si acolo sunt medici competenti.
pana la urma n-am ajuns in vana:))) am scris un text pt o felicitare de casatorie in flamanda (manca-m-ar mama) dar am niste emotii de-mi vine sa fac pe mine, si nu pricep de ce naiba! acu mai stau un pic pe comp. am zis ca totusi nu mai citesc nik. ajunge ca ascult ce zic astia si o s amai citesc int ren, ca sa fiu "incalzita". la 3 e examenul, ora mea.:d
sa ma imbrac in fustita? in rochita? pantaloni? e friiiiiiiiiiig!


miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Nadia, eu nu stiu ce sa-ti spun, ca am schimbat vreo 4 doctori pana acum si, cu greu am gasit unul.

Doculet, offf, draga de tine. Daca hemoroidul sangereaza, e voie sa pui supozitor? AI grija cu cartoful ca nu stiu daca o fi indicat sa-l folosesti pe rana.

Nemary, asa stiu si eu, ca lactatele trebuie sa fie pasteurizate, dar, pe unele, nu scrie daca sunt sau nu.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

fetele.Va citesc de ieri intr-una,dar n-am avut curajul sa scriu nimic.pur si simplu nu stiu ce sa spun...imi pare tare rau pt Kossir...ma gandeam ca daca am trecut de primele trei luni nimic rau nu se mai poate intampla,dar se pare ca asa e viata cu bune si rele,important e sa stim sa trecem peste toate cu capul sus.Kossir fi tare.Chiar daca e o nedreptate ceea ce s-a intamplat,DD stie cel mai bine...vei vedea ca aceasta durere v-a fi compensata de o mare bucurie...stiu eu ce spun.

Natalia de ce sa nu poti merge la doi medici? mai multe pareri nu strica niciodata.Am prietene care merg la 2 sau chiar 3 medici pe langa medicul de familie.Sunt curioasa din ce oras esti? nu e ok spitalul de acolo?sau de ce vrei sa nasti intr-o clinica?

RACA !!!! pe unde esti? sa-ti povestesc.Am trimis ieri mail la un distribuitor al produselor wampol,le-am cerut pret si termen de livrare.Azi am primit si raspunsul;ziceau ca n-au pe stoc numai modelu ala portocaliu cu crem si ca e la 799 ron cu transport si tva inclus.Judecand dupa pret nu cred ca sunt aceeasi cu care ai vb tu.eu i-am luat de site-ul wampol punct ro.Eventual poti sa-mi dai vreo adresa sau nr de tel de la cei de la care ati facut comanda?


si LA MULTI ANI !!!sarbatoritelor,mary-b (cu intarziere...) si Miutza.Sa fiti fericite si sa aveti parte numai de bucurii.

Iulia 25+ IRIS

ne pregatim...pt bb Iris

uite cum crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

koshir imi pare tare rau ca ti s-a intamplat asa, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine peste acest moment.

Zuzilicilor iar nu v-am scris de mult... ufff, imi fac timp mai greu. Noi suntem bine, am avut un episod neplacut cu Bia cu paduchi, pe la gradi s-a pricopsit cu ei, dar am scapat. Burtica e bie, vineri l-am vazut pe bb, era cu gurita deschisa, dr. s-a exprimat ca bea :). Maine vine fratele meu la noi, ca tot am tinut-o vara asta in vizite, si Biuta abia asteapta.
Am luat cataloogul Premaman, si se pare ca au deschis in Bucuresti si in alte cateva orase.... daca va intereseaza va dau detalii - din catalog.

Eu mai am pana la jumatatea lui decembrie si termin cursul de olandeza, de-abia astept, ca deja simt ca ma termina programul pana la 16.30 in fiecare zi. Voi cum va descurcati cu serviciul, cand va ganditi sa intrati in prenatal?

V-am pupat!




anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Zuzicilor va pupic si wekend placut, poate mai intru si eu mai tarziu sa vad cum imi fac timp

Dar va spun nu uitati de revista cu DVD e super merita 9.9 ron si mai muklt

Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Miri, o prietena de la prichindei de martie aprilie 2004, a avut glicemia mare in sarcina, dr. i-a prescris insulina dar nu a luat-o, si totul a decurs normal, nu te ingrijora, multe gravidute au glicemia mare in sarcina, dar cu putin regim totul este sub control.
Pupici lui Bruno si felicitari! Moata mea se alinta si zice s-o ajut



anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

fetelor ce ziceti de caruciorul asta?http://www.wampol.ro/triton.htm
sau asta?http://www.wampol.ro/images/pics/explorer/explorer%20tour%203.JPG

AJUTATI-MA ca nu ma pot decide...



Iulia 25+ IRIS

ne pregatim...pt bb Iris

uite cum crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Miri, bafta la examen! Tin pumnii. Ia pantaloni ca-i vaju mare, am fost de dimineata sa-mi duc copii la servici, si cresa si erau 12 grade,brrr.. Ce examen ai?



anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput