Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadiapetcana2002 spune:

Buna dimineata dragele mele .
In primul rand , Kossir , imi pare rau ca treci printr-o asa de mare tragedie.Iti doresc sa ai putere sa treci peste acest moment si D-zeu sa te intareasca.
In al doilea rand , LA MULTI ANI fetelor care au aniversat sau sunt azi sarbatorite ( maryb si miutza).
In al treilea rand , o intrebare.Sunt inscrisa la un medic ginecolog care este sotul doctoritei mele de familie. Din rusine fata de ea , m-am inscris la el pentru supravegherea sarcinii. Acum m-am hotarat sa nasc la o clinica particulara din oras,nu la spital , deoarece o nasc cezariana avand in vedere problema mea de sanatate ( am doar un rinichi ).Am cunostinte care au nascut acolo si conditiile sunt de lux.Nu stiu cum sa fac , ca trebuie sa ma inscriu la alt doctor , adica cel care e la clinica particulara. Cum sa fac ? Pot sa fiu inscrisa la 2 medici ? Mai este cineva in aceasta situatie ?

O zi buna tuturor !

NADIA 23 + , mama lui CALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Am vazut ca trebuie sa trimit PM la adresa comuna a zuzeleor...dar..am primit un mesaj innapoi cum ca ...zuzele nu primesc PM-uri...
Stitivoi ce se intampla..sau nu pot da PM-uri decat dupa ce trec testul celor..10 mesaje:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Lala ai facut o alegere buna cu caruciorul este ca al meu numai ca noi avem si ursuleti mici pe fondul ala bleumarin si il folosim de 1 an si aproape doua luni zi de zi si se comporta exemplar, eu vreau sa schimb acum scaunul de masina care e tot Ingelsina si sa iau unul ptr. varsta lui tot de la Inglesina asa ca am toata increderea.
Eu nu am avut landou la carucior ci doar carucior+scaun auto_husa ploaie+husa iarna fara geanta si landou si am dat 12 mil anul trecut asa ca l-ai luat la super pret.
Eu acum ma gandesc daca sa iau landoul separat fiindca in februarie e mai frigulet ca la Alex nu mi-a trebuit daca l-am nascut in august atunci nu stiam ce sa mai facem de caldura nu aveam nevoie de el.
Ma gandesc si la carucior dublu din ala cu copii unul in fata altuia dar dupa cum vad eu Alex nu cred ca o sa mai stea in el prea mult ca atunci cand ajungem in parc el vrea pe jos sa mearga la locul de joaca.
Miri_mik Bruno mai vrea sa stea in carucior ?
Auzi poate ma inveti si pe mine cum sa fac sa pape si al meu singur!

emilia cu si Alexandru Paul(16.08.2006)



poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Neata zuzelor, ce mai faceti voi? Inca nu mi-am revenit complet dupa vestea cu Kossir dar sper si ma sa o ajute Dumnezeu sa treaca peste.

ZUZELOR, SCRIU ASA SA VEDETI, NU RATATI NUMARUL 24 DIN OCTOMBRIE AL REVISTEI CE SE INTAMPLA DOCTORE, MIE MI LA CUMPARAT IERI COLEGA L-AM GASIT PE BIROU CAND AM VENIT M-A SUPER EMOTIONAT SI E SUPER ARE UN DVD NU L-AM VIZIONAT PE TOT DAR DIN CE AM APUCAT SA VAD MERITA SI E NUMAI 9,9 RON REVISTA LUATO SUNT SFATURI SUPER MAI ALES PENTRU INCEPATOARE CA MINE

Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Fetelor, eu intrasem sa va anunt ca am aflat ieri ce vom avea. Este tot un BAIETEL!


Dar citind ceea ce a patit saracuta Kossir imi taie tot avantul... Scumpa noastra, nu am cuvinte pentru ceea ce simti in aceste momente, numai cine a trecut prin asa ceva poate stii... Sunt cu sufletul alaturi de tine! Mult curaj pe mai departe si te rog sa ne mai tii la curent cu starea ta. Te pup si va pup!



Mitza cu bb2 si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by cornilia

Laura, asta-i tortura, mama draga!!! Inchipuie-ti la noi: prima oara au zis ca-i baietel, a doua oara ca-i fetita si a treia oara ca nu se vede bine si...ne spune data viitoare. Sotul ii zicea doctoritei: se poate si a treia varianta? un iedutz, ceva???

Va rog, nu mai uitati si pe mine cu iaurtul, ca stau cu el in fata si mi-e ca se strica pana una alta. Si deja fac riduri ca sotul l-a injumatatit si mi-e ca nu mai apuc.

Cornelia si Maya (06.07.2004)



eu stiu ca trebuie sa mancam doar lactate pasteurizate. Dar eu am mai scapat cate o branzica sau lapte de la tara. Doctora mi-a spus ca daca n-ar exista Lysteria, nu ar fi nicio problema.



Mari 22+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

'neata fetele

uite si eu la apel.
Lala, ala e un carucior pe care am pus si eu ochii, la targul din Cta il aveau la 17 mil, mi-a venit rau. e super practic de deschis si inchis, cu o singura mana, si mai ales are de toate. Felicitari de achizitie la asa pret!!

Miri, ai grija draguta cu glicemia, te pup sa-ti dau forta sa rezisti, si poate se ia de la mine aversiunea pentru dulciuri, stau la mine in sertar tot felu' de prostii, ca cand tati ia, ia pentru toti copiii
Iara Bruno se vede ca are deja pretentiile lui, parca il vad pe nepotul meu cel mare cand a invatat sa faca chestii, cred ca "eu" era mai des ca "nu". adica el sa faca si aia, si aia, sa manance singur, sa deschida usa de la intrare etc etc. ultima oara cand am fost pe acolo, sapt trecuta, a avut o mare problema ca dupa ce a fost cu mine la pipi i-am luat-o inainte sa trag apa, grav de tot!!

Gatta, te asteptam cu vesti bune de la eco!!

nemary, fii fata cumintica si stai tu in pat, ca nu e de glumit!!

cornilia, incerc si eu faza cu cartoful, mi-e groaza sa ma duc la buda, cred ca am mai nou si inauntru, iara sangerez ca o virgina (desi virgina fiind nu am sangerat asa tare ), trec la supozitoare de azi, ca unguentul ma ajuta si nu prea. Problema mare pe care mi-o pun eu e daca am asa chestii la nastere? cred ca n-o sa-mi mai trebuiasca dureri si in alta parte p-acolo cand o sa vina alea pe bune. In rest, ne asezam cu grija, ne spalam cu grija si nu putem spune nimic in jur (eu mai dau ca am crampe, sa nu se uite lumea mirata la schimonoselile mele)

Va pup tare, tare
Monica 25+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dragutelor, nu va faceti griji ca eu nu m-am suparat. Stiu ca ieri a fost o zi cumplita pentru grupul vostru si ca am intrat sa va scriu si eu intr-un moment nepotrivit. Aveti grija de voi si de bebelusii vostri. Sa va traiasca si sa fiti fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by cornilia

Am uitat sa va spun: o gravidutza dragutza mi-a trimis un pm cu un remediu natural pentru hemoroid. Desi sper sa nu aveti vreodata nevoie, il scriu aici:
- se rade un cartof pe razatoarea mare si se aplica razatura pe locul cu pricina.
Mi-am zis asa: daca musafirul nepoftit ma va insoti in mica mea vacanta la Londra, nu mai stau sa pun razatura pe tifon si sa aplic compresa la culcare...rad cartoful si-l indes ünde trebuie" si de umblat tot umblu 10 ore prin ploaie pe la diverse obiective turistice.. Muuult ma mai duce capul, nu??

Cornelia si Maya (06.07.2004)



super haioasa faza parca te si vad cu umflatura la



Mari 22+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput