Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Miri a grija de tine si lasa tu ca mai ai putin si vine bebe si atunci scapi.

Am uitat sa va spun ca in revista sunt si remedii homeopate pentru raceala si ca o are pe Romanita Iovan pe copeta cu baietelul iei

Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Ieri am avut cea mai proasta zi de cand sunt gravida. Am evitat 3 accidente naspa (vina alora) in drum spre birou dimineata, am stat in coloana 45 minute, am primit niste telefoane care m-au umplut de nervi si cand ajung la birou citesc de kossir. Mi s-a zbarlit parul pe mine. Parca cele 3 luni cu risc ridicat au trecut foarte repede si noi nu prea am avut timp sa constientizam ca pericolul ne pandeste pe toate, la orice varsta a sarcinii. Adica dupa ce totul este ok, copilul misca la greu, tu faci planuri si sarcina merge spre cele 40 saptamani, aflam ca, de fapt, dumnezeu are un alt plan pentru noi. NU vreau sa para ca filosofez, kossir, mai ales ca - sincera sa fiu - nici nu prea stiu ce sa spun in aceste momente... Doar ca sunt si suntem cu gandul si cu inima alaturi de tine. Si cel mai important: ai grija de copilasul tau, mai ales ca este maricel si intelege tot. Si, mai mult decat atat, iti poate pune si intrebari. Fii tare pentru el!

Te imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

PM pentru ce anume? Cu ce date?

quote:
Originally posted by alinaatudor

Am vazut ca trebuie sa trimit PM la adresa comuna a zuzeleor...dar..am primit un mesaj innapoi cum ca ...zuzele nu primesc PM-uri...
Stitivoi ce se intampla..sau nu pot da PM-uri decat dupa ce trec testul celor..10 mesaje:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

alinaatudor scrie aici , intr-un mesaj data nasterii, data ultimei menstre si data probabila a nasterii bebelusului iar una din fete te va trece pe listuta.
Pana implinesti 10 mesaje scrise esti moderata si nu poti trimite PM.

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

A..ok...scrisesem deja..dar am vrut sa fiu sigura ca...voi fi inclusa
Scuze...de insistente..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

'neatsa!
iar m-au cotropit cosmarurile! cu fostul sot. shuuuuuuuuuuuuu.... m-am trezit mai batrana cu vreo 20 de ani, cat poa sa-mi omoare nervii omul ala! si p-orma, ca sa fie tacamul complet, am visat ca mananc prajitura cu mere, marginea de la ea cum face mama acasa - in viata mea nu mi-a placut praji aia, dar azi noapte infulecam la metru - si ma urcam in nestire in trenuri car enue rau bune, nici bilet potrivit n-aveam. ce mai, am gonit toata noaptea:(

de dimineata, m-am minunat cat e de frumos bruno cu o salopetica noua ce i-am luat-o acu nici nu mais tiu cat timp (ce mama prevazatoare):)) si dupa ce mi-am baut cafeaua, am pus tv-ul pe radio flamand si ascut urechile pt examenul de la 3.

emiliapop, pai puiul tau e cu o juma de an maimic decat bruno. bruno are faza de independenta de la un an si 3-4 luni, de cand am fost in vacanta. dar am inceput usurel. cand manca, ii dadeam si lui o lingurita sau furculita si facea si el terci in farfurie:)) chestia cu "singur singurel" e foaaarte proaspata, dar ma bucur ca mananca pentru ca se pare ca nu decodam semnalele cum trebuie si ramanea saracu nehalit.

docdecap, io am niste picaturi homeopate pt hemoroidul meu care sta cumintel si nu face probleme.l-am "capatat" cred in ziua in care s-a fixat embrionul in uter ca atunci a iesit, si nus tiam de la ce naiba. nu stiu sa-ti spun ce fel de, ca sunt in combinatie cu mai multe dracii: pt durerea infernala din calcai, pt somn - ah ce bine e cu ele - pt demineralizare si inca ceva, d anush ce. mai am picaturi si pt increderea in sine:) ale anu prea functioneaza cand e vorba de examene si glicemii:)))

zerilouiza mersi de incurajari cu zaharimea mea. cele mai afurisite sunt momentele in car ema pocneste frustrarea si vad ca alimente pe care leputeam manca pana acum, acum sunt...catastrofe gastrice. m-au prevenit dar n-am vrut sa cred, ma rog. cica organismul daca e, cedeaza...indiferent de eforturi. dar inca e bine, ca dimineata (reperul cel mai fiabil), n-am depasit niciodata valorile unui om normal. deci, zicem ca fu un accident aseara, si schimbam meniul:d

creata tu in p)ozele alea esti si gravid? orishicum sunt fantastice si te admir pt indeletniciri. e frumos sa ai curaj sa faci ceva nebunesc. eu de cand il avem pe bruno am uneori stari de panica si trebe sa-mi controlez dorintele iesite din comun cu gandul ca daca se intampla ceva, el cui ramane...oribil, dar e o chestie care-mi sare in minte necontrolat.

s-acuma arunc in vana, cu o revista in flamanda sa-mi fac imeriunea completa:))

pusi pusi

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Miri a grija de tine si lasa tu ca mai ai putin si vine bebe si atunci scapi.

Am uitat sa va spun ca in revista sunt si remedii homeopate pentru raceala si ca o are pe Romanita Iovan pe copeta cu baietelul iei

Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ziua buna zuze dragi!

Si eu sunt inca sub efectul vestii pe care am primit-o ieri de la Kossir. Desi sunt la a doua sarcina (la care nu am avut nici un fel de emotie ca s-ar putea intampla ceva rau) de data asta stau cu frica in san. Ma rog la Doamne Doamne sa fii bine Kossir!

Am vazut ca se discuta despre Expo Baby. Fetele care mergeti azi, mai dati vesti pe aici. Eu vreau sa merg maine (chiar...mai e vreo zuza care merge singura? poate ne cuplam...).

Eu am aflat despre o oferta pe care o are Metro la carucioare Hauck (chiar...stie cineva cat sunt de bune?). Carucior cu sport cu landou si cos auto la 750 RON. Mi se pare un pret fff bun dar nu stiu cat de buna este marca.

Oooofffff....iar era sa uit: La multi ani Mary si Miutza!!!! Sa fiti sanatoase, fericite si sa nasteti bebici frumosi si sanatosi!

Laura, nu stiu cum poti sa te tii asa pe pozitii... Felicitari pentru rabdare!

Creata, eu ma enervez in trafic in fiecare sfanta zi. Sunt usor claustrofoba si nu pot merge cu metroul, altfel as fi renuntat la masina. Este absolut infernal ce se intampla in Bucuresti.

Miri, pupaturi dulci lui Bruna, baietel mare. Pai cred si eu ca nu mai vrea sa-i dai tu sa manance. Doar el poate si singur, nu mai e bebe, nu? Cat despre glicemia ta....nu pot decat sa-ti fac si eu galerie ca si restul fetelor si sa te incurajez ca va trece. Doamne ajuta!

Gatta, asteptam vestile de la eco.

Doc si Cornilia, surori in suferinta, dar la un medic voi ati fost pentru nesuferitii care va chinuie? POate totusi exista solutii care sa va aline durerea asta. Imi inchipui cat este de chinuitor (eu am avut de tras putin cu asa ceva la sarcina trecuta, dar incomparabil cu ce povestiti voi).

Va pupacesc pe toate si mai ales pe Kossir o imbratisez.

Alina 27+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mai fetelor...si eu am crezut ca renunt la masina...dar..dupa ce o zi am luat tramvaiul 41...am ajuns la concluzia ca mai bine stau in masina mea..si nu ma impinge nimeni...si nu miroase oribil...decat sa...ma inghesui in tv...Am vazut ca si la metrou e nasol..ca s-au rarit..si vin la 10-15 minute..si..e oricum full..
Nasol...de tot..acum mi-as dori sa stau in provincie...cred ca e mult mai liniste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

'Neatza fetele,

Aici vineri si sambata e weekend si m-am trezit mai tarziu. Sunt cu cartoful la purtator si, pe seara, va voi spune daca are efect sau nu.

Alina, am fost la doctor, i-am aratat rusinata "buba", mi-a zis ca ceea ce folosesc (crema Procto-Synalar si supozitoare Procto-Glyvenol) este ceea ce se recomanda. Si-a pus un gel anesteziant pe deget si i-a üns"si impins la loc, de am zis ca pun pe cineva s-o astepte la colt s-o violeze (ca practic asa am simtit durerea). Fara nici un efect insa, ca dupa 10 minute erau iar la locul lor, neanesteziati.

Miri, la ce ora ai examenul? Crezi ca pot gasi si eu picaturile alea cand vin in Europa sau le ai din Ro? Aoleu, ala da cosmar. Sper ca te-ai odihnit in vana dupa atata alergatura.Pupa pe Bruno.

Creatza, bine ca ai fost vigilenta ieri si n-ai avut neplaceri mai mari.

Revin, ca trebuie sa citesc din urma.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput